Philips 7404 i dysk USB

iT!T

Member
Witam wszystkich,

kupiłem niedawno Philips-a 7404 i jestem bardzo zadowolony. Niestety utknąłem w z jedną zagadką. Mam dość bogatą bibliotekę prywatnego wideo i zdjęć w postaci cyfrowej chciałbym mieć do tego wszystkiego bezpośredni dostęp, więc podłączyłem do TV dysk zewnętrzny WB MyBook 320GB i po włączeniu sprzęt jest rozpoznawany można przeglądać jakie pliki się na nim znajdują niestety wyświetlane są wyłącznie zdjęcia (moża je przeglądać bez najmniejszych przeszkód), jeżeli zaś chodzi o filmy wideo czy mp3 to widać je w przeglądarce niestety nie odtwarzają się. Sytuacja jest identyczna bez względu na to czy dysk sformatowany jest w NTFS czy w FAT32 (zdziwiłem się bo NTFS jest ponoć nie obsługiwany a mimo to foty się wyświetlały).
Co dziwne te same filmy, mp3 i zdjęcia na tym samym TV wyświetlają się bez kłopotu gdy odtwarzam je z podłączonego przez USB pendive Kingston 8GB.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

BTW, czy ma ktoś informacje jakie zmiany/poprawki wprowadza nowe oprogramowanie z dnia 29.09.09?

pozdrawiam
iT!T
 

lws

New member
przy usb z filmami sobie nie radzi wiec nic nie zrobisz nawet wgrywajac softa nowego,w tym wypadku króluje samsung wzamian gorsza jakosc obrazu a i to potrafi sie zwiesić przy odczycie zdieć lub filmów,krótko mówiąc usb w tv lcd jest to bajer który potrzebuje dopracowania,co jak co ale filmy z usb to bym napewno nie oglądał,kup blu-ray najtanszy markowy to ci usb zbrzydnie.
 

iT!T

Member
Dłuższą chwilę temu zassałem i zainstalowałem nowy soft, podłączyłem dysk (WD 320Gb) z moimi filmikami i doznałem bardzo miłego zaskoczenia. Mianowicie bez problemu odtwarza divx, xvid i mp4 (720p). Całość działa płynnie i jak na razie bardzo stabilnie. Nawet przeskoki pomiędzy klipami następują natychmiastowo. Pogratulować Philipsowi. Blue-ray to oczywiście jeden z punktów na liście zakupów ale moje własne filmy (wakacje etc) też muszę jakoś odtwarzać a na kupowanie nagrywarki BR jeszcze dla mnie za wcześnie.

pozdrawiam
 

lws

New member
skoro tak to opisz krok po kroku odnosnie dysku i tv jak podłączyłes i jak sie sprawują filmy w róznych formatach,dla przypomnienia z pena filmy tnie.
 

iT!T

Member
No więc jak wspominałem zassałem najnowszy soft ze strony philipsa (nie pamiętam jaka wersja wiem tylko że z dnia 20.11.09) zainstalowałem ze pendriwa. Następnie podłączyłem dysk, wspomniany wcześniej MyBook Western Digital 320Gb. Kilka słów o samym dysku. Otóż czytając (chyba) na stronie producenta TV, Philipsy przez USB czytają tylko z partycji FAT (NTFS niestety nie). Więc podzieliłem dysk na 2 partycje. Jedną mniejszą FAT 80 GB a drugą NTFS która zajmuje resztę powierzchni dysku. Sam ten podział nie napawał mnie optymistycznie ale dlaczego miałbym nie spróbować? Podłączyłem więc dysk do TV .. z doświadczenia wiem, że dyski te sprawiają spore problemy nawet przy podłączaniu pod windows-a i wymagają delikatności w "mieszaniu" wtyczkami. Włączyłem TV podłączyłem kabel USB a na końcu wpiąłem kabel zasilający do gniazdka 230V. TV zareagował natychmiast ... pierwszy komunikat jaki wyświetlił u dołu ekranu to "nie rozpoznane urządzenie USB" czy coś w tym stylu, ale sekunde później zaczął montować dyski i przeskoczył do przeglądarki plików .. co mnie zdziwiło, zamontował obie partycje. Na NTFS nie miałem żadnych plików więc nie miałem możliwości sprawdzić czy działa. Natomiast na partycji FAT miałem pliki video (divx, xvid i mp4 (H.264 720p), jpg oraz mp3. Odpalałem kolejno każdy z plików, TV rozpoczynał odtwarzanie praktycznie natychmiast (max 1-2sec delay) mało tego, przewijanie do przodu i do tyłu działa całkiem sprawnie, po przejściu z przewijania do odtwarzania TV potrzebuje kilku sekund żeby rozpocząć normalnie odtwarzać (dźwięk startuje szybciej, obraz jest chwilowo zmrożony - wszystko wraca do normy po około 3sec) cały mój "test" trwał około 2,5h najdłużej odtwarzałem plik mp4 -około 1,5h non-stop. Wszystko szło płynnie, po tym czasie zacząłem się bawić w przewijanie, przeskakiwanie między klipami, pausowanie itd, róznież nie zauważyłem najmniejszych problemów. Reasumując Philips dał mi to czego oczekiwałem. Nie sprawdzałem czy odtwarza napisy do filmów i popularne w internecie pliki *.mkv, to z braku posiadania takowych no i w moim przypadku są to 2 całkowicie zbędne opcje

