Philips BDP7500, BDP9500

janusz

New member
Bez reklam
Kto yakie coś kupi? Nie bardzo mogę sobie wyobrazić potencjalnego odbiorcę. Osoba ceniąca jakość wybierze Pioneera 120/320 kosztującego tyle co tandetny Philips, mniej wymagający ale chcęcy mieć markę wezmą Sony lub Panasa kosztujące mniej od Philips. Potrzebujący fukcjonalnego BR wezmą LG koszujące sporo mniej od Philipsa.
Z ceną około 1300 za tańszy model bez wyjścia 7.1 to szaleństwo i nawet 300-400 zł upustu nic nie załatwi, to odtwarzacz mogący konkurować co najwyżej z najtańszymi Sharpami czy Samsungami ( i to starszej generacji jak model 1500 ). Cena 499 i odpowiedni upust mogłyby spowodować zainteresowanie modelem, a tak kupi kilku zagorzałych miłośników marki.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie bardzo mogę zrozumieć po co mi i większości użytkowników wyjście analogowe 7.1 kiedy mój ampli (i wszystkie nowsze niż 3 lata) maja HDMI 1.3 na pokładzie. A może jeszcze mają być pozłacane? :mrgreen:

A kto kupi? - Esteci, którym podoba się ładny design a nie plastik i kurząca się fortepianowa czerń...
Funkcjonalność LG? Takie rzeczy załatwia u mnie cieniutki notebook podłączony do telewizora.
 

adam6150

New member
Fatman_1 napisał:
Nie bardzo mogę zrozumieć po co mi i większości użytkowników wyjście analogowe 7.1 kiedy mój ampli (i wszystkie nowsze niż 3 lata) maja HDMI 1.3 na pokładzie. A może jeszcze mają być pozłacane? :mrgreen:

A kto kupi? - Esteci, którym podoba się ładny design a nie plastik i kurząca się fortepianowa czerń...
Funkcjonalność LG? Takie rzeczy załatwia u mnie cieniutki notebook podłączony do telewizora.[/QUOTE=Fatman_1]

A czy Twój amp. "przepuszcza" dzwięk HD przez HDMI? A powinien jeśli brak wyjść analogowych w playerze BD który ma dekodery do dzwieku HD. Dopiero od tego roku Pionek i
Denon wypuscili takie ample Pio-919,519 ;Denon 1610,1910. Mozna było sie jeszcze niedawno ładnie wpakować w problem. HDMI bylo tylko do obrazu, dzwięk tylko po coaxial lub optic a tu nie można przeslac dzwieku HD. No chyba,że ampli kosztowal 4000-5000 pln a to tez nie pewne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A czy Twój amp. "przepuszcza" dzwięk HD przez HDMI? A powinien jeśli brak wyjść analogowych w playerze BD który ma dekodery do dzwieku HD. Dopiero od tego roku Pionek i
Denon wypuscili takie ample Pio-919,519 ;Denon 1610,1910. Mozna było sie jeszcze niedawno ładnie wpakować w problem. HDMI bylo tylko do obrazu, dzwięk tylko po coaxial lub optic a tu nie można przeslac dzwieku HD. No chyba,że ampli kosztowal 4000-5000 pln a to tez nie pewne.[/quote]

1) gdybys pomyslal i przeczytal "stopke" kolegi ,wiedzialbys ze ma onkyo 805.....- chyba ,ze nic ci to nie mowi....
2) co do reszty wypowiedzi- bzdury pleciesz
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzieki Mat. Nie muszę już tłumaczyć po co mam dekodować dźwięk w BR jak mam bekodery na pokładzie Onkyo.
Co do Pioneera... poczytałem dziś w gazecie o LX91... no tani to on raczej nie będzie...
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Jeśli ten filip da mi obraz porównywalny do pionka lx 71 - lx 91, nie pomijając kwestii dźwiękowej, to przepaść w cenie na dzień dzisiejszy na pewno skłoni mnie aby na poważnie zainteresować się filipem.
również bardziej cenię estetykę jaką proponuje pionek ale ceny są zaporowe, tym bardziej że co niektórzy porównują 9500 do lx 91 jeśli rozchodzi się o tor video.
Mat74 - od ponad roku i to z dobrym hakiem bawię się dźwiękiem hd dekodowanym na pokładzie amplitunera i nie rozumie Twojej ostatniej wypowiedzi.
 

