Philips 9705 wszystko o serii

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

od paru dni jestem posiadaczem modelu Philips 46PFL9705H - oto moje subiektywne odczucia co do tego modelu:

1. Obraz rzeczywiście wymiata - "żaden płacz i lament nie przekona mnie, że czarne nie jest czarne"
2. Ambilight Spectra 3 - również wymiata, mój poprzedni model to 32PFL9603 i w porównaniu z nim lepsza separacja kolorów i ich odwzorowanie
3. Zdecydowanie lepszy dźwięk niż w modelu 32PFL9603- chociaż trudno mi określić czy w związku z tym to jest dźwięk dobry , bardzo dobry czy tylko poprawny.
4. Mam dekoder cyfry Philips PVR HD i na poprzednim telewizorze nie było laga przy przełączaniu kanałów a tutaj ta przypadłość występuje :(
5. Na szczęście nie występuje żadne piszczenie uff
6. Aha jeszcze uwaga do Ambilight'a - dzięki temu wynalazkowi ogląda się naprawdę przyjemnie i naprawdę tak jakby oglądało się na dużo większym ekranie :)
7. W pudełku nie miałem instrukcji ?! - czy to normalka czy tylko u mnie?
8. Gra na PS3 z kontrolerami Move - dużo lepsze wrażenia niż na poprzednim LCD. Wydaje mi się, że to zasługa odświeżania 400Hz i małego laga w związku z tym.
9. Na poprzednim telewizorze wszystkie kanały "nie HD" wyglądały w miarę podobnie - tutaj natomiast od razu widać różnicę w jakości (bitrate transmisji prawdopodobnie) pomiędzy poszczególnymi kanałami. Trochę to wkurza.
10. Aha zapomniałem - kąty to pełne 178 stopni bez utraty jakości.

Mam problem z podłączeniem do domowej sieci WiFi. Mam ukryty SSID i nie potrafię znaleźć sposobu aby skonfigurować połączenie bezprzewodowe - nigdzie nie znalazłem miejsca do wpisania SSID i klucza do połączenia. Dla nie ukrytego SSID nie ma żadnego problemu: skanujesz, wybierasz, wpisujesz klucz i śmiga. Czy ktoś wie jak sobie z tym problemem poradzić? Dzięki z góry.

W posumowaniu po ok. 1 tyg użytkowania: telewizor dla pasjonatów Ambilight'a (ja nim jestem) oraz prawdziwie kontrastowego obrazu z czarnym jako czarnym a nie jedynie dość ciemnym odcieniem szarego. Jednakże wydaje mi się, że dla większości ludzi nie jest wart swojej ceny bo większość nie zauważy różnicy. A skoro nie widać różnicy - to po co przepłacać?


Witam super opisales bardzo mi sie podoba oby wiecej ludzi potrafilo pisac tak szczerze i nie tylko o tym co dobre ale i o tym co jest zle w danym sprzecie. Pozdarwiam.
Lolek
 

Pafcio007

New member
Dzięki incognitos:) A u Ciebie Pafcio007 są tez te opóźnienia?
Ktoś z was oglądał w tym tv obraz 3d?

nie wiem o jakie opóźnienia chodzi, nic takiego u siebie nie zaobserwowałem.
Co do 3D, to tak jak pisałem wcześniej, w najbliższym czasie nie będę testował. Natomiast z tego co piszą na AVForums - nie jest najlepiej. Wygląda na to, że jak na razie Philips 9705 jest w pełni kompatybilny z jednym tylko modelem blu-ray (tym na którym jest testowany w firmie Philips - Philips 3D bdp960012) i dopóki nie poprawią firmware obraz pozostawia wiele do życzenia.



 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie wiem o jakie opóźnienia chodzi, nic takiego u siebie nie zaobserwowałem.
Co do 3D, to tak jak pisałem wcześniej, w najbliższym czasie nie będę testował. Natomiast z tego co piszą na AVForums - nie jest najlepiej. Wygląda na to, że jak na razie Philips 9705 jest w pełni kompatybilny z jednym tylko modelem blu-ray (tym na którym jest testowany w firmie Philips - Philips 3D bdp960012) i dopóki nie poprawią firmware obraz pozostawia wiele do życzenia.


