Philips 9705 wszystko o serii

accu

New member
Bez reklam
Przykro MI:(
Dzisiaj zakupilem komplet PTA02:)
Instalacja przebiegla sprawnie i wyglada na to ze
wszystko smiga bardzo ladnie:)
Pozdrawiam :)

Witam ponownie. Jak będziesz miał jutro czas , to jeżeli będziesz dzisiaj oglądał te walki w 3D , to napisz jaka była jakość transmisji i jak boks zaprezentował się w technologii 3D.

Pozdrawiam , :)

accu
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Witam
Boks wydaje sie byc dobrym sportem do 3D perspektywa ,przednie i dalsze plany to jest to co robi caly klimat
Jestes umiejscowiony jak by przy samym ringu:)
W przerwie miedzy walko czujesz sie jak bys byl sekundantem tak ze odczucia bardzo pozytywne:)
Co do jakosci to niestety transmisja nie byla zrobiona
najlepiej, obraz z 3 kamer byl bardzo dobry z pozostalych
jak by zrywalo efekt,dopiero po paru sekundach wszystko wracalo do normy?!
Mysle ze w miare ilosci transmisji i to zostanie poprawione :)
Niemniej jestem bardzo zadowolony i czekam na WIECEJ :)
 

accu

New member
Bez reklam
Transmisja w 3D.

Witam. Dziękuję za wrażenia z gali bokserskiej w 3D ze Schwerina.Na jakim modelu i jakiej wielkości telewizora Philips oglądasz programy nadawane w technologii 3D?:kom:

Pozdrawiam, :)

accu
 

moon77

New member
Witam. Wydaje się , że kontrast - 75 według mnie masz dobrze ustawiony , no może skoro w moich sugestiach jasność ma wartość 45 (według mnie absolutnie nie może przekraczać 50 ) to można wartość kontrastu zwiększyć do 80(mecze piłkarskie) , zmniejszyć do 70 (filmy,zdjęcia). Gamma -2 to ustawienie dobre dla odcieni kolorów ciepłych , co dla innego ustawienia odcieni kolorów np. zimnego będzie wartością za dużą, wtedy sugeruję wartość 0 lub 1. W czasie dnia czujnik światła może być włączony, wieczorem jednak trzeba go wyłączyć.
Telewizor Twój kol.Moon ma funkcję Bright Pro , która jak wiesz umożliwia zwiększanie strumienia świetlnego dla jasnych fragmentów wyświetlanego obrazu przy zachowaniu bardzo mocnej czerni w ciemnych obszarach obrazu. Czasem jednak bywają sytuacje , gdy mamy włączoną opcję :Dynamiczne podświetlenie - Najlepszy obraz (którą ja również lubię) , że obraz jest zbyt jaskrawy , np. na wyświetlanych barwnych filmach animowanych . Wtedy według mnie należy zamiast opcji : Najlepszy obraz wybrać : Standard lub opcję:Dynamiczne podświetlenie zupełnie wyłączyć . Obraz według mnie po tych zabiegach powinien być przyjemniejszy w odbiorze. Według mnie przy tak dużym ekranie nie ma jednych ustawień obrazu , aby obraz przy różnych oglądanych programach był zawsze super.:kom:
Wydaje mi się , że najlepiej założyć sobie dwa odrębne profile ustawienia parametrów obrazu : 1.osobisty
2.własne
Można ustawić profil z bardzo pięknymi barwami , lecz z gorszym poziomem czerni , lub z obrazem "głębokim" ale z trochę "przekłamanymi kolorami".
Pozdrawiam serdecznie , :)
Witam,
dziękuję za podpowiedzi. Pobawiłem się , zastosowałem różne ustawienia -niestety nadal to nie jest to, czego bym oczekiwał po tym telewizorze.
Ale nie to jest w tej chwili najważniejsze. Bez żadnego powodu straciłem dostęp do internetu po wi-fi (przewodowo jest ok) , jednego dnia był , a następnego już nie. Inne urządzenia (laptopy) bez problemu pracują z liveboxem (neostrada) ,a Philips nawet nie widzi sieci bezprzewodowej. Restarty telewizora (opcja w menu) i liveboxa nie pomagają. Mam w związku z tym dwa pytania:
Jak można "kompletnie" zresetować telewizor - mimo wykorzystania opcji ponownej instalacji w menu, kiedy wchodzęw konfigurację sieci - TV pamięta starą nazwę sieci i klucz , czyli ma to cały czas w pamięci?
Jak można ponownie zainstalować oprogramowanie - TV nie widzi na pendrive pliku .upg, mimo , iż tydzien temu z tego pendrive zainstalowal nowe oprogramowanie?
Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Oprogramowanie telewizora - czy zawsze warto aktualizować?

