Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problemy , przecież CI co piszą o problemach - nie widzieli go jeszcze na oczy . Zapraszam na pokaz.
Zalogowanie się w klubie to kilka złotych i masz dostęp nie tylko do wszystkich testów ale również do pakietów dodatkowo o wartości 500 i więcej złotych w formie gratisów.
Więc raczej się opłaci.
 

mkaw70

Member
Chyba nie do końca tak jest, jednak jest wiele opinii na avforums od ludzi, którzy kupili że problem z local dimming jest co widać na oglądanych materiałach. Raczej nie sądzę że to kwestia danego konkretnego egzemplarza tylko sterowania (lub możliwości technicznych).

Czy mamy założyć że egzemplarze które są na nasz rynek pozbawione są w ogóle tego problemu ?

Może w końcu ktoś, kto ma już Mini Leda Philipsa skomentuje te problem.
 

Largo-W

Member
Chyba nie do końca tak jest, jednak jest wiele opinii na avforums od ludzi, którzy kupili że problem z local dimming jest co widać na oglądanych materiałach. Raczej nie sądzę że to kwestia danego konkretnego egzemplarza tylko sterowania (lub możliwości technicznych).

Czy mamy założyć że egzemplarze które są na nasz rynek pozbawione są w ogóle tego problemu ?

Może w końcu ktoś, kto ma już Mini Leda Philipsa skomentuje te problem.

Przecież Ci kiki odpowiedział, to duży, inny rynek, tam podobno obsługuje to TCL czy inna firma, tutaj nie mam pewności.
Jako klubowicz i pragmata wiem, że rynki inne, chłopaki testowali, mówią, że nie ma, to jak oceniać gry przed premierą - trochę głupie, a jednak istnieje.
Ja czekam na premierę 15.10 i dostawę, potem mogę dać recenzję

Bez urazy oczywiście, peace :eek:k:
 

mkaw70

Member
Wszystko rozumiem, ale przecież to te same telewizory, oprogramowanie itd. Na forum piszą zarówno o modelu 9636 jak i 9506 a ten już wielu kupiło.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawdę bez komentarza.
Do celów moich - rewelacja !!!


kiki - nie malujmy g... na kolory. Dlaczego nie wspominacie o tak dużym problemie w teście?
Sam mam 9506, który kupiłem od Ciebie i zaczynam wątpić czy philips jest w stanie to naprawić aktualizacją. TV ściągnął przedwczoraj kolejną wersję firmware, ale z tym problemem nic się nie zmienia.
Kolory są rewelacyjne, ale tv to nie obraz tylko ma wyświetlać ruchome obrazy. Jesli przy ruchu dzieją się takie rzeczy nawet po kalibracji, to nie należy udawać, że jest to sprzęt ok. Ludzie na tym forum mają prawo znać prawdę.
 
Ostatnia edycja:

Alekso

New member
Generalnie moim zdaniem ten TV kompletnie nie nadaje się do gier. Tu nie chodzi o spłycanie wady tego tv do poruszania jednym obraziłem - No bez jaj.

Chodzi o to ze przy graniu i częstych ruchach w jedna i druga stronę na bardzo jasnym lub ciemnym tle wszystko będzie smuzyc.

Przy oglądaniu filmów i ogólnie programów jest to chyba akceptowalne aczkolwiek uważam ze lepiej kupić OLEDa kosztem mniejszej jasności bo innych plusów mini led nie ma :) Aaaa przepraszam jeszcze wypalanie aczkolwiek posiadam jednego 2 letniego OLEDa philipsa i nic złego się nie dzieje - gra idealnie. Brat ma 3 lata i tez igła.

Co śmieszne taka jasność właśnie najlepsza byłaby przy graniu ;/0
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki - serio? Jeśli testujecie telewizory i nie zauważacie takiego problemu, to wybacz ale cos tu jest nie tak.
W załączeniu zdjęcia sprzed chwili. Poświata jest w miejscu, gdzie chwilę wcześniej bohater miał głowę i nogi.
 

Attachments

  • P_20211011_130603_1.jpg
    P_20211011_130603_1.jpg
    30,7 KB · Wyś: 34
  • P_20211011_130657.jpg
    P_20211011_130657.jpg
    29,8 KB · Wyś: 27

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówiąc szczerze to wygląda jakby były dwa problemy.
Chyba, że ta zdublowana twarz to kwestia materiału.
Rozumiem, że problemem jest ta czarna plama po włosach?


Inna sprawa, że ten problem jest prawdopodobnie najbardziej widoczny
podczas oglądania filmów animowanych, gdzie są duże strefy jednego koloru.



Tak czy owak nie wygląda to dobrze.


To mi tylko uświadamia, żeby kupować produkt nie na podstawie obietnic
producenta, tylko bazując na stanie faktycznym. Dlatego z mojej listy potencjalnych
telewizorów usunąłem produkty Sony, który od roku nie potrafi dostarczyć VRR i ALLM.
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
zdublowana twarz to efekt ruchu, więc to należy zignorować.
Animowane dlatego, że najszybciej mogłem to pokazać, akurat syn ogląda. Niestety problem jest również widoczny we wszelkiego rodzaju materiałach, niezależnie od połączenia i rodzaju kabla.
Jak widać chodzi o ciemne obiekty na jasnym tle - a tych zdjęciach, włosy i buty. Ewidentnie wygaszenie tych obszarów jest mocno opóźnione.
Spróbuję obejrzeć jakiś film dziś wieczorem (jeśli jakimś cudem czas pozwoli) i wrzucić jakieś fotki tym razem nie z animacji.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gdybym za każdym razem słuchał pisma i cytatów tutaj jednej osoby co tak zachwala te produkty to w zimę bym boso chodził , dlaczego wy tacy jesteście naiwni , Przecież to jest bełkot marketingowy , Ten człowiek nie dość że nie ma zasad to brakuje mu "Honoru " ... ja gdybym tak podchodził do spraw to bym nie mógł zasnąć wciskając ludziom głupoty itp rzeczy bo by mnie to gryzło i sumienie bym miał strute . Naobiecuje ludziom - słowa nie dotrzymuje , naobiecuje testów ludzie czekają terminów nie dotrzymuje , zawsze są jakieś wymówki .

I mogę napisać wam jedno że zaraz posypie się w moim kierunku ostrzeżenie itp ale od razu informuję że to co się dzieje tutaj i jak są traktowani ludzie zostanie upublicznione na youtubie , ja poświęcę się i zrobi taki materiał . I zobaczymy wtedy co ludzie powiedzą na ten temat

Jedno powinno być święte tutaj : szczerość a nie jak ....
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam dziwne podejrzenia, że tego się nie naprawić aktualizacją firmware.
Możliwe, że procesor obrazu się nie wyrabia na zakrętach.
Choć Philips chwalił się, że rozwiązał problem z wyświetlaniem 4k@120Hz, mimo że używają tego samego SoC Mediateka co konkurencja.
 
Ostatnia edycja:

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
A z innej beczki, próbowałeś wyłączyć wszystkie możliwie "upłynniacze obrazu"?
Może to one są przyczyną tego dziwnego zachowania.
 
Do góry