Witam to sluchaj czy to oznacza ze model 9705 i np 8605bedzie mogl byc odbierany sygnal 3d tylko i wylacznie z bd 3d philpsa? I jesli ktos np ma bd jakiejs innej firmy typu denon 2011 ktory lada moment wyjdzie to ni ebedzie mozna odtorzyc sygnal 3d lub bedzi to bardzo kiepsko? Pozdrawiam i daj znac jak cos wiesz wiecej na ten temat?
Lolek
 

Pafcio007

New member
Witam to sluchaj czy to oznacza ze model 9705 i np 8605bedzie mogl byc odbierany sygnal 3d tylko i wylacznie z bd 3d philpsa? I jesli ktos np ma bd jakiejs innej firmy typu denon 2011 ktory lada moment wyjdzie to ni ebedzie mozna odtorzyc sygnal 3d lub bedzi to bardzo kiepsko? Pozdrawiam i daj znac jak cos wiesz wiecej na ten temat?
Lolek

Witam,
sprawa jest bardzo obszernie poruszana na zagranicznych forach. Wszystko wskazuje na to, że jest to problem software-owy (październikowa wersja firmware jest już trochę lepsza, ale dalej daleko 3D do doskonałości). Mi się nie śpieszy w tej kwestii, natomiast nie ulega wątpliwości, że to kolejna wpadka Philipsa. Z tego co czytałem posiadacze PS3 i innych odtwarzaczy blu-rey nie będą zadowoleni z efektu 3D. Nasz telewizor spełnia wszystkie warunki techniczne aby obraz 3D był rewelacyjny, dlatego mam nadzieję, że w najbliżej przyszłości Philips poradzi sobie z problemem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
sprawa jest bardzo obszernie poruszana na zagranicznych forach. Wszystko wskazuje na to, że jest to problem software-owy (październikowa wersja firmware jest już trochę lepsza, ale dalej daleko 3D do doskonałości). Mi się nie śpieszy w tej kwestii, natomiast nie ulega wątpliwości, że to kolejna wpadka Philipsa. Z tego co czytałem posiadacze PS3 i innych odtwarzaczy blu-rey nie będą zadowoleni z efektu 3D. Nasz telewizor spełnia wszystkie warunki techniczne aby obraz 3D był rewelacyjny, dlatego mam nadzieję, że w najbliżej przyszłości Philips poradzi sobie z problemem.

Witam nio to super kolejna wpadka philipsa i powiem ci szczerze ze tak cos czulem ze z 3d jest cos nie tak poczawszy ze mial byc w 32 calach po czym sie okazalo ze nie umieli zrobic tego zeby na 32 calach bylo 3d, to teraz jeszcze musi byc tylko jeden odtwarzacz zeby byl odbior 3d:). Tragedia..... i wiesz to nie o to chodzi czy to 3d jest dobre niedobre czy sie bedzie uzywalo czy tez nie, wazne jest tylko to ze zaplaciles pewnie okolo 1 tysiaka jak nie lepiej zeby ten tv odbieral to 3d, a tak nie jest i nie wiadomo jak jest nawet z podlaczonym odpowiednim bluray. Bo jak zauwazyles nikt nigdzie w sklepie nie widzial philipsa zeby byla podlaczony obraz 3d. A orientujesz sie czy 8605 to samo jest? podejrzewam ze tak skoro w wyzszym modelu jest ten problem. Tak jak mwoie jzu wielokrotnie i na innychforach nawet jesli obarz jest super z tego lcd to nie powinien dostac eisy za tyle wpadek. Pozdarwiam cie i jakbys wiedzial ze w 8605 tez jest problem z 3d to daj znac.
Lolek
ps. nie mowiac o tym ze o takich rzeczach powinno sie informowac na stronie glownej philipsa.
 

calkins

New member
Witam. W akcesoriach dołączonych do tego telewizora , który tydzień temu calkins kupiłeś nie jest dołączana żadna instrukcja papierowa użytkowania (obsługi)telewizora.Jest tylko elektroniczna w telewizorze(pomoc) , oraz na stronie internetowej Philipsa w pdf ,którą możesz sobie zapisać lub wydrukować. Gratuluję udanego zakupu!!!

Pozdrawiam , :)
Thx accu za info. Ściągnąć manuala ze strony to nie problem ale muszę powiedzieć, że ten brak instrukcji papierowej trochę mnie zniesmaczył ...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie wiem o jakie opóźnienia chodzi, nic takiego u siebie nie zaobserwowałem.
Co do 3D, to tak jak pisałem wcześniej, w najbliższym czasie nie będę testował. Natomiast z tego co piszą na AVForums - nie jest najlepiej. Wygląda na to, że jak na razie Philips 9705 jest w pełni kompatybilny z jednym tylko modelem blu-ray (tym na którym jest testowany w firmie Philips - Philips 3D bdp960012) i dopóki nie poprawią firmware obraz pozostawia wiele do życzenia.

