Philips 9705 wszystko o serii

romano53

New member
witam wszystkich to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość kupiłem swojego phila we wrześniu to 9705 40 cali i wszystko jest super tylko po moich lalibracjach obraz już nie jest taki czysty jak był na początku i z tąd moja prośba o podanie waszych ustawień moze dzięki
 

Soniak45

New member
Witamy kolegę romano53 ,ale na początek mimo wyrozumiałości mała reprymenda w tytule jest wszystko o serii 9705 wystarczyło prześledzić posty :) ale się nie chce prawda ?? :) no cóż standard i mnie też czasami dotyczy choc ostatnio staram się go unikać.
Ustawień jest tyle co ludzi bo każdy lubi zupełnie coś innego.Jeśli jednak poprzestawiałeś coś wystarczy wejsc w menu i masz tak pod każdą opcją zerowanie wciskając to przywracasz funkcje jakie były zaplanowane w sofcie.Skoro nie masz czasu szukac podam na tacy:)

Tutaj są ustawienia kolegi simon333 post nr 681
Tryb obrazu - naturalny
Kontrast - 89
Jasność - 55
Kolor - 54
Ostrość - 5
Red.szumów - średnio
Odcień - własne
Odcień personalny(bardzo ważne) czerwony - 125,zielony - 102,niebieski - 95
Perfect natural motion i 400 Hz jak kto lubi
Super resolution - wlącz
Doskonały kontrast - średnio
Dynamiczne podś. - standard
Zmniejszenie usterek - wył
Wzmoc. kolorów -śrenio
Gamma -1
Czujnik światła włączony

I oczywiście spróbuj moich :)
Tryb obrazu : osobisty
Kontrast: 66
Jasnośc: 33
kolor:60
ostrosc: 7 max 8
redukcja szumów : wyłącz
odcień : własne
odcień personalny : czerwony 99/zielony 111/niebieski 122
Perfekt pixel czy jak go tam zwał :)
400 hz :wł
Perf.Natural Motion (uwielbiam teatr) wiec mam na maxa wyłączenie całkowite nie da się ogladać tv
super resolution: wł
doskonały kontrast:min
dynamiczne podświetl: najlepszy obraz
zminejszenie usterek:wyłączony
wzmocnienie kolorów : min
gamma : +1
czujnik światła : włączony (działa ładnie w dzień a w nocy przynajmniej redukuje oślepienie bielą :) )
format obrazu: nieskalowany
Tyczy się kablówki cyfrowej UPC , jesli nie bedziesz zadowolony wciskasz zerowanie i wracasz do początkowych ustawień , (pamietaj ze ostrośc poniżej 5 i załączenie funkcji zmniejszenie usterek MPEG na średnie lub max spowoduje że obraz będzie mniej szczegółowy ).Pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------------------------
sony 40" w5500/sony hx1/sony bdv e-870/philips 40" 9705 (wymiata :))
 
Ostatnia edycja:

romano53

New member
witam,

po pierwsze dziękuje koledze Soniak45 za wyrozumiałość i odpowiedź. Po drugie znalazłem te ustawienia w teście, ale po wprowadzeniu obraz był jeszcze goryszy niż poprzednio dlatego poprosiłem o pomoc. Dzisiaj już nie mam czasu ale jutro postaram sie wprowadzić te nowe ustawienia i dam znać. Jeszcze raz dzięki ;)
 

marekw77

New member
prośba o pomoc

Witam Wszystkich serdecznie.
Od miesiąca jestem posiadaczem "ekspozycyjnego" Phila 40pfl9705. Mój zasilacz oczywiście piszczał:) ale z tym już sobie poradziłem. Na serwis czekałęm 2 dni, naprawili na miejscu. Natomiast martwi mnie jeszcze coś W TV pojawiają sie pionowe pasy szer. ok 1 cm. Pasy pojawiają się tylko przy tzw. przejściach tonalnych koloru (z jasnego w ciemny lub odwrotnie) nie ma tam płynnego przejścia koloru tylko jakby wystopniowane.
Sygnał mam cyfrowy z zbiorczej anteny osiedlowej. Ale dzieje się to także na odtwarzaniu DVD. Czy ktoś się z czymś takim spotkał. proszę o odp.
dziękuję i pozdrawiam
marek
 

romano53

New member
witam wprowadziłem dane od kolegi soniak 45 plus minus małe korekty i obraz jest bardzo dobry jeszcze raz dzięki a tak na marginesie to philips to mój trzeci tv 2 kineskopy i teraz ten jestem wierny tej marce od 1989 roku i mysle że czwarty też bedzie philips nie ma lepszego he he to tyle
 

