Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

Santos

New member
To chyba raczej standardowo wyłączane opcje, przynajmniej przez recenzentów na YouTube.
Temperaturę barwową też standardowo ustawiają na Ciepły.
Muszę spróbować ustawić go pod siebie, zachowując większość ustawień kalibracyjnych dot. kolorów- np. czujnik światła włączony. Ja mam prawie same szyby w salonie i ten czujnik może zrobić u mnie dobrą robotę.

Jednak wyszło na to, że przywrócenie ust.fabrycznych , kasuje ust.kalibracyjne- musiałem wprowadzić ręcznie :)
 

Santos

New member
Nie rozumiem dlaczego przy materiale Dolby Vision HDR, telewizor ma dostępne inne funkcje obrazu:
HDR osobisty
HDR Jaskrawy
Dolby Vision Jasny
Dolby Vision Ciemny
Dolby Visiom Gra

Podstawowym ustawieniem obrazu na jakim został skalibrowany jest Noc. Tutaj przy takim materiale takiego ustawienia nie ma. Przy HDR osobistym, część ustawień jest właśnie z ustawienia podstawowego NOC na jakim TV został skalibrowany. Tylko tam nie wszystkie ustawienia można wpisać z kalibracji jaką zrobił Krzysiek czyli NOC. Niektóre są zmienione, ale nieaktywne i nie ma możliwości ich zmiany.
Jak to kurna ma być? Co to za ustawienia HDR osobiste, że nie można ich wszystkich zmienić pod siebie ? Na pozostałych do materiału Dolby Vision HDR nie da się oglądać...
Po co ta kalibracja osobista skoro w trybie HDR osobiate nie można jej wyświetlanego materiału przypisać ?
 
Ostatnia edycja:

DJ NeoN

New member
Od tygodnia posiadam 75 Philipsa 9636 który kosztował nie małe pieniądze i chcę przestrzec nabywców, uprzedzić zanim wyłożą gotówkę na ten tv, że strefowe wygaszanie w tym telewizorze to delikatnie ujmując porażka. To jest to coś, ta przypadłość która nie powinna mieć miejsca w segmencie premium. Oczywiście można "strefówkę" wyłączyć i mieć zwykły telewizor podświetlany LED tyle że takie nie kosztują ponad 13k zł.


Strefowe wygaszanie nie nadąża za obrazem, albo LED ma taką bezwładność w wyniku czego pojawiają się "mory" , powidoki i rozmycia szczególnie za obiektami ciemnymi poruszającymi się na ekranie. Cztery lata temu kupiłem oleda 65 LG, wypalił się okrutnie stąd zmiana tv na inną technologię. Jak widać z deszczu pod rynnę.


Jedynie przyznać trzeba na plus, że dla mało ruchomych obrazów albo statycznych obraz jest w porządku biorąc pod uwagę kontrast i kolory - szczególnie w HDR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mjuzik1982

New member
Mógłby Pan wrzucić krótki filmik na yt z tym problemem? Nie to, że Panu nie wierze, ale nadzieja umiera ostatnia;) Tak samo jak Pan Kiki koloryzuje ten telewizor to Pan może go oczerniać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro jeszcze raz będziemy sprawdzać i dokumentować zdjęciami i ewentualnie filmem.

Zapraszam na pokaz, a wadliwy egzemplarz można zgłosić do serwisu.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapraszam na pokaz, a wadliwy egzemplarz można zgłosić do serwisu.


Serwis Philipsa już odpowiedział innemu użytkownikowi, który zgłosił te problemy w miniled - sugerują zwrócenie do sprzedawcy.



Wygląda to baaardzo słabo:

https://www.avforums.com/threads/news-philips-unveils-9636-and-9506-miniled-tvs.2342029/page-29


W wątku jest też zdjęcie, które jasno pokazuje problem. Zdjęcia z takimi samymi objawami wrzuciłem wcześniej w tym wątku.
 

DJ NeoN

New member
Za mój poprzedni post otrzymałem "ostrzeżenie ostateczne" od kiki więc zanim mnie ostatecznie uciszy to wrzucam filmik o który prosił któryś z użytkowników forum.



tu będzie odnośnik*: youtu.be/NXFECDWRxIE



Jak widzicie za czarnym pozostaje niezła smuga. Dzieje się tak za każdym razem jak wygaszą/przygaszą się diody i ruszy obraz. Proszę sobie wyobrazić ruch w poziomie z prawa na lewą (lub na odwrót) i np jakiś ciemny element typu drzewo, słup, czy nawet postać ciemniej ubrana. I nie chodzi to o to że coś jest czarne na białym tle. To widać przy typowym oglądaniu tv.


* nie mam 5-ciu postów i nie mogę dodać link-a, musicie sobie skopiować i poprawić...


Jak będę miał czas nagram jeszcze jeden filmik, kawałek teledysku Roksany Węgiel pod tytułem przyjdź po mnie. Tam dopiero matryca pokazuje pazur (w negatywnym sensie)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostrzeżenie dostałeś nie za filmik ale za obrażanie .
Nie ma na to zgody na tym forum.
Inne sprawy możesz pisać do woli.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgłoszone do centrum R&D w Amsterdamie. Update już w opracowaniu.
Jakość mini ledów naprawdę rewelacyjna.
Czyli jest jeszcze nadzieja, bo naprawdę chciałem kupić te Mini Ledy od Philipsa, ale czytając różne doniesienia i oglądając nagrania z problemami, totalnie się zniechęciłem.

Obecnie mam mętlik w głowie i bardzo mocno zastanawiam się nad kupnem Philips 77OLED806 mimo, że ogólnie nie chciałem brać OLEDa.


Niestety Philipsy mają jednak swoją wadę - niedostępny tryb 4k 120Hz z Dolby Vision.
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Ja muszę sięgnąć po jakąś nową, ciekawą wiedzę, na temat tego Philipsa. Ogólnie miniLED, nie tylko tej marki na razie nie daje oznak, aby się przyjął na rynku.
 
Do góry