Witam. Moon77, zobacz wątek Lg 42le8500 post #51, wątek 46PFL9705H - problem z obrazem post# 18 .
Pozdrawiam, :)

accu
 
Ostatnia edycja:

BRIKSIK

New member
Witajcie a ja trochę z innej bajki mianowicie obecnie posiadam 32pfl9604h jak to zwykle bywa na początku człowiek cieszy się i zachwyca no ale z biegiem czasu zaczyna się stopniowo dostrzegać jakieś tam wady, np a to że czerń nie taka jak trzeba, ato jakby ciemniejsze podświetlenie po bokach tak jakby ciemniejsze pionowe pasy po prawej i lewej stronie matrycy (fakt to samo na innych tej seri a nawet serii 8...) a to co mnie żdziwiło telewizorek owszem wykonany barzdo dobrze i nuby topowa seria a gibie się na podstawie do przodu i do tyłu, fakt w końcu telewizor się oglada a nie nim macha ale sami wiecie jak to jest chciałoby się ideału :), ale ostatnio chodzi mi po głowie aby zmienić telewizorek na 32pfl9705 i oto mój dylemat czy gra warta jest zachodu. Sam nie wiem, jeśli moglibyscie to poproszę o jakąś radę no i przepraszam że trochę pomarudziłem
 

BRIKSIK

New member
Witajcie a ja trochę z innej bajki mianowicie obecnie posiadam 32pfl9604h jak to zwykle bywa na początku człowiek cieszy się i zachwyca no ale z biegiem czasu zaczyna się stopniowo dostrzegać jakieś tam wady, np a to że czerń nie taka jak trzeba, ato jakby ciemniejsze podświetlenie po bokach tak jakby ciemniejsze pionowe pasy po prawej i lewej stronie matrycy (fakt to samo na innych tej seri a nawet serii 8...) a to co mnie żdziwiło telewizorek owszem wykonany barzdo dobrze i nuby topowa seria a gibie się na podstawie do przodu i do tyłu, fakt w końcu telewizor się oglada a nie nim macha ale sami wiecie jak to jest chciałoby się ideału , ale ostatnio chodzi mi po głowie aby zmienić telewizorek na 32pfl9705 i oto mój dylemat czy gra warta jest zachodu. Sam nie wiem, jeśli moglibyscie to poproszę o jakąś radę no i przepraszam że trochę pomarudziłem
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Moim skromnym zdaniem myślę Briksik , że warto poczekać pół roku. Będzie wówczas na rynku nowy model telewizora LCD firmy Philips z serii 9000 tj. 32PFL9706H. Myślę również , że seria 9000 będzie już dopracowana i nie będzie obarczona błędami , które przytrafiają się w tegorocznej serii 9000. Popatrz na wątek : Modele telewizorów LCD firmy Philips w 2011 r. , a dowiesz się jakie nowe funkcje ta seria telewizorów będzie oferowała.:kom:

Pozdrawiam , :)

accu
 

moon77

New member
Witam. Moon77, zobacz wątek Lg 42le8500 post #51, wątek 46PFL9705H - problem z obrazem post# 18 .
Pozdrawiam, :)

accu
Witam,
jestem po rozmowie z infolinią Philipsa (uprzejma Pani przełączyłą mnie do specjalisty od wsparcia technicznego). Z informacji, które uzyskałem wynika ,iż nie można zrobić przeinstalowania oprogramowania , to znaczy jezeli mamy już wgraną aktualną wersję, to tym samym plikiem nie zrobimy upgrade, co więcej wg specjalisty nie da się także zrobić downgrade (???). Jeżeli chodzi o "kiepską " współpracę telewizora po wi-fi z livebox, to jest to ponoć kwestia zarówno modemu jak i standardu - zalecany jest "n". Zasugerowano mi przetestowanie połączenia z wykorzystaniem innego urzadzenia. Temat utrzymywania ustawień sieciowych (nazwa połaczenia, klucz) mimo resetu telewizora był dotychczas nieznany - przetestują to we własnym zakresie i ewentualnie przekażą uwagi producentowi.
Pozdrawiam.
 

