Philips czy LG 77 cali

Edis

New member
Witam,
Mam dylemat między dwoma oled 77 cali:
LG 77c21LA
Philips 77OLED807

Dość słoneczny salon. Brdzie służyć do PS5 oraz wszystkich rodzajów VOD: Netflix, Amazon, HBO, Apple.
Wiem, ze philips trochę droższy, ale jestem wstanie dopłacić.
Ambilight na duży plus.

Pomocy…
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na dopłatę - to do tego co opisałeś też wybrałbym Philipsa.
Masz go w specjlnej ofercie dla członków forum z dodatkowym pakietem gratisów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Wiem, ze philips trochę droższy, ale jestem wstanie dopłacić.
Ambilight na duży plus."

Sam świetnie spuentowałeś wybór.
Zawsze znajdzie się jednak ktoś, co nie widział ale wie lepiej.
 

Gregory668

Member
Witam,
Mam dylemat między dwoma oled 77 cali:
LG 77c21LA
Philips 77OLED807

Dość słoneczny salon. Brdzie służyć do PS5 oraz wszystkich rodzajów VOD: Netflix, Amazon, HBO, Apple.
Wiem, ze philips trochę droższy, ale jestem wstanie dopłacić.
Ambilight na duży plus.

Pomocy…
Miałem wcześniej podobny dylemat , jednak promocja LG (2tys cashback) przekonała mnie na korzyść LG, co do ambilight wpisz sobie govee light na ten moment kosztuje koło 400zl tańsze rozwiązanie niż philips i równie efektowne, ja do siebie będę zamawiał jak przetestuję zrobię post na forum:)
 

Edis

New member
Miałem wcześniej podobny dylemat , jednak promocja LG (2tys cashback) przekonała mnie na korzyść LG, co do ambilight wpisz sobie govee light na ten moment kosztuje koło 400zl tańsze rozwiązanie niż philips i równie efektowne, ja do siebie będę zamawiał jak przetestuję zrobię post na forum:)
Będziesz naklejał taśmę bezpośrednio na tv z tylu ? One się grzeją i trochę się boje o matryce bo oled jest mega cienki.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem oklejony Lg C1 z tyłu paskiem ledowym i nic się nie działo z tv. Nie było to govee, tylko zwykły pasek led na 24v i wydzielało to minimalną ilość ciepła.
 

Edis

New member
No ja chce zwykła taśmę RGB nakleić, ale się właśnie trochę boje. Myślałem żeby stelarz zrobić z profili led przykręcić do ściany i tam wsadzić taśmę.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy dobrze mówię, ale jak wybierałem taśmę, to wyczytałem, że te pod 24v wydzielają mniej ciepła niż 12V. Dlatego sobie zmiksowałem taki zestaw :) Przez rok wisiało i zero problemów. Teraz mam w sonym, ale tam dali w 2022 dodatkową obudowę z tworzywa, więc już ledy nie są przyklejone do matrycy.
 

Gregory668

Member
Wiec jak już, idziecie w sama taśmę która można synchronizowac z tv Govee nie kosztuje nie wiele więcej ale jednak robią specjalnie pod TV i patrząc na filmy na YT to robią naprawdę robotę
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrzyłem na to, ale mi się totalnie nie podoba ta kamerka na kikucie :) Zresztą w 95% używam delikatnego białego światła dla komfortu oczu i często jako dodatkowe źródło światła w salonie.
 

Edis

New member
Patrzyłem na to, ale mi się totalnie nie podoba ta kamerka na kikucie :) Zresztą w 95% używam delikatnego białego światła dla komfortu oczu i często jako dodatkowe źródło światła w salonie.
Mi tez tak samo średnio pasuje ten kikut i tez w sumie tylko białe światło swieci za tv. Kurde nie wiem czy naklejac jak mi się spierdzieli tv 77 cali od taśmy za 20 zł to się lekko wkurzę.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wszedłem na aukcje na allegro gdzie w komentarzach są fotki tego cuda i widać tam że tv sobie a taśma sobie więc co to ma wspólnego z ambi?
 

Gregory668

Member
Kamerka jest na tv i zbiera kolor żeby odwzorować je na taśmie, dopiero może pod koniec roku będą mieli sync box, żeby to działało bez kamerki .


Podaje tylko alternatywy każdy wybiera to co lubi
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tez tak samo średnio pasuje ten kikut i tez w sumie tylko białe światło swieci za tv. Kurde nie wiem czy naklejac jak mi się spierdzieli tv 77 cali od taśmy za 20 zł to się lekko wkurzę.
Ci, którego miałem ma bardzo zbliżony tył do C2. Spokojnie nic się tv nie stanie. Na początku jak przyczepiłem ledy, to czasami sprawdzałem ręką po jakimś czasie czy nie są za ciepłe. Ale wszystko było ok
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kamerka jest na tv i zbiera kolor żeby odwzorować je na taśmie, dopiero może pod koniec roku będą mieli sync box, żeby to działało bez kamerki .
Ja znam ten patent i wiem po co jest kamerka, tylko jak mówię zobacz sobie fotki ludzi na allegro - tv żyje swoim życiem a te światełka swoim...
 

Gregory668

Member
Może mają źle ustawione pkt , w konfiguratorze , ? Patrząc na filmy na yt albo na całą grupę na fb gevee jest jakieś 10tys które korzystają z tej technologii:)
 
Do góry