Witam raz jeszcze sluchaj dzwonilem na infolinie do philipsa i oczywiscie tam nic takiego nie wiedza ze ten tv czy 8605 by mial pracowac tylko z odwarzaczem bluray philipsa zeby miec obraz 3d, nic juz z tego nie rozumiem bo albo klamia na tym forum co pisales albo znowu kantuja w philipsie i bardziej jestem sklonny do tej drugiej opcji, bo tak jak pisalem wczesniej wszystkie firmy puszczaja reklamowki ze swoich tv w 3d a philips nie slychu, niw widu wiec jest cos w tym ze ukrywaja jak to pan na infolinii powiedzial to tylko jest 3D ready wiec co mozna wymagac :) tak naprawde to jzu smiac mi sie chec z tego wszystkiego bo jesli to wszystko jest prawda to juz niemam zdania kompletnie po co i na co komu w tym tv 3d nawet jesli mialby uzywac za jakis czas skoro to tylko dziala i to lekko mowiac srednio na jednym odtwarzaczu BD philipsa ktorego nikt nie kupi jesli ktos kupuje tak drogi tv bo kazdy bedie chcial kupic cos lepszego. Pozdarwiam i daj znac jesli cos bedziesz wiedzial
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Thx accu za info. Ściągnąć manuala ze strony to nie problem ale muszę powiedzieć, że ten brak instrukcji papierowej trochę mnie zniesmaczył ...

Witam wiesz moze jakby kosztowal ten tv jeszcze wiecej o jakies 500 zl to by wsadzili laskawie intrukcje w wersji papierowej ktora wiadomo ze jest wygodniejsza do uzycia niz ta elektroniczna a tym bardziej ta ktora jest w philipsie bo jak si ebawilem w MM to zeby cos odszukac to trzoszke trzeba bylo sie pobawic. Ale wydrukuj sobie ze strony philipsa i bedziesz mial z banki. Pozdrawiam
Lolek
 

Onomato

New member
sam jestem ciekawy tego obrazu 3D,bo na zagranicznych stronach przewazaja bardzo zle opinie,zarowno o obrazie jak i okularach. wydaje mi sie ze philips chyba sobie troszke zlekcewazyl 3D,a dodal opcjonalnie bo konkurencja dodaje. Obym sie mylil.
 

Pafcio007

New member
Witam raz jeszcze sluchaj dzwonilem na infolinie do philipsa i oczywiscie tam nic takiego nie wiedza ze ten tv czy 8605 by mial pracowac tylko z odwarzaczem bluray philipsa zeby miec obraz 3d, nic juz z tego nie rozumiem bo albo klamia na tym forum co pisales albo znowu kantuja w philipsie i bardziej jestem sklonny do tej drugiej opcji, bo tak jak pisalem wczesniej wszystkie firmy puszczaja reklamowki ze swoich tv w 3d a philips nie slychu, niw widu wiec jest cos w tym ze ukrywaja jak to pan na infolinii powiedzial to tylko jest 3D ready wiec co mozna wymagac :) tak naprawde to jzu smiac mi sie chec z tego wszystkiego bo jesli to wszystko jest prawda to juz niemam zdania kompletnie po co i na co komu w tym tv 3d nawet jesli mialby uzywac za jakis czas skoro to tylko dziala i to lekko mowiac srednio na jednym odtwarzaczu BD philipsa ktorego nikt nie kupi jesli ktos kupuje tak drogi tv bo kazdy bedie chcial kupic cos lepszego. Pozdarwiam i daj znac jesli cos bedziesz wiedzial
lolek

na temat 8605 nie będę się wypowiadał i posty z nim związane traktowałem trochę po macoszemu. Kontakt z serwisem Philipsa chyba wszędzie wygląda tak samo - dopóki nie wydadzą oficjalnego oświadczenia będą wszystkiemu zaprzeczali. Na forum AV jeden z użytkowników przytacza rozmowę z pracownikiem infolinii Philipsa, który na każde pytanie dotyczące efektów 3D odpowiada, że u nich wygląda to imponująco, zaznaczając przy tym, że odbiór obrazów 3d jest zjawiskiem bardzo subiektywnym:) - typowe korporacyjne podejście do sprawy. Ja do całości podchodzę (przynajmniej na razie) z humorem licząc, że w końcu poradzą sobie ze wszystkimi problemami, tak jak to zrobili z piszczeniem i efektem `Christmas Lights`.
Wg mnie pomimo tych przypadłości to jest naprawdę bardzo dobry telewizor, który oprócz opisywanych przez nas bugów ma całą masę zalet:D
 

