Philips 9000S

AvataR

Banned
Witam znawcow i profesjonalistow :)

Panowie krotko i na temat ... chcialbym kupic naprawde dobry ale niedrogi odtwarzacz DVD ze skalerem (oczywiscie wyjscie HDMI) Chcialbym kupic telewizor Sony 46W2000 i z bardzo rozsadnych ofert wyhaczylem cos takiego dziwacznego ... http://www.allegro.pl/item256065066_dvd_philips_cineos_9000s_gwarancja_media_rtv_.html

Czy to naprawde jest takie dobre jak pisza na stronkach ? Widze ze przetwornik video ma bardzo dobry 12bit, obraz podobno zyleta ?? Mial moze ktos z tym do czynienia albo moze doradzic. Cena troszke zastanawiajaco niska. Inne tego typu produkty to cos kolo 1000. Ten co rpawda uzywany ale bardzo interesujacy :)

Prosze o porady i ewentualnie pomoc :)

PS
Jedna ze stronek ktore go opisaly :
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0507/phil.html
 

valdi57

New member
Witam
Posiadam ten oddwarzacz od ponad roku i jestem z niego baardzo zadowolony. Jeśli zalezy ci tylko na obrazie to spróbuj króregoś z denonów podobno lepsze chociaz ja nie narzekam na obraz jest super.Natomiast jesli słuchasz stereo to napewno jest to jeden z najlepszych DVD do tego celu i ma do tego SACD
 

AvataR

Banned
No wlasnie zalezy mi rowniez na obrazie ale czy jest sens doplacac okolo 500 zlotych do takiego Denona ?? Na jakim telewizorze ogladasz DVD - jakis dobrej klasy duzy LCDek ??

Swoja droga sprzet wyglada naprawde klasowo :)
 

Tomasz93

Member
Odtwarzacz wart kazdej zlotowki, uwazam, ze za 500 zl nie kupisz lepszego odtwarzacza i sadze, ze nie warto doplacac do Denona 1930 czy tez 1940. Obraz z Philipsa jest kapitalny, a sekcja audio na bardzo wysokim poziomie.
 

wlodek30

New member
Uzywam tego modelu od ponad 1,5 roku. Wspanialy sprzet jezeli chodzi o tor video w audio tez nie najgorszy. Super design serii Cineos (moze zbyt maly i nieczytelny wyswietlacz).
Minusy:
- slabo radzi sobie z plytami nagrywalnymi, zwlaszcza DVD DL (trzeba uzywac dobrych marek - Verbatim, Memorex oraz dobrej nagrywarki.)
- dlugi, jak na dzisiejsze realia, czas wczytywania plyty (nowe wersje softu troche to zmienily.
- niestety od czasu do czasu lekko piszczacy zasilacz (pomaga wylaczenie kabla zasilajacego i ponowne podlaczenie)

Temat ten byl walkowany, nawet gleboko na tym forum (fatman, awujotka i inni). Poszukaj.
Obecnie wymieniam Phila wlasnie na Denona 1940 (mysle ze warto wydac pieniadze), testowalem wiele odwarzaczy klasy sredniej i wyzszej i wstosunku jakosc cena chyba najlepiej (zupelnie subiektywne zdanie).
Okolo czwartku przyjdzie Denon i bedzie Phil na zbyciu, wrzie co daj znak na pw.

Tutaj masz troche problemow, wrazen i zmian firmwaru:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=25030&p=1#k i

naprawde duzo na tym forum (Search :9000S).

wloDek
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wszystko to co pisał wlodek 30 oraz inni w tym wątku to święta prawda.
Największą radość daje również SACD.
AvataR - trzymam kciuki. Myślę, że i moje uwagi na priva pomogły.

By żyło się lepiej...:D :D :D
 

Juno

New member
Ogolnie jestem zadowolony. Ale jak zwykle sa jakies ale. Podlaczajac do TV po HDMI, nie mam dzwieku. Czasami pojawia sie cos takiego jakby obraz nie nadazal na calej wysokosci ekrany. Jakby czesc dolna czasem byla przesunieta wzgledem gornej, ale to trwa chilke, ale sie powtarza. To cos jakbys wylaczyl V-sync na grajac przy uzyciu LCD. Serwis, nie jest w stanie dostarcyc mi upgradu oprogramowania. Pytaja a po co mi, a czemu. Zamiast dac i z glowy. Pozdrawiam. Linki do firmware znalazlem na wielu forach, ale ze sa stare to nieaktualne. Jakby ktos mial aktualny link do firmware do DVD s9000 to poprosze.
 
Ostatnia edycja:

wlodek30

New member
wyglada mi na stary soft. Wersje mozesz sprawdzc: wysuń tacke i naciśnij disc menu na płycie czołowej.
Mam dostepny soft 48c wraz z instrukcja eng updatu.
Po polsku wyjasnione lopatologicznie na forum audiostereo.pl (link powyzej). W razie co pisz na pw.

wloDek

P.S. Zmian dokonujesz na wlasne ryzyko!!!
 

AvataR

Banned
Dla mnie odtwarzacz rewelka :) Kupilem jakis tydzien temu od Wlodka30 i musze przyznac ze to byly jedna z najlepszych moich inwestycji w ostatnim czasie :) Odtwarzacz zadbany jak nowka a do tego nie ma zadnych negatywnych opisywanych dolegliwosci. Soft wgrany najnowszy - oryginaly DVD startuja w jakies 7 sek a nagrane UWAGA w 5 heh :) Nie wiem jak to jest mozliwe po tym co pisano na temat tego DVDka ale to jest fakt. Piszczenie niby jest ale slyszalne tylko z 10 cm - z wiekszej odleglosci musialbym byc nietoperzem aby to uslyszec :) Co do obrazu na razie lece przez Euro na zwyklym 100hz Soniaku CRT. Dopiero jak kupie panel prawdopodobnie Samsungs 40F86 ocenie obraz :)

Zdecydowanie polecam :)
 

Juno

New member
Zrobilem upgrade i jest super. Pojawilo sie wiele nowych opcji. Przede wszystkim zwiazanych z HDMI.
Obraz po HDMI na moim CRT 32PW9551 filipka w calosci wypelnia ekran bez znieksztalcen. Ustawilem na 720p.
Wreszcie jest OK.
Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
O kurka !!! ...kawałek sznurka...

To może i ja wgram ten nowy soft ???
Nie ukrywam, że wqrza mnie deczko czekanie 20-25 s na start płyty.

Niestety nie da się wypuścić SACD po HDMI (bo jest 1.1). Pozostaje analog. Tego już żadne softy nie rozwiążą :( :(
 

Juno

New member
SACD po HDMI?
Dla mnie mija sie z sensem.
SACD idzie po krotkim obwodzie i analogowo, wiec jak najbardziej poprawnie. Przeciez to jest tak naprawde CD/DVD urzadzenie, a nie zwykle DVD z opcja czytania CD.

Pozdrawiam.

P.S.
gratuluje Kefow.
 

AvataR

Banned
Kazdy posiadacz tego Philipsa powinien jak najszybciej ten upgrade zrobic :) Serdecznie polecam bo chyba zmienia on calkowicie jakosc tego odtwarzacza :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No i kurka... zrobiłem ten upgrade successfuly :D :D :D
Pojawiło sie kilka nowych opcji w menu
ale najważniejsze.... TOC włożonej płyty czyta sie teraz ok 10s a nie tak jak przedtem 25-30.

Ale i tak nie powala mnie to. Mój CD - Onkyo czyta chyba 2 lub 3 sekundy.
 
Do góry