philips-amazon alexa

LEVISS

Member
witam koledzy mam zapytanie czy alexa bedzie wspolpracowac z lcd philips ktory ma w menu obsluge alexa ale sie z nia nie potrafi polaczyc/czy jednak potrzebny bedzie dokupienie

Amazon Fire TV Stick 4K MAX .​

 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Podaj model telewizora.
To będzie działać, jednak z racji, że nie jest to oficjalnie wspierane w Polsce, może być konieczność aby dane konta Amazon były na inny kraj, np. Wielka Brytania.
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tv Philips 55oled803 z aplikacją amazon-alexa, która jest dosstępna. Nie mogę sparować tego tv z urządzeniem echo dot alexa. Na telewizorze wykonałem logowanie w/g jego instrukcji - w aplikacji smartfonu nie mogę sparować, gdyż nie tylko trzeba mieć konto w Anglii, ale występują również problemy językowe i to jest skomplikowane. Na razie się poddałem.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Oficjalnie Alexa nie jest wpierana w Polsce, więc nie ważne czy masz nowy TV czy z przed trzech lat, sytuacja się nie zmienia.
Można to obejść ale tak jak pisałem wcześniej, musisz mieć konto na Amazonie założone na kraj, gdzie Alexa jest wpierana oficjalnie, np. UK, Niemcy, Francja, Włochy.
1. Utwórz konto na Amazon.co.uk
2. Użyj jakiegos generatora adresów, żeby wygenerować adres w Wielkeij Brytanii
3. Jak się zalogujesz, w prawym górnym rogu masz "Accound and list" - kliknij tam i wybierz "Manage Your Content and Devices"
4. Country/Region settings - upewnij się, że jest wybrane United Kingdo,
5. Użyj tego samego maila co przy twownież że ten sam email powinien zostac użyty w aplikacji Alexa na telefonie. orzeniu konta do na Amazon.co.uk i zaloguj się na TV podczas konfigurowania Alexy. Pamiętaj, że ten sam email powinien zostac użyty podczas konfiguracji Alexy na telefonie.
6. Jak wszystko będzie ok, to skill do sterowania telewizorem będzie dostępny w aplikacji Alexa i można go dodać.
 
Do góry