BRIKSIK

New member
Witam.Moim skromnym zdaniem myślę Briksik , że warto poczekać pół roku. Będzie wówczas na rynku nowy model telewizora LCD firmy Philips z serii 9000 tj. 32PFL9706H. Myślę również , że seria 9000 będzie już dopracowana i nie będzie obarczona błędami , które przytrafiają się w tegorocznej serii 9000. Popatrz na wątek : Modele telewizorów LCD firmy Philips w 2011 r. , a dowiesz się jakie nowe funkcje ta seria telewizorów będzie oferowała.:kom:

Pozdrawiam , :)

accu

Bardzo dziękuję ACCU myślę że masz rację, właśnie tak zrobię, napewno lepiej będzie poczekać w sumie spiesząc się straci się tylko kasę a człowiek nadal będzie niezadowolony
 

zbychu1977

New member
kupić czy nie kupić ...

witam.... ja mam trochę odmienne zdanie co do wyboru TV skoro cały czas będą wychodziły nowe modele to czekanie na kolejny "bardziej dopracowany" model mija się z celem, biorąc pod uwagę możliwość aktualizacji oprogramowania będzie można wyeliminować wiele wad przez zastosowanie nowszego oprogramowania, czekając na następny model nie unikniemy wad, być może te które teraz się pojawiają będą naprawione ale czy w ich miejsce nie pojawią się inne?? brak 100% pewności ... po za tym accu używa już tv 9705 i jest zadowolony a to chyba dobrze świadczy ... ja również jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 46 calowej i miałem mały problem z piszczeniem tv ale wymieniono mi go bezproblemowo i teraz jest wszystko ok.... pewnie że mógłbym czekać na nowszy model ale wtedy spędzę życie na czytaniu recenzji i wyczekiwaniu aż pojawi się "nowy, lepszy model".... tak więc w tej kwestii każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy spędzić życie na czekaniu czy cieszyć się nowym tv bo przecież za kilka lat i tak kupię nowy .... w moim przypadku mija jakieś 4-5 lat i szukam czegoś nowocześniejszego tak mam z każdym sprzętem takie hobby
pozdrawiam
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
witam.... ja mam trochę odmienne zdanie co do wyboru TV skoro cały czas będą wychodziły nowe modele to czekanie na kolejny "bardziej dopracowany" model mija się z celem, biorąc pod uwagę możliwość aktualizacji oprogramowania będzie można wyeliminować wiele wad przez zastosowanie nowszego oprogramowania, czekając na następny model nie unikniemy wad, być może te które teraz się pojawiają będą naprawione ale czy w ich miejsce nie pojawią się inne?? brak 100% pewności ... po za tym accu używa już tv 9705 i jest zadowolony a to chyba dobrze świadczy ... ja również jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 46 calowej i miałem mały problem z piszczeniem tv ale wymieniono mi go bezproblemowo i teraz jest wszystko ok.... pewnie że mógłbym czekać na nowszy model ale wtedy spędzę życie na czytaniu recenzji i wyczekiwaniu aż pojawi się "nowy, lepszy model".... tak więc w tej kwestii każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy spędzić życie na czekaniu czy cieszyć się nowym tv bo przecież za kilka lat i tak kupię nowy .... w moim przypadku mija jakieś 4-5 lat i szukam czegoś nowocześniejszego tak mam z każdym sprzętem takie hobby
pozdrawiam
Mam podobnie lepiej kupic i wymienic co np.5 lat i cieszyc sie nowoscia:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Philips 32PFL9604H to model z 2009r. Według mnie to bardzo dobry telewizor , chociaż na podświetleniu tradycyjnym . Dźwięk z tego telewizora lepszy jest od dźwięku oferowanego przez telewizory Philips serii 9000 z 2010 r. Obraz również b.dobry w zależności od źródła sygnału. Pilot telewizora 32PFL9604H jest bardzo funkcjonalny , choć jest ciężki , nie to co pilot w serii 9000 z roku 2010 r. , do którego się już przyzwyczaiłem , lecz któremu brak paru podstawowych klawiszy funkcyjnych i dopiero po wejściu do menu głównego można wyszukać daną funkcję lub przypisać złącza czy dodać dodatkowe urządzenia. Philips 32PFL9604H nie jest jednak tak energooszczędny ( średni pobór energii 92 W , maksymalny pobór energii to 146 W) jak Philips 32PFL9705H , którego średni pobór energii to 51 W.(maksymalny pobór to 91 W ) Philips 32PFL9705H ma znakomitą czerń i tutaj Philips 32PFL9604H nie dorównuje mu poziomem.