janusz

New member
Bez reklam
No cóż każdy ma swoje zdanie i ma sentyment do różnych firm, jednak porównywanie Philipsa do Pioneera to przesada. Jakośc dotychczasowych odtwarzaczy BR i DVD Philipsa porównywana była z najtańszą konkurencją, a w dziedzinie dźwięku stawiana niżej nie tylko od Pioneera. Można się zastaanawiać czy lepiej zagra Philips czy LG, ewentualnie Sharp? Ale do droższych konstrukcji trudno porównywać, tym bardziej, że dotychczas Philips nie miał samodzielnej konstrukcji BR, kupował od Funai.
 

adam6150

New member
Fatman_1 napisał:
Dzieki Mat. Nie muszę już tłumaczyć po co mam dekodować dźwięk w BR jak mam bekodery na pokładzie Onkyo.
Co do Pioneera... poczytałem dziś w gazecie o LX91... no tani to on raczej nie będzie...



Ale są tacy , którzy nie maja dekoderow na pokładzie Ampla i to oni potrzebują wyjść analogowych w BD playerze, by po rozkodowaniu dzwieku HD przez playera przesłac go do ampla i dalej na "dymy". Tera jasne??? A te playery wcale nie są pozłacane.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mundi21 napisał:
Mat74 - od ponad roku i to z dobrym hakiem bawię się dźwiękiem hd dekodowanym na pokładzie amplitunera i nie rozumie Twojej ostatniej wypowiedzi.

moze dlatego, ze z mojej winy wkradl sie do niej blad- tzn.cytowany fragment wyglada jak moja wypowiedz.

moje sa tylko wypunktowane stwierdzenia - a tu chyba nie ma zadnych niejasnosci ?!;)
 

mundi21

New member
Janusz - może i tak, tylko wieść gminna głosi co 9500 ma na pokładzie procesor wizyjny od Marvell Qdeo, ten sam, który jest w lx91 notabene pioneer, oraz posiada na pokładzie dekodery hd, a co z tym związane wyjścia analogowe 7.1 uzbrojone w burr-brown pcm 1745. I moim skromnym zdaniem w tym momencie porównywanie tego konkretnego modelu filipa z LG czy samsungami może nie mieć sensu. Od filipa jedynie co miałem to prospekt czegoś tam.
Swego czasu filip robił dobre wieloformatowce więc ja poczekam na pierwsze testy i odsłuchy i podejmę się wyboru.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mundi21 napisał:
I moim skromnym zdaniem w tym momencie porównywanie tego konkretnego modelu filipa z LG czy samsungami może nie mieć sensu.

jesli jest tak jak mowisz , to oczywiscie masz racje - jest to player "z innej polki" . zaczynam sie juz powoli troche gubic....- najpierw wszyscy twierdza ,ze jedne playery sa klonami drugich twierdzac ,ze wydawanie 1.5 tys zamiast 500 zl to glupota, a za chwile okazuje sie ,ze jednak sa roznice....
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli tak będzie to super, bo wcześniejsze Phile troszkę rozczarowały. Na marginesie Sasung BD-P2500 miał Reona, też go chwalono, ale bez przesady. Oby Philips powrócił do formy, w końcu kiedyś tworzył z Sony SACD.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No właśnie dlatego nie mogłem zrozumieć Janusza stawiającego na jednej półce 9500 i jakieś tam plastiki z najniższej półki. Jak poczytałem specyfikację 9500 z Qdeo na pokładzie i tymi Burr-Brownami to już nie mogę się doczekać, żeby tego posłuchać i pooglądać.

Reona sam krytykowałem w moim teście Onkyo 875 (chyba jeszcze gdzieś tu wisi na forum) i dlatego wziałem 805 bo Reon dawał taka poprawę obrazu, że... nie mogłem jej zauważyć i dlatego nie chciałem przepłacać 2 tys. ;)

Wyczytałem, że 7500 ma być w sklepach na początku października a 9500 około połowy "miesiąca oszczędzania".
 

janusz

New member
Bez reklam
Dobrze, że ktoś próbuje zrobić BR będący jednocześnie porządnym odtwarzaczem wieloformatowym, dotychczas tylko Pioneer jako tako dawał sobie radę. Pozostałe firmy "audiofilskie" zupełnie nic ciekawego nie wniosły. jednak stylistka Phila nieco mnie odrzuca, widzę w nim produkt Life-stylowy jak np. Samsung 4600, to nic złego, po prostu nie trafia w mój gust.
 

MacGege

New member
Janusz czyżbyś zmienił zdanie nagle na temat tego odwarzacza bo ma ten sam procek co najbardziej wypasiony BR, Twojej ulubionej firmy :) ???
 
Do góry