Philips 9705 wszystko o serii

mgrradar

Member
Ostatnimi czasy ma problem.Gdy zmieniłem dekoder z TNK na Cyfrowy polsta , po dwóch tygodniach zaczał mi znikac obraz, przycinac sie i głos, pojawiał sie czarny ekran zaczeło robic sie to uciążliwe bo nie da sie normalnie nic ogladac.Chciałem sprawdzic czy nie jest to przypadkiem wina dekoder i podpiełem stary dekoder , i nadal to samo.Co dziwne jak gram na konsoli ps3 to takie problemy nie występuja.Jak sadzicie gdzie moze tkwic problem??czy moze byc to wina telewizora??? czekam na szybką odpowiedz.


EDIT 1 :
kable hdmi sprawdzalem to nie ich winna .
ustawienia fabryczne przywracalem dalej to samo .

Co zauwazylem ciekawego po usunieciu wszystkich urzadzen i dodaniu samego dekodera na nowo wystepuje dziwne zjawisko tzn . dodaje dekoder Hd (polsatu a wczesniej tak samo dodawalem dekoder tnk ) i jak sie TV przycina (zawiesza) to pojawia sie nowe urzadzenie INNE .
Oczywiscie tez zmienialem wejscia HDMI .

EDIT 2

Jak ustawie OBRAZ--TRYB OBRAZU--GRA to dekoder działa prawidłowo .

Jak ktos ma jakies pomysly to slucham co sie dzieje z TV ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Trudno coś radzić na odległość nie widząc obrazu , jaki generuje dany model telewizora firmy Philips.
Mam pytanie , czy aktualizowałeś oprogramowanie ?
Czy dodałeś w opcjach pojawiających się ikon , w ikonie: dodaj urządzenie>wybierz urządzenie ,: dekoder Polsatu jako odbiornik cyfrowy , lub odbiornik TV sat lub odbiornik HD i przyporządkowałeś
któreś ze złączy HDMI ???:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mgrradar

Member
Witam,

Trudno coś radzić na odległość nie widząc obrazu , jaki generuje dany model telewizora firmy Philips.
Mam pytanie , czy aktualizowałeś oprogramowanie ?
Czy dodałeś w opcjach pojawiających się ikon , w ikonie: dodaj urządzenie>wybierz urządzenie ,: dekoder Polsatu jako odbiornik cyfrowy , lub odbiornik TV sat lub odbiornik HD i przyporządkowałeś
któreś ze złączy HDMI ???:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Oprogramowanie zaktualizowalem jak zaczely sie robic cyrki z Tv ale nic to nie zmienilo .
Tak dodalem odbiornik HD , kombinowalem z roznymi wejsciami hdmi
poprostu to sie stalo z dnia na dzien . :(
Niemam wyjscia jutro zawioze Tv do sklepu na gwarancje .
Szkoda bylem bardzo zadowolony z tego modelu .
dzisiaj jeszcze zadzwonie na infolinie philipsa ale czy oni beda mi wstanie pomoc , watpie :(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Masz telewizor na gwarancji , to jak najbardziej trzeba z tego skorzystać. Zastanawiam się czy
nie lepiej samemu zgłosić usterkę firmie Philips , poprzez kontakt telefoniczny czy stronę internetową , gdyż poprzez sklep wydaje mnie się będzie cała procedura naprawy telewizora trwała dłużej. Mogę się
jednak w tej materii mylić. Serwis firmy Philips powinien już działać lepiej niż w poprzednich latach , po
jego modernizacji. Życzę powodzenia w kontakcie z serwisem firmy Philips i szybkiej naprawy usterki
telewizora.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mgrradar

Member
Witam,
Masz telewizor na gwarancji , to jak najbardziej trzeba z tego skorzystać. Zastanawiam się czy
nie lepiej samemu zgłosić usterkę firmie Philips , poprzez kontakt telefoniczny czy stronę internetową , gdyż poprzez sklep wydaje mnie się będzie cała procedura naprawy telewizora trwała dłużej. Mogę się
jednak w tej materii mylić. Serwis firmy Philips powinien już działać lepiej niż w poprzednich latach , po
jego modernizacji. Życzę powodzenia w kontakcie z serwisem firmy Philips i szybkiej naprawy usterki
telewizora.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam
Skorzystalem z twojej rady i zadzwonilem do philipsa jakie bylo moje zdziwienie jak konsultan powiedzial mi ze serwisant przyjedzie do mnie na miejsce i sprawdzi mi TV w domu NIEODPLATNIE ( szok ) .