pozdrawiam
 

lws

New member
no fajnie super to opisałes ale napewno mp4 filmy ci nie scinają,ja próbowalem z pena i tnie,druga sprawa mozesz dokladnie opisac wersje softu który masz i z jakiej daty,bo ja mam soft 18.10.09. pozdro.
 

iT!T

Member
wersja softu, to ostatnia jaka ukazała się na stronie philipsa, nosi opis Wersja: 000.026.066.000, Plik ZIP, 42.64 MB, 2009-11-20

Co do mp4 to mam dość wymagające oko i nie zauważyłem najmniejszego problemu z dynamiką obrazu. Wszystko było płynnie, raz pojawiły się artefakty na twarzy (zaledwie kilka sec) ale to przecież błąd kompresji a nie wyświetlania.

pozdrawiam
 

lws

New member
no dzieki wgralem juz nowy soft poprawa jest ale poczekamy na jeszcze lepszy soft,po za tym ty wspomniales ze masz podpiety zewnetrzny dysk moze dlatego z pena tak idzie,pozdro
 

iT!T

Member
Przyznam szczerze, że z pena też próbowałem (poprzednie softy nie uznawały zewnętrznego dysku) była to kreskówka Pixar-a w HD (H.264) wszystko śmigało wzorowo. Więc albo pen z którego to odtwarzasz nie jest najszybszy (w co wątpie bo obecne są już na wystarczającym pozimie - ja próbowałem na Sandisk-u 4GB), albo mp4 który odtawarzacz ma zbyt wysoki bitrate i TV sobie nie radzi. Proponuję poeksperymentować z różnymi plikami, sporo demówek można z sieci zassać.

Pozdrawiam
 

iT!T

Member
Bitrate jest podstawowym parametrem kompresji obrazu, tylko nie jestem pewien czy opłaca się to robić z każdym filmem, poza tym wymaga to podstawowej wiedzy z tej dziedziny bo inaczej po całonocnej pracy komputera efekt końcowy może nas mocno rozczarować. Tak jak pisałem prościej sprawdzić na gotowych samplach dostępnych w necie, bo być może problem leży zupełnie gdzie indziej.
 

bedek666

New member
Philips 5604 + Kongston 8GB + divx - przycina

Hej,

Ja probowalem otwarzc filmy z Kingston-a 8G - te z niskim bitratem odtwarza plynnie, z wszystkimi z wyzszym sa problemy: dzwiek nie jest zsynchronizownany z obrazem lub obraz przycina.

Chyba jest to spowodowane:
a) problemami z IO w przypadku pen-driva
lub
b) mala wydajnoscia odtwarzacza mpg4 w telewizorze

Mam najnowszy soft w telewizorze i nie pomaga.
Dla wyjasnienie ten sam pendrive podlaczony do laptopa dziala bezproblemowo i mozna spokojnie bezposrednio odtwarzac z niego filmy.
Nie wiem czy inwestycja w zewnetrzny dysk twardy ma sens - ogolnie nie jestem zbyt zadowolony :(
Warto sprobowac czy pendrive 4G z FAT16 (nie 32) bedzie sie lepiej spisywal.
Dodatwkowo w Philipsie zasugerowali zeby wymazac wszystkie pliki oprocz filmow i sprobowac jeszcze raz - u mnie nie pomoglo :(

Pozdrawiam,
Adam.
 

iT!T

Member
W moim przypadku dysk to i tak sytuacja przejściowa. Noszę się z zamiarem kupna Xtreamer-a lub czegoś podobnego - dostęp przez Wifi, własne kodeki, hdmi, lepszy interface, mnogość obsługiwanych formatów. Jak za koszt około 500zł to całkiem sporo. Zabawa z płytami DVD czy BR to nie dla mnie.