Soniak45

New member
Witam.-marekw77- moim zdaniem nie powinno być jakichkolwiek pasków przejść i cieni, chyba że słaby sygnał.Jesli jednak to samo dzieje się w odbiorze dvd a okablowanie nie budzi zastrzeżeń to coś nie jest tak,dzwoń do serwisu i zgłoś że masz taki problem i po kłopocie w końcu po to jest gwarancja i trzeba na maxa z niej korzystać póki jest :).W tym tv jesli dobry jest sygnał i nie uszkodzone okablownie obraz pomijając liche sygnały niektórych stacji ma być kryształ .Gdybym miał taką sytuację zadzwoniłbym do serwisu ,kupiliśmy produkt z górnej półki i mamy być z niego zadowoleni a psuje się wszystko łącznie z soniakami wystarczy poczytać a sam jestem tego przykładem moje ps3 zdechło teraz w grudniu koszt naprawy ?? lepiej było wrzucić ją do osiedlowego śmietnika ,czasami korzystniej jak usterki wyskoczą na gwarancji i potem tv gra długie lata niz wszystko cacy a w następny dzień po zakończeniu okresu gwarancyjnego idzie dym z telewizora :). Pozdrawiam.
-romano53- cieszę sie że znowu jestes zadowolony :) nie miej obaw i kręć tym tv ile się da zawsze mozesz wrócić do ustawień fabrycznych.
Pozdrawiam Wszystkich Użytkowników Filipków życząc Wam Wesołych Pogodnych Świąt .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
sony40"w5500/sony hx1/sony bdv e-870/ philips 40" 9705(następny też będzie Filip)/xbox360 250 GB+kinect
 
Ostatnia edycja:

tomcz20

New member
Połączenie z WiFi Media Connect

Witam wszytskich użytkowników telefizorów Philips.
Od trzech tygodni dołaczyłem do tego grona. Zakup to Philips 40PFL9705 z wyprzedaży. Na moje szczęscie jest to rok produkcji 08.2011 wiec nie ma żadnego problemu z piszczeniem zasilacza. Praktycznie wszystko działa bez zarzutu. Jedyny problem to połaczenie telewizora z komputerem poprzez WI FI. Posiadam ruter bezprzewodowy TP Link WR 340G, dostawca interentu Vectra, szybkość ściągania 7 mb. Dziala usługa Net TV ( ściąga filmy bez żadnych przycięć).
Problem pojawia sie kiedy chcę połączyć telewizor z laptopem porzez ruter. W okienku WiFi Media Connect pojawia sie informacja że znalazł telewizor i za chwilę informacja " czeka na odpowiedz telewizora" I to na tyle, nic wiecej się nie dzieje.Końcowy komunikat to "brak odpowiedzi ze strony tv. Oczywiście wcześniej uruchamiam łączenie telewizora z PC ( na ekranie pojawia sie komunikat szukam) Wygląda na to, że problem jest albo po stronie TV ( nie chce połączyć sie z laptopem) lub ruter nie zezwala na to połączenie. Dodam, że w komputerze ustawione jest w zaporze " zezwalaj na wyjatki" i zaznaczony program WiFi Media Connect.
Czy ktoś w temacie moze pomóc w tek kwesti. NIe znalazłem nic w poprzednich postach.
 

BRIKSIK

New member
a ja niestety w przypadku mojego 32-ki walczę o dobrą płynność obrazu, niestety nad czym mocno ubolewam brak jest ostrości ruchomych obrazów, częsta niewielka pikseloza, poszarpane krawędzie, albo migotanie na obrazach typu kratka lub jakieś drobne wzory, oczywiście wszystko w zależności od materiału nawet przy hd. Ostatnia aktualizacja oprogramowania nie pomogła również, ba czasami wydaje mi sie że jest jeszcze gorzej fakt że w przypadku filmów hd z pc płynność jest znakomita, natomiast w przypadku n-ki to już nie to , tak czy inaczej w obu przypadkach ostrość ruchomych obrazów ma wiele do życzenia.
zaczynam myśleć ze coś z moim tv jest nie tak, tym bardziej jak przypomnę sobie gdy tuż po zakupie musiałem aktualizować firmware jako ze tryb pc nie działał
no i jeszcze nie mam w swoim 32-ce widzetów nawet nie ma ich w menu
i jak się robi tak zwany "twardy reset", bo chyba "ponowna instalacja" i "ustawienia fabryczne" to chyba nie to

Bardzo proszę o rady
pozdrawiam
 

tomcz20

New member
Ustawienia fabryczne nie przywrócą poprzedniego oprogramowania oprogramowania. Z Twojego opisu wnioskuję, ze masz zastrzeżenia do jakości obrazu więc taki reset za wiele nie pomoże. Jednak mogę się mylić.
W moim TV mam sporo tych wigetów i przedwczoraj pojawił się jakoś nowy. Nie sprawdzałem wszystkich jedynie Ipla i You Tube. Wszystko chodzi bardzo dobrze i jakoś jest nienajgorsza jeżeli chodzi o Ipla. YouTube wiadoma jakie nagranie taka jakość.
Ja ustawialem swój TV na podstawie obrazów testowych i jak dla mnie jest ok. Może masz bardziej wyrobione oko i dostrzegasz niuanse w obrazie. Dla mnie jest super. Tylko ten problem z podłaczenieem przez WiFi laptopa.
Dodam ze sygnał TV mam z Vectry.
 

grande mario

New member
Witam wszystkich serdecznie - od maja 2011 jestem użytkownikiem modelu 46PFL9705K/02. Robilismy w domu remont i postanowilismy zaszaleć ze sprzętem. Jako, że jestem fanem firmy Philips zamieniłem model 42PFL7506H/12 na klase wyższą. Telewizor na ścianie na oryginalnym uchwycie Philips SQM6375/00 [jakoś bałem się powieść na stopie], sygnał z Cyfry+ z dekodera Pace HD PVR oraz PS3 a dźwiek z Philips Streamium MCI900. Oczywiscie wszystko połączone kablami HDMI. Opisuję to wszystko nie aby się pochwalić :) ale aby szanowni forumowicze wiedzeli, że stawiam na dobry sprzęt i oczekuje doskonałych rezultatów za dość spore pieniądze.
I tu co do telewizora mam pewne zastrzeżenia. Wszystko jest OK - kolory, czerń, nasycenie, dźwięk - dla mnie super ale jedna jedyna wada, dla mnie dyskfaliwikująca... PŁYNNOŚĆ OBRAZU. Jak to się objawia u mnie: kanały SD np. TVP1 czy TVP3 i Wiadomości o 19:30 - po prostu spiker jak mówi to jest obraz jakby poklatkowy - nie płynny a poklatkowy, przycinający się. A na TVN24 - bajka. Na filmach SD znowu jest OK. Kanały HD - Canal+, HBO, TVP HD - odwrotnie - programy statyczne np. wywiady etc... coś pięknego a na filmach rwany obraz. Jak są np. Linie pionowe i obraz się przesuwa to ewidentnie jest rwanie obrazu, po prostu bolą oczy. A co ciekawe na Canal + piłka nożna czy TVP HD piłka ręczna - bajka. Również na PS3 i filmach BR - na niektórych wszystko pięknie ale niektóre sceny rwie. Na grach - szczególnie jak jest dużo jasnych scen rwie a tak to OK. Nie wiem jak mam to Wam opisać stąd taki długi post i kilka przypadków - po prostu nie znalazłem reguły - mam wrażenie, że procesory w tym TV czasami po prostu nie dają rady - nie znam się na elektronice ale takie mam wrażenie. Sa momenty, że rzeczywiście jestem pełen podziwu co do płynności a czasem po prostu płakać się chce za wydane 8kPLN. Zazanczam od razu, że nie jestem fanem teatru i przy włączonym 400Hz mam wyłączone Natural Motion.
Ostatnio nawet się ucieszyłem bo przy aktualziacji oprogramowania, chyba było wspomniane że jest poprawa płynności - niestety nie widze tego wogóle.
Może macie jakieś pomysły co to może być - a może to wada TV i trzeba reklamować? PO prostu powiem tak - bo niektorzy też o tym wspominali - obraz z tego Philipsa nie jest płynny i naturalny a po prsoty czasem rwany, delikatnie jakby poklatkowy - mnie bola oczy i nie mam radości z oglądania
- niewazne czy obraz SD czy HD czy z DVD czy BR.

