Philips 8007 nie trzyma ustawień!

vienna1980

Member
Bez reklam
Mam dylemat do rozwiązania,otóż na święta Wielkanocne byłem u rodziny którzy posiadają telewizor z serii 8007 kupiony w ubiegłym roku i powiedzieli mi że jak zrobili aktualizację do najnowszej wersji to pojawił się im problem z telewizorem.Chciałbym dodać że jak kupili nowy telewizor to nie mieli tego problemu dopiero pojawiło się to po drugiej aktualizacji,a jak zrobili trzecią aktualizację to niestety ale problem nie zniknął.

Problem wygląda następująco,a mianowicie nie lubią oglądać tz.teatrzyku i mają w menu na stałe wyłączone Perfect Natural Motion oraz Clear Lcd,ale niestety po aktualizacji pojawiły się problemy ze po włączeniu telewizora nie za każdym razem,ale co jakiś czas telewizor się włącza z teatrzykiem mimo iz jak się wejdzie w menu to pokazuje że Perfect Natural Motion oraz Clear Lcd jest wyłączony,a mimo to występuje efekt teatru.
Dopiero w menu włączenie oraz ponowne wyłączenie Perfect Natural Motion powoduje że efekt teatru jest wyeliminowany.Za każdym razem muszą wchodzić w menu i w ten sposób postępować.

Nie rozumiem dlaczego nie trzyma ustawień ten telewizor.Zrobiłem im powrót do ustawień fabrycznych,ale to pomogło tylko na jeden dzień.Może już ktoś się spotkał z tym problemem,proszę o sugestie.
 

Bolaudio

New member
Witam,
powiem tak co prawda mam niższy model 6877K ale problemy te same, nie wiem jak nowsze Philipsy, ale za te pieniądze jakie dałem za niego to troche ten TV mnie irytuje. Wracając do meritum ponieważ TV robił i czasem nadal robi dziwne niespodzianki w postaci wyłączenia obrazu i dźwięku, dziwnych zwiechach, zadzwoniłem na infolinię bo miałem już dość. Tam przy okazji moich problem spytałem o ten teatr, a miły Pan powiedział mi że ten TV tak ma jeśli chodzi o teatr zaraz po włączeniu, bo rzekomo TV w trybie szybkiego uruchamiania najpierw uruchamia szybko obraz i dzwięk a niejako "zapomina" o innych funkcjach, moim zdaniem to ewidentny bug softu, ale widze że niema szans na poprawę. Najlepsze jednak było tłumaczenie Pana czemu znika mi obraz i dźwięk mimo że pokazana jest siła sygnału na 100%, otóż podobno winna jest moja instalacja antenowa, co ciekawe problem znika po wyjęciu na kilka sekund wtyczki z sieci, czyżby naprawiało to instalację :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Dzięki "Bolaudio" za ciekawy post.Trochę wieczorem poszperałem na konkurencyjnym niebieskim forum z nadzieją że tam też ktoś z podobnym problemem się boryka i nie myliłem się. W dziale Philipsa jest tam założony temat "Philips 6007" zawsze się włącza z efektem teatru" ale niestety tam nie znalazłem odpowiedzi na ten problem.

Wniosek nasuwa się jeden że to nie jest uszkodzenie telewizora który trzeba wysłać do serwisu,tylko jeżeli na tą przypadłość chorują trzy różne wersje modeli telewizorów Philipsa 7008,6007 oraz 6877 ,a może i jeszcze inne modele chorują na tą przypadłość to niestety jest to ewidentna niedopracowana wina softu występująca na różnych modelach telewizorów.Na to wygląda że programiści z Philipsa nie potrafią sobie z tym problemem poradzić.Wstyd Panowie z Philipsa!
 
Do góry