Pozdrawiam , :)

accu
 

BRIKSIK

New member
ano właśnie ta czerń człowieka najbardziej boli, kurcze żeby to człowiek maił więcej pieniędzy to by może za tym wszystkim nadążył ale niestety żyjemy w Polsce a tu tak dobrze nie ma. Ja narazie polepszając czerń w swoim 9604 oglądam tv przy zapalonym świetle niestety pozbywając się tym samym uroków ambilight (ciekawy kompromis prawda :) )
Pozdrawiam
 

zbychu1977

New member
witam ... pisząc że wolę kupić tv niż czekać brałem pod uwagę to że kolega jest zainteresowany kupnem i tu uważam że lepiej kupować niż czekać ale skoro ma się tv który ma 1 rok to chyba trochę za szybko na wymianę no chyba że ma się dużo pieniędzy i lubi się testować nowe sprzęty... tak czy inaczej samemu trzeba stwierdzić czy się kupi i czy warto zmieniać czy lepiej zaczekać aż pojawi się nowszy model .....

ppozdrawiam

zbychu
 

incognitos

New member
W instrukcji obsługi TV jest opis jak sobie poradzić z opóźnieniem dźwięku. Jeżeli korzystasz z opcji 400Hz to opóźnienie na amplitunerze powinieneś nastawić na 55 ms. Jeżeli do tego masz włączony tryb Natural motion to chyba 200 ms (nie pamiętam dokładnie, bo nie korzystam w ogóle z tego trybu - efekt teatru, jak dla mnie nie do przełknięcia).
 

BRIKSIK

New member
troszkę Wam głowę zawrócę. :)

mam kilka pytań mianowicie:

- jeżeli chodzi o samą czerń to na pewno jest super ale nurtuje mnie ten tak zwany efekt halo
i jeżeli o niego chodzi jak bardzo jest on widoczny np napisy na czarnym tle w przypadku filmów

- szybkość działania local dimming czy nie ma takiego ofektu np wchodzi czarne tło z chodzby napisami a dopiero po chwili tło się ściemnia

- jak ma się współpraca z komputerem oczywiscie po hdmi

- no i to sławnie piszczenie jak ma się z tym sprawa

sorki że zawracam Wam głowę ale zanim pozbędę się swojego 9604 to wolałbym rozwiać pewne wątpliwości
 

accu

New member
Bez reklam
troszkę Wam głowę zawrócę. :)

mam kilka pytań mianowicie:

- jeżeli chodzi o samą czerń to na pewno jest super ale nurtuje mnie ten tak zwany efekt halo
i jeżeli o niego chodzi jak bardzo jest on widoczny np napisy na czarnym tle w przypadku filmów

- szybkość działania local dimming czy nie ma takiego ofektu np wchodzi czarne tło z chodzby napisami a dopiero po chwili tło się ściemnia

- jak ma się współpraca z komputerem oczywiscie po hdmi

- no i to sławnie piszczenie jak ma się z tym sprawa

sorki że zawracam Wam głowę ale zanim pozbędę się swojego 9604 to wolałbym rozwiać pewne wątpliwości

Witam. Przeglądnij forum , na Twoje pytania powinieneś znaleźć w większości odpowiedzi.:kom:

Pozdrawiam , :)

accu
 
Do góry