Moja frustracja jest podwójna, gdy na kupionym mc temu rodzicom TV Philipsa 46PFL9706H/12 [ten mój fanatyzm do Philipsa] obraz ze zwykłej analogowej kablówki podłączonej nienajlepszym kablem antenowym jest po prostu płynny. Pomijam inne artefakty np. pikselozę ale mówimy tu o płynnosci.

Proszę o Wasze opinie i mozliwe rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie.
 

tomcz20

New member
W moim przypadku płynnośc jest ok. Nie widze żadnych przycięć czy poklatkowych ruchów obrazu. Powiem wiecej jestem mile zaskoczony jakośćą obrazu ( płynność, kolory i ostrość) na kanałach SD. W ustawieniach mam wyłączone wszystkie dopalacze m.in 400Hz. Moze jestem ślepy i nie dostrzegam jakis felerów!!! Kabel HDMI za 80 zł więc bez żadnych szaleństw. Ostatnia aktualizacja bodajże z grudnia. Być może problem tkwi w tych wszystkich polepszaczy? Może to kwestia roku produkcji. Mój jest z 08.2011.
 

grande mario

New member
Tomcz20 - a jaki masz sygnał [skąd] - ile cali TV. Mój TV jest też z 2011 r. ale nie wiem z jakiego mc - bodajsze z marca ale muszę zerknąć w papiery. Jak wyłączę dopalacze to też lipa z płynnością. Powiem tak. Ja nie widzę róźnicy powmiędzy 400Hz on i off. Natural Motion - o tak, jest duża róźnica ale nie lubię "teatru" stąd mam off - natomiast 400Hz - dosłownie nie widzę róźnicy. Ciekawostka - jest demo - co ekran jest podzielony na pół gdzie widać różnicę pomiędzy różnymi polepszaczmi - pół ekranu on a pół off. Jak sprawdzam wtym teście 400Hz to widać róźnicę w płynności ale jak wrócę na pełny ekran to znów rwanie mimo włączonego 400Hz tak jakby go nie było.
 

tomcz20

New member
Ja mam sygnał z Vectry dekoder 5810CD jeżeli to coś mówi. Ja nie odczuwam żadnego rwania podczas oglądania z kablówki a tym bardziej z DVD. Odtwarzanie z USB - wszystko zalezy od nagrania. Nie mam włączonych dopalaczy i dla mnie jest ok. Muszę jeszcze trochę poeksperymentować z tym 400HZ. Dla mni eobraz xz TVP HD czy też z TVN HD jest najlepszy. Podobnie National Geographic. Polsat już trochę gorzej jeżeli chodzi o kolory i jakość obrazu.
Czy to rwanie masz podczas odtwarzania materialu z kablówki lub satelitarnej? Moze problem z połączeniem z dekoderem?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Po zmianie Rutera na AirPort Extreme Mac w
TV 9705 zrobil sie problem z polaczeniem z netem :(
Siec zostala znaleziona ale nie ma serwera Philipsa ?
Poradzicie cos ??
 

accu

New member
Bez reklam
Po zmianie Rutera na AirPort Extreme Mac w
TV 9705 zrobil sie problem z polaczeniem z netem :(
Siec zostala znaleziona ale nie ma serwera Philipsa ?
Poradzicie cos ??

Witam,
A dochodzisz do 3 strony okna , w którym pojawia się na górze po lewej stronie napis ,że nie masz
połączenia z serwerem Philipsa, a na dole okna po lewej stronie pojawia się okienko z napisem:Spróbuj
później. Jeżeli tak, to wyjdź z powrotem na ikonę odbiornik cyfrowy i kliknij ok.
Następnie z powrotem wyjdź z oglądania telewizji i kliknij ikonę :przeglądaj Net TV.
Powinno zaskoczyć. Piszę o połączeniu bezprzewodowym.
Popatrz na posty #227 i #231 w wątku :philips 9704(40.46,52)-test,opinie,wszystko o serii9704.
Może w Twoim przypadku pomoże.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Wszystko jest jak piszesz , na 3 stronie pojawia sie komunikat
nie może połączyć sie z serwerem Philipsa
Kiedy przegladam okno Net TV to ponownie karze mi robic szukanie ....
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Tak teraz zastanawiam sie czy nie jest to wina Rutera Mac
No ale niestety na starym nie moge sprawdzic bo ..padł :(
 
Do góry