Ps. zauważyłem że przy odtwarzaniu jakiegokolwiek filmu z dysku po około godzinie odtwarzanie potrafi się zatrzymać a dysk jako zwiesić. Myślę jednak że to bardziej sprawa dysku niż TV - swoje przeszedł i teraz sprawia sporo problemów i to nie tylko w połączeniu z TV ale równiż pod Windowsem czy osX

Ps2. trochę dziwi mnie, że Philips nie chwali się co poprawił w upgrade swojego firmware, zazwyczaj producenci podają liste zmian i poprawdek a na ich stronie bieda, zero info.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Markko

New member
Wydajność pendrive'a, że tak powiem nie ma żadnego znaczenia. Mam przeciętnego sandiska z którego puszczałem filmy w Full HD na PS3 i nie było żadnej zacinki. Leciało jak z HDD. Na telewizorze tnie sie strasznie. To kwestia wydajności TV, oprogramowania. Miejmy nadzieje że w najblizszym czasie to poprawią.
 

bedek666

New member
Wydajnosc USB

Markko napisał:
Wydajność pendrive'a, że tak powiem nie ma żadnego znaczenia. Mam przeciętnego sandiska z którego puszczałem filmy w Full HD na PS3 i nie było żadnej zacinki. Leciało jak z HDD. Na telewizorze tnie sie strasznie. To kwestia wydajności TV, oprogramowania. Miejmy nadzieje że w najblizszym czasie to poprawią.

Tu bym sie troche nie zgodzil, mysle ze czas dostepu do pendrive-a jest dluzszy niz do do dysku na usb (lepszy cache w dysku) i dlatego hdd-usb dziala poprawnie a po dlaczeni pendrive-usb nie dziala prawidlowo.

Mysle ze w przypadku Ps3 konsola ma wiecej pamieci wiec uzywa jej jako cache i dlatego nie przycina.

Ogolnie Philips zle rozwiazal sprawe cach-u
 

bedek666

New member
Wydajnosc USB

Markko napisał:
Wydajność pendrive'a, że tak powiem nie ma żadnego znaczenia. Mam przeciętnego sandiska z którego puszczałem filmy w Full HD na PS3 i nie było żadnej zacinki. Leciało jak z HDD. Na telewizorze tnie sie strasznie. To kwestia wydajności TV, oprogramowania. Miejmy nadzieje że w najblizszym czasie to poprawią.
Tu bym sie troche nie zgodzil, mysle ze czas dostepu do pendrive-a jest dluzszy niz do do dysku na usb (lepszy cache w dysku) i dlatego hdd-usb dziala poprawnie a po dlaczeni pendrive-usb nie dziala prawidlowo.

Mysle ze w przypadku Ps3 konsola ma wiecej pamieci wiec uzywa jej jako cache i dlatego nie przycina.

Ogolnie Philips zle rozwiazal sprawe cach-u
 

bedek666

New member
iT!T napisał:
W moim przypadku dysk to i tak sytuacja przejściowa. Noszę się z zamiarem kupna Xtreamer-a lub czegoś podobnego - dostęp przez Wifi, własne kodeki, hdmi, lepszy interface, mnogość obsługiwanych formatów. Jak za koszt około 500zł to całkiem sporo. Zabawa z płytami DVD czy BR to nie dla mnie.

Ps. zauważyłem że przy odtwarzaniu jakiegokolwiek filmu z dysku po około godzinie odtwarzanie potrafi się zatrzymać a dysk jako zwiesić. Myślę jednak że to bardziej sprawa dysku niż TV - swoje przeszedł i teraz sprawia sporo problemów i to nie tylko w połączeniu z TV ale równiż pod Windowsem czy osX

Ps2. trochę dziwi mnie, że Philips nie chwali się co poprawił w upgrade swojego firmware, zazwyczaj producenci podają liste zmian i poprawdek a na ich stronie bieda, zero info.

pozdrawiam

Hej iT!T

Czy moglbys sprowac przegrac film DIVX w wysokiej rozdzielczosci z dysku i przegrac na pendrive i wtedy sprobowac go odtworzyc ?
 

lws

New member
philips

panowie sprawa jest taka,pendrive jest wolny a nadrabia to procek w tv a te przycinki tylko przy najlepszej jakosci z pena czyli mpg4,niższe żródła bez problemu ale jakosc duzo gorsza,jesli chodzi o odczyt zdiec czy mp3 to nie ma problemów. Ostatni soft coś pokazał ale nie do końca,myśle ze nowsze będą lepsze.Samsung przy usb kruluje,też nie obejdzie sie bez problemów bo lubi sie wieszac lub wogule z pena nie odczyta zdieć z compact aparatu,dopiero z lustrzanki troche smieszne,no i samsung napewno nie oferuje takiej jakosci obrazu co philips.Ogulnie philipsy sprawują sie wysmienicie po za usb którego nalezy traktować jako bajer,dodatek aczkolwiek nie dopracowany.Tak czy inaczej w kazdym tv cos znajdziemy,na pewno nie w obrazie,matrycy w której najbardziej powinnismy sie skupić i jest najwarzniejsza.Po za tym mam podpiete tv do kompa i jest gitara.

pytanie: komp podpiety do tv i jak uzyskac dzwiek w glosnikach tv??? narazie korzystam ze sluchawek w kompie.
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
audio out z karty dzwiekowej w kompie do wejscia mini jack z tylku tv :) przynajmniej tak jest w 8404 w 7404 nie powinno byc inaczej, zreszta od czego jest intrukcja ;)
 
Do góry