Philips Ambilight - rozwianie wątpliwości

WhiskeyTaster

New member
Cześć wszystkim!

Na dniach planowałbym zakup PHILIPS 65OLED857 65" OLED 4K 120Hz Android TV Ambilight x4 Dolby Atmos Dolby Vision, jednak zastanawia mnie, jaka jest optymalna odległość telewizora od ścian bocznych (tudzież jakichkolwiek obiektów), by czerpać faktyczną satysfakcję z trybu Ambilight?
Poza tym, czy faktycznie tryb Ambilight robi fajną robotę? Ze wstępnych pomiarów wynika, że tak pi razy oko telewizor 65' od ściany bocznej mógłbym wcisnąć w odległości ~35cm, tak samo na wysokości, gdyż planuję go powiesić na ścianie. Producent jedynie wspomina o odległości od ściany tylnej, a to właśnie z boczną miałbym problem, jeśli już :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet mniejsza odległość od ścian , niż wskazana daje podstawę do dużej radości korzystania z ambilightu.
Na pokazach producenta , niektóre model były a takich kasetach 15 cm do boku i bardzo dobrze się prezentowały dzięki ambilight.
Tak , spełnia swoją robotę.
MA też 3 dodatkowe funkcje.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć wszystkim!

Na dniach planowałbym zakup PHILIPS 65OLED857 65" OLED 4K 120Hz Android TV Ambilight x4 Dolby Atmos Dolby Vision, jednak zastanawia mnie, jaka jest optymalna odległość telewizora od ścian bocznych (tudzież jakichkolwiek obiektów), by czerpać faktyczną satysfakcję z trybu Ambilight?
Poza tym, czy faktycznie tryb Ambilight robi fajną robotę? Ze wstępnych pomiarów wynika, że tak pi razy oko telewizor 65' od ściany bocznej mógłbym wcisnąć w odległości ~35cm, tak samo na wysokości, gdyż planuję go powiesić na ścianie. Producent jedynie wspomina o odległości od ściany tylnej, a to właśnie z boczną miałbym problem, jeśli już :)
To czy ambilight robi robotę czy nie, musisz sam ocenić. Niektórym się podoba a innym nie. Ja, pierwsze co zrobiłem po zakupie 55OLED807 to go wyłączyłem, bo mnie rozpraszał. Moja żona kilka razy go włączała ale ostatecznie przyznała mi rację, że o ile na początku bardzo go chciała w nowym TV, tak teraz uważa to za zbędny gadżet.
 

Katar10

Member
Ambilight nie jest dla wszystkich jak ktoś większość życia siedzi po ciemku - bo taniej nigdy nie zrozumie tej technologii a Hue to już w ogóle rarytas 😀
Pamiętaj ambi zmienia to co widzisz na lepsze po za tym masz wiele ustawień tylko do tego trzeba być trochę kumatym :) Koala szkoda mi Ciebie w
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam włączony cały czas ambilight,
Nikomu z rodziny , czy z gości nie przeszkadza, wręcz odwrotnie.
Bardzo doceniają , że oczy się nie męczą. Wprowadza dodatkową atmosferę ciepła.
Ale nie każdemu musi się podobać.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ambilight nie jest dla wszystkich jak ktoś większość życia siedzi po ciemku - bo taniej nigdy nie zrozumie tej technologii a Hue to już w ogóle rarytas 😀
Pamiętaj ambi zmienia to co widzisz na lepsze po za tym masz wiele ustawień tylko do tego trzeba być trochę kumatym :) Koala szkoda mi Ciebie w
Mam włączony cały czas ambilight,
Nikomu z rodziny , czy z gości nie przeszkadza, wręcz odwrotnie.
Bardzo doceniają , że oczy się nie męczą. Wprowadza dodatkową atmosferę ciepła.
Ale nie każdemu musi się podobać.
Kumatym do obsługi Ambilight? Dumny jesteś, że ogarnąłeś 4 ustawienia w menu? Poważnie?

A zamiast zaczniesz obrażać innych to poczytaj choćby to forum. Znajdziesz tu zarówno przeciwników jak i zwolenników ambilight. Zdania są podzielone. To, że tobie się coś podoba, nie oznacza, że musi się podobać innym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Umiesz czytać ?
Raczej po polsku napisane " nie każdemu musi się podobać ".
 
Do góry