Szkoda mi TV bo byl(jest) naprawde fajny , teraz troche zaluje ze niewziolem gwarancji na 5 lat a kupilem 2xokulary i nadajnik :(

prosze jak mozesz powiedz mi co musze przygotowac (jakie dokumanty ) jak przyjedzie serwisant .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Jeżeli masz zarejestrowany telewizor poprzez stronę internetową firmy Philips , to jego wszelkie dane
mają w swojej bazie , a Ty możesz to sprawdzić na stronie internetowej firmy Philips logując się do Internetowego Klubu Philipsa. Serwisant wejdzie do menu
serwisowego telewizora i tam ma numer telewizora , kiedy został wyprodukowany(jest w numerze tv) ,aktualizację oprogramowania itp.
Jeżeli nie rejestrowałeś telewizora to proszę przygotować fakturę VAT zakupu telewizora ,
oraz powinieneś mieć papierową kartę gwarancyjną , gdzie powinny być wypełnione przez
sprzedawcę rubryki:Nazwa,typ :
Nr fabryczny :
Nr rachunku :
Data sprzedaży :
Pieczątka sklepu
Sklep z reguły nie wypełnia rubryk , prócz podbicia pieczątką gwarancji.
Najważniejsza jest faktura VAT z datą zakupu.Ja rubryki na karcie gwarancyjnej wypełniłem sam , natomiast gwarancja była podbita.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mgrradar

Member
Witam,
Jeżeli masz zarejestrowany telewizor poprzez stronę internetową firmy Philips , to jego wszelkie dane
mają w swojej bazie , a Ty możesz to sprawdzić na stronie internetowej firmy Philips logując się do Internetowego Klubu Philipsa. Serwisant wejdzie do menu
serwisowego telewizora i tam ma numer telewizora , kiedy został wyprodukowany(jest w numerze tv) ,aktualizację oprogramowania itp.
Jeżeli nie rejestrowałeś telewizora to proszę przygotować fakturę VAT zakupu telewizora ,
oraz powinieneś mieć papierową kartę gwarancyjną , gdzie powinny być wypełnione przez
sprzedawcę rubryki:Nazwa,typ :
Nr fabryczny :
Nr rachunku :
Data sprzedaży :
Pieczątka sklepu
Sklep z reguły nie wypełnia rubryk , prócz podbicia pieczątką gwarancji.
Najważniejsza jest faktura VAT z datą zakupu.Ja rubryki na karcie gwarancyjnej wypełniłem sam , natomiast gwarancja była podbita.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam

Kupilem Tv w rtv euro *** . I teraz mam chyba problem .
Posiadam fakture i paragon z zakupu ale zanic nigdzie nie moge znalesc karty gwarancyjnej tzn. jest cos jak wyglada jak karta gwarancyjna ale po rusku :p no i oczywiscie jest niewypelniona .
czy to bedzie jakis problem ?

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Jak masz fakturę , gdzie znajduje się data zakupu telewizora , nie powinno być żadnego problemu.
Sieć sklepów Euro RTV AGD i sklep internetowy tej sieci sprzedaży ściśle współpracuje z firmą Philips.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Tomi_St

New member
Witam,
Wczoraj podczas meczu finałowego Hiszpania - Włochy na TVP1 HD po raz pierwszy była transmisja w 3D.
I pojawił się problem. Obraz był podzielony na pół i nic nie dało się zrobić aby obejrzeć program w 2D HD. Musiałem poszukać TVP1 SD i niestety obejrzeć mecz w SD.
Nie posiadam modułu 3D ale mam pytanie do tych którzy mają. Czy da się zrobić z obrazu 3D obraz 2D aby obejrzeć go normalnie w jakości HD?

Obawiam się, czy nie będę zmuszony do zakupu modułu 3D w miarę jak będzie w TV coraz więcej transmisji 3D chociażby po to aby móc oglądać programy nadawane tylko w 3D w zwykłej 2D.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Wczoraj podczas meczu finałowego Hiszpania - Włochy na TVP1 HD po raz pierwszy była transmisja w 3D.
I pojawił się problem. Obraz był podzielony na pół i nic nie dało się zrobić aby obejrzeć program w 2D HD. Musiałem poszukać TVP1 SD i niestety obejrzeć mecz w SD.
Nie posiadam modułu 3D ale mam pytanie do tych którzy mają. Czy da się zrobić z obrazu 3D obraz 2D aby obejrzeć go normalnie w jakości HD?

Obawiam się, czy nie będę zmuszony do zakupu modułu 3D w miarę jak będzie w TV coraz więcej transmisji 3D chociażby po to aby móc oglądać programy nadawane tylko w 3D w zwykłej 2D.

Witam,
Oglądałem mecz Hiszpania-Włochy na swoim telewizorze Philips 32PFL 9705H/12 na kanale TVP1 HD
oczywiście w technologii 2D i przekaz wizji i fonii był bardzo dobry.32" nie ma wyjścia na 3D. Wyjście na 3D
mają 40" i 46". (z serii 9705 ) Na jakim modelu telewizora firmy Philips oglądałeś tą transmisję meczu ,
jestem bardzo tego ciekawy ?
Telewizor z opcją 3D(40"PFL9705 lub 46"PFL9705) to będziesz sobie musiał kupić nadajnik PTA 02 i okulary, jeżeli chcesz oglądać programy nagrane w technologii 3D.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
W moim modelu z 2011 roku 47PFL7607 który ma pasywne 3D da się przełączyć transmisję w 3D do zwykłego 2D, ale nie wiem czy w modelach 3D ready z 2010 roku jest taka funkcja. Najlepiej spytać w pomocy technicznej zanim zakupisz moduł.
Osobiście nie oglądałem tego meczu w 3D na TVP HD tylko w 2D na TVP1 HD.

Pozdrawiam
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No niestety trzeba dokupic okulary i <moduł> 3D
Z tego co pamiętam jest tam program do zainstalowania 3D
Aktywuje się po włożeniu wtyczki z nadajnikiem sygnału
Transmisja wczorajszego meczy była OK
Pozdrawiam Mirek :)
 

Tomi_St

New member
Precyzując swój wcześniejszy post to mam TV 46PFL9705 3D-ready czyli nie mam zakupionego modułu 3D.

W menu nie mam w ogóle nic dotyczącego 3D. Pojawia się to tylko po zainstalowaniu zewnętrznego modułu 3D. Czyli nic nie mogę zrobić aby obraz był 2D mimo transmisji 3D.
Stąd moje pytanie czy mając zainstalowany moduł 3D pojawi się taka możliwość aby oglądać obraz nadawany w 3D jako 2D?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Kiedy będziesz miał ten moduł pojawią Ci się opcje 3D i tam będziesz mógł
Przełączyć <2 obrazy obok siebie> na 3D
Nie ma takiej opcji aby z 3D zrobic 2D
 

motor19

New member
A ja mam takie pytanie-mam ten tv i okulary(507/00) i nadajnik i normalnie wsio działana 3D ale jak puszczę sobie gre na 2-uch graczy to niestety nie działa pomimo tego że na okularach mam te opcje (1/2)
Na stronie philipsa pisze jakie tv działają( model 9706 tam jest ale 9705 nie) i pytanie -ma ktoś patenta by użyć tej funkcji i pograć we 2 osoby na jednym tv?
 
dorwalem na rynku wtornym model 40PFL9705 i mam dwa pytania:

