Philips 8818 75”

Stm

New member
Cześć, szukam TV najlepszego w stosunku ceny do jakości 75”. Myśle o kupnie Philipsa 75PUS8818 ale jako, że ciężko mi się połapać w tych wszystkich oznaczeniach LCD, miniLED, QLED, VA, IPS, postanowiłem napisać post z pytaniem do specjalistów.
Opisze tylko te punkty, które wg mnie mają znaczenie:

1. Pomieszczenie 35m, światło z lewej/taras.
2. Nie stać mnie na tak dużego OLEDa
3. Budżet 6500-7500zł
4. Rozmiar 75”
5. Czy w tej cenie dostanę coś lepszego?
6. Ambilight na plus
7. Czy QLEDy są zauważalnie lepsze pod względem jakości obrazu?
8. Głównie filmy, seriale po południu/wieczorem.
9. Oglądanie raczej na wprost TV
10. Wiszący na ścianie.
11. Odległość od TV Ok 4m+

Po prostu, czy w tej cenie warto, czy kupilibyście coś i niego?

Pozdrawiam i sorry za chaos w poście :)
 
8818 to bardzo dobry niedrogi telewizor, z maksymalną funkcjonalnością, obsługą wszystkich formatów, dobrym 120Hz panelem VA i dobrym procesorem obrazu. ciężko będzie znaleźć coś lepszego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW.
Do cena dla członków forum.
I masz jeszcze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

mirofular

New member
Cześć. Interesuję się zakupem tego telewizora, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy matryca jest VA czy IPS.

Tu piszecie, że VA. Ale w modelu 8807 ten 75-calowy The One miał IPS.

Jak to w końcu jest? Czy na pewno mamy tutaj VA czy to jakaś loteria dla modelu

PHILIPS 75PUS8818?​

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

inuictus

Member
Podłączam się pod pytanie. Również rozważam zakup tego modelu.

Co to za odpowiedź "wystarczy sprawdzić przed wysyłką", uważasz że rtv czy inny mediamarkt sprawdzi mi przed wysyłką? Przecież oni sami nie mają zielonego pojęcia.
Pytanie czy matryca to loteria (nawet w tym samym rozmiarze), czy zawsze 75" ma IPS, a 65" VA...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Supermarkety nie sprawdzają przed wysyłką, za dużo czasu by im zajmowało.
Procedura wraz z kalibracją trwa 1,5 -2 godziny.
Koniecznie trzeba sprawdzić -oddawałem kilkanaście sztuk do fabryki przy sprawdzeniu.
 

Marlo

Active member
Za 7500 możesz już dostać 75” ze strefowym wygaszaniem , mam 50PUS8818 na matrycy VA ,
sceny dzienne wyglądają super , ale jak akcja filmu toczy się w nocy to jest słabo, telewizor ma
Global Dimming czyli przyciemnianie całego obrazu , tej funkcji nie da się wyłączyć, nawet potrafi
przyciemnić obraz przy dziennych scenach , np. w lesie jak jest pochmurna ,burzowa pogoda , to już
potrafi się obraz przyciemnić że mało co widać , wszystko się zlało w jedną wielką ciemność.
Miałem Sony X90J który miał 24 strefy czyli bardzo mało, ja te strefy miałem albo włączone a
albo wyłaczone , zależy co oglądałem , i na tym Sony nocne sceny ogladało się dobrze , było widać
wszystkie detale, szczegóły. Global Dimming to jest tańsza alternatywa do strefowego wygaszania ,
ale i najgorsza , już lepsze są telewizory z podświetleniem Direct Led które tej funkcji nie mają ,są takie telewizory.
 

p8pepe

New member
Cześć! Jestem zdecydowany na zakup 75PUS8818, bo w tej cenie raczej nic lepszego z Andorid/Google TV nie dostanę.
@kiki czy to prawda, że dla przekątnej 75'' można też trafić w tym modelu na matrycę IPS? Czy masz może ten telewizor dostępny z matrycą VA?
Główne zastosowanie u mnie to oglądanie zdjęć, trochę streamingu + z rzadka jakaś prosta gra z dziećmi.
Kąt oglądania w zakresie +/- 90 stopni w poziomie. Czy byłbyś w stanie skalibrować matrycę VA, tak żeby dało się oglądać pod takim kątem? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja nie służy do tego

Napisz proszę na PW dostaniesz specjalną ofertę dla członków forum
 
Do góry