Philips BDP9600 czy wart swojej ceny?

kellerMR

New member
szukam wcześniejszych pików aktualizacji dla BDP 9600 czy ktoś może przez pomyłkę zachował. Kupiłem odtwarzacz we wrześniu 2012, po miesiącu działania, poszła płyta główna w skrócie. W zamian po miesiącu otrzymałem egzemplarz ekspozycyjny ( taki nie na sprzedaż ).Wersja oprogramowania 1.53. Posiada bolączki tego oprogramowania, myśli zawiesza się nie odpowiada itp. Przy probie aktualizacji na aktualne oprogramowanie wywala ze brak ważnej, i po Ethernet, i po USB. Może trzeba mu podać pośrednie aktualizacje. Do serwisu nie zawiozę, bo znowu na miesiąc będą się bawić. A stary odtwarzacz oddałem na potrzebujących. Ogólnie nie polecam firmy Philips sromotnie się zawiodłem.
PS. Jestem ciekaw czy ktoś doszedł jak uruchomić 21:9, bo tez mam taki TV Phiipsa
 

kellerMR

New member
Cierpliwość czasami popłaca, wczoraj kolo 02.00 w nocy nagle bez ostrzeżenia za pośrednictwem USB, załadował najnowszy soft , chodzi jak burza. To nie prawda ze któryś z produktów rożnych firm nie posiada jakiś bolączek. Philips za rozsądną cenę oferuje mi bardzo wysokiej klasy komponenty. Wysoka jakosc, oprogramowanie to kwestia względna. A poziom serwisu jest w Polsce wszędzie na poziomie PRL, kupiłeś martw się sam. To nie wina nawet firm które reprezentują, lecz mentalności pracujących tam ludzi.

PS. czas aktualizacji pozytywnie mnie zaskoczył, tylko na restart potrzebuje z trzy - pięciu minut.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Koledzy! Posiadacze!
Jak z historycznego punktu widzenia oceniacie pracę tego odtwarzacza?
Jest jeszcze w Euro za 1200 i się zastanawiam...
 

Piras

New member
Uprzejmie proszę o podpowiedź:
- czy obsługuje polskie napisy .txt, .srt
- czy dobrze działa skalowanie do FHD filmów DivX, Xvid ?
 

jdud2

New member
Uprzejmie proszę o podpowiedź:
- czy obsługuje polskie napisy .txt, .srt
- czy dobrze działa skalowanie do FHD filmów DivX, Xvid ?
Napisy .txt działają ok, .srt zaś nie mam możliwości sprawdzenia. Skalowanie ledwie akceptowalne, ale mnóstwo jest opinii, że skaler jest super-hiper. Ja jestem jednak sceptycznie nastawiony. Widziałem lepsze rozwiązania (furodja, renesas, komponent + przetwornik cyfrowo analogowy z zegarem 216 mhz, plazma o rozdziałce 480p). Tak że w przypadku tego filipka to kręcę nosem. Poza tym zły zakres kolorów. Skaler mw tendencję do przezieleniowania obrazu. Drugi raz bym tego sprzętu nie kupił. Ot ładna obudowa i tyle.

Edit z 8.08.2013
W sumie za ostro wypowiedziałem się na temat tego sprzętu. Nie spełnił on po prostu moich oczekiwań. A każdy może mieć inne. Pewnie znajdą się inni zadowoleni z tego sprzętu. Było ich wcześniej dużo i na podstawie ich opinii kupiłem filipka. A co do skalera, to ujmę to w ten sposób - nie lubię szumu wynikającego z cyfrowego przetwarzania obrazu. Lubię analogowy klarowny czysty od obróbki obraz.
 
Ostatnia edycja:

Sprinter30

New member
Witam. Pytanie do posiadaczy tego modelu, czy ten odtwarzacz wyśle mi obraz z componenta i sam dzwięk po hdmi ? Czy jeśli już ustawimy na component to dzwięk pozostaje tylko po optyku i coaxialu ? Mam projektor bez hdmi i chciałem tak własnie to połączyć :

Blu > projektor - component
Blu > ampli - hdmi

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, jeśli w/w połączenie nie będzie możliwe to będę musiał kombinować z konwenterami hdmi>component a to koszt ok. 300zł.
 
Panowie-
Nie chce wysunąć tacki z płytą... Mieli i mieli...
Dopiero wyłączenie z prądu na kilka godz pomaga i wtedy wysuwa.
Co to moze byc...?
 

Kolu

New member
Hej,

mój się potrafi zawieszać, zwłaszcza kiedy jest już rozgrzany i często wtedy kiedy przeglądam zawartość pen-drive'a lub przeglądam aplikacje w smart (You Tube, Vimeo). A wczoraj dosłownie zepsuł mi pen-drive'a, który przestał być widoczny w Windowsie (sprawdzone na kilku komputerach). Wkurza mnie też to, że po wyłączeniu nie pamięta konta internetowego i za każdym razem trzeba wprowadzać login i hasło internetu. Blu-ray już raz był naprawiany - nie dało się go ponownie uruchomić a tym samym wysunąć tacki. Reklamować ponownie na gwarancji już nie mogę, bo miesiąc temu minęła:-( Odtwarzacz jest niedopracowany, choć wydawać by się mogło, że wykonany perfekcyjnie a jego design, choć to rzecz gustu, ponadczasowy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie jaki proponujecie dobry blu Ray w 3d do oglądania filmów żeby się nie zacinal, nie nagrzewal dobra jakoś obrazu i dźwięku.
Model tv jaki będzie podpięty blu to Philips 55 7509
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie-
Nie chce wysunąć tacki z płytą... Mieli i mieli...
Dopiero wyłączenie z prądu na kilka godz pomaga i wtedy wysuwa.
Co to moze byc...?

Sterowanie siada , układ prawdopodobnie jest zamieszczony na pionowej płytce

Odtwarzacz jest dość zaawansowany technologicznie ,dosyć pokaźna jest płytka sekcji wideo HDVPB z procesorem Marvell 88 DE 2755 taktowanym z częstotliwością 400Mhz
Wrażenie robi też sekcja audio z 32 bitowymi kośćmi Texas Instruments ,analogowy filtr rekonstruujący też pochodzi z tej stajni .Ogólnie BD nie jest zły ,problemem jest słaby soft ,podbnie było w przypadku legendarnego odtwarzacza DVD/SACD serii 9000

Z tym Philipsem spokojnie daje sobie radę Panasonic DMP BD T500 ,który również zapewnia znakomity obraz dzięki własnemu procesorowi obrazu ,który został opracowany w Holywoodzkich studiach filmowych ,jeżeli ktoś szuka naprawdę dobrej klasy odtwarzacza to jest to bardzo dobry wybór - szczególnie jeżeli chodzi o obraz
 

can451

New member
Odkopuję temat z pytaniem:
Jaki BR polecacie do TV Philips 47PFS7509 i głośników Philips Fidelio E5? Stosunek muzyki do filmów to 70% do 30%. Budżet to ok. 1200zł.
Dzięki za pomoc
 

Kolu

New member
Cześć,

W moim odtwarzaczu BDP 9600 padł czytnik laserowy. Przestał rozpoznawać i odczytywać płyty Blu-ray - początkowo problem miał z jedną płytą, wkrótce potem z kolejnymi. Z płytami CD i DVD radzi sobie doskonale. Odtwarzacz posiadam od 2012 r. i eksploatowany jest szacunkowo 3-4 h filmów, koncertów i muzyki audio tygodniowo. Koszt naprawy w AS to 480 zł.

Pytanie. Czy ten układ laserowy w tym konkretnym odtwarzaczu jest słabej jakości i dość szybko ulega uszkodzeniu czy po prostu trafił mi się taki egzemplarz? Nadmienię, że po roku od kupna był już w serwisie. Wtedy nie mógł się uruchomić i na gwarancji został wymieniony układ zasilania.

Czy wydanie 480 zł na naprawę dość drogiego, flagowego modelu odtwarzacza marki Philips z 6-miesięczną gw. na wymieniony podzespół jest jeszcze uzasadnione z technicznego i ekonomicznego punktu widzenia? Nie zależy mi na nowym Blu-ray 4K ale nawet gdybym chciał taki nabyć to przecież musiałbym wydać nań co najmniej 1.000 zł.

Serdecznie dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Philips z reguły produkuje dobre napędy ,prawdą jest też to ,że dzisiejsze nie dorównują trwałości dawnym .Trudno powiedzieć czy to jest wina tego pojedynczego egzemplarza ,nie ukrywam że koszt 480zł za naprawę jest wysoki oczywiście nie ma żadnej gwarancji że np. po roku problemy znowu się nie powtórzą
Niestety jest też taka opcja, że "serwis chce zarobić" mogło np. dojść do rozregulowania układu optycznego i są problemy z wczytywaniem niektórych płyt .Koszt usunięcia takiej przypadłości to kilkadziesiąt,a nie kilkaset złotych .Jeżeli masz możliwość to zasięgnij opinii w innych serwisach
 
Do góry