- czy jest mozliwosc przywrocenia ustawien fabrycznych, nie dotyczy to tylko obrazu ale i przypisania wejsc, nie potrafie ich usunac! Resecik bylby wskazany
- jak sprawdzic ilosc przegranych godzin, kod podany przez Accu w tym watku sie nie sprawdza... nie reaguje!
 

accu

New member
Bez reklam
dorwalem na rynku wtornym model 40PFL9705 i mam dwa pytania:

- czy jest mozliwosc przywrocenia ustawien fabrycznych, nie dotyczy to tylko obrazu ale i przypisania wejsc, nie potrafie ich usunac! Resecik bylby wskazany
- jak sprawdzic ilosc przegranych godzin, kod podany przez Accu w tym watku sie nie sprawdza... nie reaguje!
Witam uprzejmie ,
Jak to nie sprawdza się kod ? Proszę nie pisać bzdur !!! Przypomnę dla potomności , jak masz pilot
zdalnego sterowania do tego modelu to naciskasz kombinację cyfr kolejno 062596 i przycisk OK .

Jak masz pilot od starszego modelu telewizora to kombinacja cyfr 062596 i przycisk i+ .
Działa na pewno . Jest Service Custom- trzy stronicowe menu kupującego . Można do niego wejść
stosując kombinację cyfr 123654 , ale w nim ilości godzin się nie sprawdzi.
Po prostu zainstaluj telewizor od nowa i po kłopocie . Również można usunąć dodane dowolne urządzenie
do menu telewizora jak np. komputer , odbiornik cyfrowy, odbiornik cyfrowy HD ,odtwarzacz DVD czy odtwarzacz Blu-ray.
Aby usunąć urządzenie lub funkcję z menu , trzeba wybrać daną pozycję i nacisnąć przycisk na pilocie:Opcje , a następnie wybrać opcję :Usuń to urządzenie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

derek7

New member
mam pytanko czy warto zamienić mojego 40pfl9705 na 46pfl8007, oczywiście pomijając różnicę w wielkości ekranu....?
co na to accu ??
 

accu

New member
Bez reklam
mam pytanko czy warto zamienić mojego 40pfl9705 na 46pfl8007, oczywiście pomijając różnicę w wielkości ekranu....?
co na to accu ??

Witam uprzejmie,
Ustosunkuję się krótko .

Dla mnie główną wartością telewizora jest wyświetlanie bardzo dobrego obrazu .
Obraz wyświetlany przez telewizor firmy Philips w całej serii 9705 jest bardzo dobrej jakości .
Wyświetlane barwy są naturalne , żywe i dobrze nasycone . Kolor skóry , który jest trudny do prawidłowego wyświetlania , jest bliski naturalnemu .
Ja będąc na Twoim miejscu nie podejmowałbym pochopnej decyzji .
Smukły wygląd telewizora firmy Philips 46PFL8007K/12 to oczywiście plus dla tego telewizora .
Ma co prawda oszczędny w poborze mocy Ambilight (max. 3W ) i świetnego pilota (najlepszego wyprodukowanego przez firmę Philips ) , ale obraz generowany przez ten telewizor , chociaż
bardzo dobry nie ma "tego czegoś" co ma obraz z telewizora firmy Philips serii 9705 , a mianowicie
takiej czerni z jej głębią . Owszem ma czerń tzw. "smolistą" , ale to nie to. Ambilight w serii telewizorów firmy Philips 9705 maksymalnie pobiera moc 25 W (średnio 14 W) ma dyfuzor , który
również zabezpiecza diody . Seria 9705 ma bardzo dobre , matowe matryce firmy Sharp 10-bit ,
które skutecznie redukują odbicia . Również ma dobry dźwięk , a taki w smukłych telewizorach
trudno jest zrealizować .
Decyzję jednak musisz podjąć sam .:|
Jeżeli już , to proszę się zastanowić , jeżeli finanse i warunki mieszkaniowe pozwalają nad większym rozmiarem ekranu tj. 55 cali .(z myślą o 3D , jeżeli lubisz w tej technologii oglądać )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry