Philips 807 vs LG C2 - 65 cali

vesperus

New member
Cześć,

Nie mogę się zdecydować na TV, zawęziłem do dwóch modeli 65 cali: Philips 65OLED807 oraz LG OLED65C2. Czarny piątek się zbliża więc czas goni, może trafi się jakaś okazja.

Oglądać będę głównie wieczorami, w większości YouTube lub filmy VOD poprzez podpięty Apple TV 4K. Zero gier i standardowej telewizji. TV będzie wisiał na ścianie.

Za LG przemawia grubość, a właściwie cienkość - mniejsza odległość od ściany, tutaj ideałem jest G2 ale mnie nie stać 💰
Za Philipsem przemawia Ambilight.

Jak z jakością obrazu pod kątem użycia jak wyżej? Któryś model wybija się pod tym względem?

Jeśli oba TV są bardzo porównywalne to może rzucić monetą? :LOL:

Jeszcze prośba do "kiki" o ofertę cenową - próbowałem zostać klubowiczem, ale linki do płatności nie działają :cool:
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A masz możliwość udać się do jakiegoś dużego marketu rtv i porównać te tv jak będą dostępne? Popularne modele, więc nie powinno być problemu.
To chyba najlepsze co możesz zrobić, aby samemu zobaczyć obraz z jednego i drugiego. Który system bardziej Ci pasuje (chyba, że już masz faworyta), obsługa pilota itp.
 

vesperus

New member
Może dzisiaj wieczorem podjadę do jakiegoś marketu i obadam temat.
Są jakieś rzeczy na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy jednym jak i drugim modelu?
Albo jakieś funkcje lub cechy charakterystyczne?

Co do systemu to głównie będę używał Apple TV więc chyba bez większego znaczenia, ale życie pokaże 🙂
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie planujesz kalibracji, to warto sprawdzić jak te tv radzą sobie z oddawaniem/gubieniem detali w ciemnych scenach. Do tego dobrze by było mieć własny materiał na pendrivie. Ale jasne wnętrze sklepu niestety nie sprzyja takim testom ;) A tak to popatrz na kolory, płynność ruchu. Najlepiej poprosić o piloty jak nie będą wyłożone i pobawić się trybami obrazu, upłynniaczem, etc. Przeważnie w marketach tv mają włączony jakiś tryb sklepowy, który ustawia tryb obrazu na żywy/dynamiczny.
 
Do góry