incognitos

New member
Miałem dać znać jak mój TV wróci z serwisu. Szybko się uwinęli, bo oddałem go 6.10., a przywieźli dzisiaj po 16.
Piszczenie zniknęło :) Trzeba się naprawdę wsłuchać mając ucho z tyłu tuż przu obudowie, żeby cokolwiek usłyszeć, jest więc wypasik :) Szkoda, że nie dorzucili jakiegoś bonusa, typu transmiter 3D i okulary ... ;) ... mogli chociaż smycz rzucić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem dać znać jak mój TV wróci z serwisu. Szybko się uwinęli, bo oddałem go 6.10., a przywieźli dzisiaj po 16.
Piszczenie zniknęło :) Trzeba się naprawdę wsłuchać mając ucho z tyłu tuż przu obudowie, żeby cokolwiek usłyszeć, jest więc wypasik :) Szkoda, że nie dorzucili jakiegoś bonusa, typu transmiter 3D i okulary ... ;) ... mogli chociaż smycz rzucić.

Witam ciesze sie ze piszczenie zniknelo a przynajmniej na tyle ze nie slychac od strony sluchacza wiec jest niezle apropo dorzacaniu gadzetow to raczej jest to nie mozliwe, a jesli chodzi o 3d to raczej by ci sie to nie przydalo z tego co pisza inni i z tego co pisza zagraniczni koledzy na swoich forach. Martwi mnie to bo w przyszlym roku caly sprzet wymieniam i myslalem o 8605 i jak juz wszytsko bym mial przystosowane do 3d to i tv fajnie bby bylo miec przystosowane a tu chyba lipa bedzie. Bo na pewno ni ekupie bd philipsa zreszta nawet jesli jest ten odtwarzacz to podobno kiepsciutko to wyglada. Szkoda bo mogliby sie postarac zeby 3d tez funkcjonowalo ok, choc na infolini tak jak pisalem wczesniej nic takiego nie wiedza zeby tylko na tym bd to dzialalo, ale o piszczeniu tez nie wiedzieli :) Pozdrawiam i fajnie ze juz tv masz dobry.
Lolek
 

Onomato

New member
Witam. W akcesoriach dołączonych do tego telewizora , który tydzień temu calkins kupiłeś nie jest dołączana żadna instrukcja papierowa użytkowania (obsługi)telewizora.Jest tylko elektroniczna w telewizorze(pomoc) , oraz na stronie internetowej Philipsa w pdf ,którą możesz sobie zapisać lub wydrukować. Gratuluję udanego zakupu!!!

Pozdrawiam , :)
Dziwne, gdyż w innych krajach jak np Chorwacja dodaja instrukcje, ale jak widać w Polsce nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
w gazetce ogolnopolskiej jest ta promocja,sa rowniez inne rtv ktore otrzymaly eisy.


Witam widzialem ten tv w saturnie nie bede si ewypowiadal odnosnie obrazu bo lipa sygnal byl, piszczec nie piszczal przynajmniej na tyle na ile tam sie udalo to uslyszec, aczkwoleik bylo glosno w sklepie. A jesli chodzi o wyglad sam to samsung c 9000 ladniej sie prezentuje tylko jest drozszy :) Pozdrawiam.
lolek
 

tomsonek

New member
kupiłem, problem z obrazem

Witam firumowiczów,

Kupiłem właśnie 46PFL9705H, podłączyłem do pod dekoder HD Astera, ale mam problem. Podczas oglądania meczów na Canal Plus HD zawodnicy w jaskrawycz (np czerwonych koszulkach) nie poruszają sie płynnie na ekranie tylko obraz jest rozmyty, skaczący. Problem nie dotyczy (albo w duzo mniejszym stopniu) zawodników w kolorach np niebieskich.
Nie wiem co o tym sądzisz, jak to ustawić, żeby tak nie było. Czy może to być fabryczna wada telewizora.
Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
 
Do góry