Philips 9664 - błagam o pomoc!!!

ArKaDiOs

New member
Witam wszystkich:( Kupiłem dzisiaj Philips`a 42Pfl9664. Po zapoznaniu się z menu chciałem wypróbować głośniki. Po zwiększeniu mocy obraz zniknął, ekran zrobił się nie wiem jak to opisać - jedna plansza z mnóstwem małych kropeczek różnego koloru po czym telewizor się wyłączył i po 5 sekundach załączył ponownie. Mam podłączoną cyfrę+ przez kabel HDMI do pierwszego portu hdmi w telewizorze. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Nie wiem czy to normalne ale również przy regulacji ostrości i ustawieniu jej na 0 obraz w ogóle nie wygląda na zamglony. Zdarza się też również że przy jednym ujęciu kamery na filmie w scenach że tak powiem statycznych pewne rzeczy wyglądają na zamglone tzn. pozbawione ostrości ( oglądałem film na kanale+ hd). Proszę wszystkich o pomoc.
Załamany człowiek:(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam wszystkich:( Kupiłem dzisiaj Philips`a 42Pfl9664. Po zapoznaniu się z menu chciałem wypróbować głośniki. Po zwiększeniu mocy obraz zniknął, ekran zrobił się nie wiem jak to opisać - jedna plansza z mnóstwem małych kropeczek różnego koloru po czym telewizor się wyłączył i po 5 sekundach załączył ponownie. Mam podłączoną cyfrę+ przez kabel HDMI do pierwszego portu hdmi w telewizorze. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Nie wiem czy to normalne ale również przy regulacji ostrości i ustawieniu jej na 0 obraz w ogóle nie wygląda na zamglony. Zdarza się też również że przy jednym ujęciu kamery na filmie w scenach że tak powiem statycznych pewne rzeczy wyglądają na zamglone tzn. pozbawione ostrości ( oglądałem film na kanale+ hd). Proszę wszystkich o pomoc.
Załamany człowiek:(
Witam. Na początek spróbuj wyłączyć telewizor wyłącznikiem głównym z zasilania. Poczekaj kilkanaście minut , a następnie włącz ponownie zasilanie. Zresetuj uprzednio wyszukane kanały i powtórnie wyszukaj kanały telewizyjne. :kom:
Pozdrawiam , :)
 

ArKaDiOs

New member
Witam. Na początek spróbuj wyłączyć telewizor wyłącznikiem głównym z zasilania. Poczekaj kilkanaście minut , a następnie włącz ponownie zasilanie. Zresetuj uprzednio wyszukane kanały i powtórnie wyszukaj kanały telewizyjne. :kom:
Pozdrawiam , :)
Przy włączeniu telewizora pominąłem tę opcje ponieważ korzystam tylko z tunera satelitarnego hd. Zauważyłem też, że dzieje się tylko wtedy gdy wybieram funkcję obrazu JASKRAWY. Wtedy przy głośnej muzyce telewizor się wyłącza. Dalej nie wiem co robić. Dziękuje jednak za poradę:(
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Spróbuj jeszcze w trybie "jaskrawy" podłączyć jeśli masz np: odtwarzacz DVD , odtwarzacz blu-ray czy laptopa (komputer). Zaobserwuj jak zachowuje się telewizor. To że masz sygnał z tunera satelitarnego nie przeszkadza zresetować zaprogramowane kanały przez tuner, przecież zaprogramujesz kanały ponownie w telewizorze przez ten tuner. :kom:

Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

ArKaDiOs

New member
Witam. Spróbuj jeszcze w trybie "jaskrawy" podłączyć jeśli masz np: odtwarzacz DVD , odtwarzacz blu-ray czy laptopa (komputer). Zaobserwuj jak zachowuje się telewizor. To że masz sygnał z tunera satelitarnego nie przeszkadza zresetować zaprogramowane kanały przez tuner, przecież zaprogramujesz kanały ponownie w telewizorze przez ten tuner. :kom:

Pozdrawiam ,:)
Zwróciłem telewizor i dali mi nowy egzemplarz. Pojechałem do domu i...znowu to samo:( Pojechałem jeszcze raz i zażądałem zwrotu pieniędzy, a szkoda bo bardzo mi zależało na tym Tv szczególnie że obraz z cyfry+ i kanału HBOHD był bardzo dobry. Blu-ray nie sprawdziłem ale jak miałby być jeszcze lepszy to była by prawdziwa masakra. Teraz wybieram sie po Sharp LC-40LE700 lub LC-40705. Mam nadzieję, że podobny pech mnie nie spotka. Co do oczekiwań odnośnie obrazu to liczę na jeszcze lepszy bo to w końcu LED no i czytałem test Kikiego. Dobrze, że jest taki ktoś kto robi takie fajne rzeczy. Pozdrawiam
 

Felini

New member
[...] chciałem wypróbować głośniki. Po zwiększeniu mocy obraz zniknął, ekran zrobił się nie wiem jak to opisać - jedna plansza z mnóstwem małych kropeczek różnego koloru po czym telewizor się wyłączył i po 5 sekundach załączył ponownie.
U mnie w 42PFL9664 jest podobnie. Narazie wystąpiło to tylko przy oglądaniu z komputera przez połączenie sieciowe (skrętka z wtykami RJ45). Przy umiarkowanej głośności nie zauważyłem tego objawu. TV niby z górnej półki i taki kaczan.
 
Do góry