Philips 9705 wszystko o serii

Tomi_St

New member
Też mam Sagecoma (CyfrowyPolsat) i miałem prze moment ten sam problem o którym pisałeś.
Wina leży nie w TV a w dekoderze. Nie pamiętam już dokładnie gdzie ale w ustawieniach dekodera dotyczących dźwięku trzeba wybrać dźwięk Stereo a nie Dolby.
 

rynek

New member
Taka palma to uszkodzona dioda podświetlająca matrycę. Mi z tego powodu wymienili na gwarancji cały ekran ale teraz mam pionowe ciemne pasy, więc znów reklamacja. :(
 

bumcio

New member
Witam po krótkiej przerwie (przeznaczonej na testy). Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Trafna okazała się diagnoza Tomi_St. Póki co przerwy dźwięku zaniknęły i oby takie bezproblemowe użytkowanie było już do końca mojego obcowania z tym TV. Czego sobie i wszystkim użytkownikom 9750-tek życzę.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam po krótkiej przerwie (przeznaczonej na testy). Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Trafna okazała się diagnoza Tomi_St. Póki co przerwy dźwięku zaniknęły i oby takie bezproblemowe użytkowanie było już do końca mojego obcowania z tym TV. Czego sobie i wszystkim użytkownikom 9750-tek życzę.

Witam,

Od razu wykluczyłem usterkę telewizora. Napisałem , abyś sprawdził w instrukcji dekodera rozdział o dźwięku.Swoją drogą to kiepski chyba jest ten dekoder, gdyż telewizor rozpoznaje rodzaj dźwięku stereo i powinien dopasować się automatycznie do dźwięku w jakim nadawany jest przez dany kanał telewizyjny rodzaj dźwięku stereo , Dolby Digital lub mono. Przecież niektóre stacje telewizyjne nadają dźwięk w systemie Dolby Digital.:x
Ja w ustawieniach dekodera mam opcje :Dolby Digital (AC-3) - Wyłączony
- Włączony
i oczywiście wybrana opcja przeze mnie to:Włączony. Telewizor sam rozpoznaje , kiedy dana stacja nadaje program w systemie Dolby Digital lub w systemie stereo 2.0 i w danym systemie nadaje tor audio. Nie zdarzyło się nigdy , aby były jakieś kłopoty z transmisją toru audio.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
S

simon333

Guest
Dobra.Teraz prawda o tym telewizorze.Jestem od około 2 miesięcy posiadaczem 40pfl9705.Ojcec kupił wczoraj sobie LCD 42 cale LG (bez podświetlenia led) za 2100 zł.Niestety muszę stwierdzić że LG ma lepsze i naturalniejsze kolory i wyświetla więcej szczególów.Na Philipsie mało jest odcieni danego koloru.Widać to szczególnie w ciemnych scenach.Gdy telewizor ma wyświetlić różne odcienie szarości jest tylko jedna ciemna plama bez żadnych detali i bawienie się ustawieniami mało co tu zmienia.Telewizory testowałem na tych samych filmach i przyjemniejszy obraz i więcej szczegółów było na LG.Na Philipsie również nie ma tej ostrości,i to nie tylko w porównaniu z LG ale również z moim starym Samsungiem.Według mnie Philips wygrywa tylko jeśli chodzi o ruch (400 Hz i Natural Motion) oczywiście dla milośników " teatru telewizji".Ogólnie na dzień dzisiejszy wziąłbym jednak inny telewizor,więc jak ktoś chce kupić niech się zastanowi bo o tym wątku było już w temacie "mit czerń plazmy najlepsza-obalony" i o tym miusie czerni bez detali pisało dużo osób.
 

maro76

New member
Panie Kolego, jaki model tego LG bardzo proszę o informację.
Sam zastanawiam się nad zakupem nowego TV, ale jak czytam różne opinie o nowych telewizorach to widzę, że jeszcze długo nie pozbędę się swojego CRT - zresztą też Philips.
Pozdrawiam.
 
S

simon333

Guest
maro76,jest to 42ld650.Kolory na nim są naturalniejsze i przyjemniejsze ale niestety ma tylko 100 hz i w ruchu nie radzi sobie już tak jak ten Philips.Osobiście wziąłbym jakiegoś Lg ( podobno mają najlepsze matryce) z dobrym odświeżaniem.Szkoda tylko że teraz doszedłem do tego wniosku.
 

maro76

New member
Ja posiadam Philipsa CRT 100Hz w wersji "Digital Scan" jeszcze bez "natural motion" jednak obraz jest bardzo dobry (statyczny), co do szybkich scen (np. szybkie przesuwanie napisów po zakończeniu programu TV) efekt "judder" jest jednak zauważalny. Mimo wszystko w oglądaniu TV nie przeszkadza to szczególnie. Jeżeli wspomniany LG nie reprodukuje gorszej jakości obrazu a dodatkowo zapewni mi odbiór kanałów HD z mojego tunera SAT to mogę być zadowolony.
Pozdrawiam.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Chętnie odkupię ...

Dobra.Teraz prawda o tym telewizorze.Jestem od około 2 miesięcy posiadaczem 40pfl9705.Ojcec kupił wczoraj sobie LCD 42 cale LG (bez podświetlenia led) za 2100 zł.Niestety muszę stwierdzić że LG ma lepsze i naturalniejsze kolory i wyświetla więcej szczególów.Na Philipsie mało jest odcieni danego koloru.Widać to szczególnie w ciemnych scenach.Gdy telewizor ma wyświetlić różne odcienie szarości jest tylko jedna ciemna plama bez żadnych detali i bawienie się ustawieniami mało co tu zmienia.Telewizory testowałem na tych samych filmach i przyjemniejszy obraz i więcej szczegółów było na LG.Na Philipsie również nie ma tej ostrości,i to nie tylko w porównaniu z LG ale również z moim starym Samsungiem.Według mnie Philips wygrywa tylko jeśli chodzi o ruch (400 Hz i Natural Motion) oczywiście dla milośników " teatru telewizji".Ogólnie na dzień dzisiejszy wziąłbym jednak inny telewizor,więc jak ktoś chce kupić niech się zastanowi bo o tym wątku było już w temacie "mit czerń plazmy najlepsza-obalony" i o tym miusie czerni bez detali pisało dużo osób.


simon333 - ja chętnie odkupię od ciebie tego Philipsa - 40pfl9705 za 2100 zł. a ty wtedy będziesz mógł kupić sobie LG i chwalić jego obraz.

Propozycja jak najbardziej poważna - czekam na odpowiedź.

 

BRIKSIK

New member
ja mam 32 tego philipsa ten ma 200hz i co do ruchu to powiem tak: wcale nie ma takiego teatru telewizji, ba powiem wiecej mój poprzedni 9604 miał o wiele ostrzejrzy obraz w ruchu niż obecny 9705 a tamten miał 100hz, nad czym trochę ubolewam, gdyby połączył szczegółowość 9604h z ostrością i czerń 9705 byłby super sprzet, niestety nie ma tak dobrze w jednym zrobią coś dobrze w drugim coś lepiej ale coś spaprać muszą tak jak z tą ostrościa w ruchu
 

august090

New member
Witam
Mam problem z Wi-Fi MediaConnect a wiec tak mam bezprzewodowo podlaczonego neta do TV i zapragnolem przegladac PC , zgodnie z instrukcja sciagnolem program ze strony Philipsa zainstalowalem na PC i na pasku pokazala sie ikonka TV jak najade myska to pisze Searching for TV on the network... jak klikne lewym myszy to wszystko jest podswietlone procz Start projecting w TV zalanczam Przegladaj PC i niby szuka sygnalu ale nic nie widzi ????? i poczytalem i nie mam zielonego pojecia co mam nie tak ( chce uzywac PC jako odtwarzacz do filmow bo , slabo sobie radzi z plikami mkv z dysku po usb , 2 na 10 filmow i to bez napisow mi odpala no chyba ze to kwestia softu ja mam ten co sam sie zainstalowal po podlaczeniu TV do sieci jest to napewno jaka starsza wersja bo nawed go nie widze na stronce philipa . moze wystarczy sciagnac najnowsza wersje i bedzie po klopocie ....
albo kupiec jakis tani odtwarzacz BR na LG br 660 i on ponoc wszystko lyka no problem
 

tomac

New member
U mnie soft działa bez problemu, oglądałem nawet filmy z internetu poprzez podgląd ekranu kompa na telewizorze. Rozumiem, że podpiąłeś telewizor do lokalnej sieci i dane szyfrowania dobrze wpisałeś? W celu sprawdzenia spróbuj zobaczyć jakąś stronę www na telewizorze.
Nie pamiętam czy w konfiguracji TV (grupa Wi-fi) nie trzeba było "udostępnić" komputera, żeby te urządzenia się widziały.
 

Tomi_St

New member
Już trzy razy zdarzyło mi się, że po włączeniu TV uruchomił się z ustawieniami fabrycznymi tj m.in. ambilight wyłączony, max podświetlenie LED, itp.
Zaczyna mnie to powoli irytować bo ustawianie wszystkiego od poczatku zajmuje trochę czasu.
Czy mieliście podobne doświadczenia?
 

tomac

New member
W temacie plamy - mój tv wrócił wczoraj z serwisu. Wymienili mu ekran i zaktualizowali oprogramowanie (choć dałbym sobie rękę uciąć, że taką samą wersję sam wgrywałem z internetu). Generalnie jestem zadowolony z pracy serwisu, a naczytałem się wcześniej opinii, że potrafią jeszcze bardziej zepsuć telewizor lub oddać nienaprawiony. Jedynym minusem jest fakt, że wszystko bardzo długo trwało - po telewizor serwisant przyjechał w czwartek 29.09, w poniedziałek 03.10 wciągnęli go do systemu, po tygodniu przyjechał ekran, kilka dni później jeszcze jakaś część i dopiero w poniedziałek 17.10 pacjenta wypisali do domu, a serwisant przywiózł go wczoraj. Czyli całość trwała prawie trzy tygodnie (bez 2 dni).
Mam jednak nadzieję, że to pierwsza i ostatnia przygoda tego telewizora z serwisem.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Czy serwis , który naprawiał Tobie Philipsa 9705 to był serwis centralny z Radomia?
Z posta wynika , że telewizor po naprawie pracuje poprawnie , życzę więc Tomac :)
dalszego, bezawaryjnego korzystania z pracy tego mimo wszystkiego bardzo dobrego
telewizora marki Philips.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie-
jak radzicie sobie z "teatrem telewizji" ?
tzn zeby go wyeliminowac..?

Witam,
Proponuję abyś wszedł w :Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Obraz>Nastawy obrazu -schodzisz na dół na:perfect Pixel HD.
Perfect Pixel HD>Perfect Natural Motion powinny być cztery opcje do wyboru: 1) Wyłączony 2) Minimum 3)Średnio 4) Maksimum . Wybierz opcję pierwszą : Wyłączony. Do oglądania sportu można zastosować opcję drugą:Minimum.
Następnie zejdź na : 400Hz Clear LCD u Ciebie prawdopodobnie będzie :1200Hz Perfect Motion Rate powinny być dwie opcje: 1) Wyłączony 2) Włączony. Do oglądania scen dynamicznych proponuję opcję drugą:Włączony (sport i kino akcji) . Natomiast do pozostałych programów można zastosować opcję pierwszą :Wyłączony. Proszę popróbować, może choć trochę te moje sugestie pomogą wyeliminować efekt "teatrzyku".:)
W Twoim telewizorze może być trochę inny interfejs , gdyż pilot jest zmodernizowany no i telewizor ma nowe funkcje w stosunku do 9705.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry