philips 7150 vs 7170 vs 7600 55'

arucard18

New member
Witam,
czym różnią się te modele?
Telewizor głównie będzie służył do tv (UPC), oglądania filmów z dysku w .mkv oraz funkcje smart, nie mam zamiaru grać na konsoli.
Wiem, że 7600 ma matryce 120hz i jest cieńszy, ale czy opłaca się do niego dopłacać ok 1500zł? Matryca też się jakoś różni? chodzi o kontrast itp, a może tv ma więcej ramu albo lepszy procesor?

różnica miedzy 7150 a 7170 to tylko podstawa (w tym drugim nóżki) i soundbar 7150, tak?

Nie mam zamiaru kupować soundbara, mieszkam w bloku i mam małe dzieci więc telewizor zawsze gra cicho, ale czy ten wbudowany dobrze gra, oplaca sie doplacic 670zl do 7150?

Ceny: 7600: 6500zl
7150: 4999zl
7170: 4330zl
 

arucard18

New member
55" jak w temacie :) wiem, że w saturnie jest promocja i właśnie ta cena mi się podoba, tylko chciałem się Was zapytać o opinie i porównanie do reszty, czy ta matryca 60hz mocno przeszkadza i czy są jeszcze jakieś inne różnice, dodatki itp między 7600 (wiem, że różnią się też 3d)
 

hyden

New member
Ja tak na szybko to 3 dni uzytkowania 7170 menu chodzi calkiem ok android to ta razie totalna klapa nic nie ma kilka aplikacji Problem, ok rokuje na przyszlosc ale jeszcze nie teraz. Przeglądarka internetowa porazka wczytuje strone 10min chyba ze mozna zainstalowac inna nie wiem, w sklepie pley nie widze. Gier raptem 8 bezpłatnych. Nie potrafię przesłać ekranu telefonu na tv. Sam obraz jeżeli porównam do sony 755c to sony wygrywa. Tak naprawdę zwykly tv do ogladania telewizji a przy tych funkcjach smart to tylko sie człowiek denerwuje.jedynie co ratuje ten tv to Ambilight wyglada wspaniale. Ja jednak będę sie musial zastanowić czy niechce jakiegoś lg z super smartem ale bez ambi Chyba ze ktos podpowie mi jak rozwiazac Problemy.

1.istnieje inna przeglądarka niz systemowa?
2jak przesłać obraz smartfona na tv
 

runforestrun

New member
55" jak w temacie :) wiem, że w saturnie jest promocja i właśnie ta cena mi się podoba, tylko chciałem się Was zapytać o opinie i porównanie do reszty, czy ta matryca 60hz mocno przeszkadza i czy są jeszcze jakieś inne różnice, dodatki itp między 7600 (wiem, że różnią się też 3d)

No trochę mało prawdopodobne.
Podeślesz link bo ja widzę cenę 4334.
 

arucard18

New member
Zobacz mój pierwszy post, napisałem jaka cena, hyden napisał, że 3480zł i chodziło mu pewnie o 49"

Odpisze mi ktoś na pytania z pierwszego postu? oraz, czy oplaca sie kupic: 55PUS7170 cena: 4330zł, nie wiem czy brać, a promocja się powoli kończy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

runforestrun

New member
Ale o to właśnie pytał hyden-a kiki: czy 49".
Stąd całe zamieszani. :)
Ale najlepsze jest to, że mają 55PFS8109/12 za 4262 zł,choć na stronie pokazuje 4653. Zmienia się cena po dodaniu do koszyka.
I teraz mam dylemat czy czasem nie kupić. W stosunku do 7170 nie ma wg mnie porównania.
 

sTAFFIOR

New member
Ale o to właśnie pytał hyden-a kiki: czy 49".
Stąd całe zamieszani. :)
Ale najlepsze jest to, że mają 55PFS8109/12 za 4262 zł,choć na stronie pokazuje 4653. Zmienia się cena po dodaniu do koszyka.
I teraz mam dylemat czy czasem nie kupić. W stosunku do 7170 nie ma wg mnie porównania.


te 55PFS8109/12 są dostępne dwie sztuki na całą Polskę (jedn a w Wawie druga w Lublinie) i obydwie z ekspozycji.
Chciałem ale sobie darowałem.
 

runforestrun

New member
Jeszcze jedna w Poznaniu. Zamówiłem bo na stronie nie było wzmianki o ekspozycji. Potwierdzili zamówienie i wplacilem kasę. Teraz dostałem info ze jest z ekspozycji. Oczywiście odmowilem bo zgodnie z prawem muszą poinformować o tym wczesniej. Teraz umowa kupna sprzedaży została zawarta i zgodnie z kodeksem cywilnym nie mogą się wycofać. Czekam na nowke sztukę albo satysfakcjonujące rozwiązanie. Napisałem do centrali. Nie odpuszczę bo robią ludzi w balona.
 
Ostatnia edycja:

runforestrun

New member
Moglbym prosic o konkretne zalety tego modelu wzgledem 7170, widze ze 8109 nie ma 4k, w sumie sie troche nastawilem na ten parametr :)
Wg mnie 8109/8209 jes lepszy praktycznie pod każdym względem oprócz:
- braku 4K - w moim przypadku nawet na plus. Rzecz dla mnie absolutnie zbędną (duża odległość od TV) a ma też minusy np. zużycie prądu czy większe lagi
- brak Android TV 5.0 - to jedyny poważny minus 8109 - no ale trudno
Na plus 8109/8209:
- lepszy obraz - lepsza matryca
- super czernie - jedne z najlepszych ze wszystkich LCD
- odświeżanie 100/120 Hz, 71xx z uwagi na odświeżanie 50/60 hz dla mnie całkowicie odpada
- dużo lepszy pilot z pointerem itp.
- 4 stronny ambilight
- wygląd
Tyle sobie na szybko przypominam
 

runforestrun

New member
@sTAFFIOR
Zapytaj Kiki-ego na pewno się dogadacie.
Jakby co w MM mają kilka nieekspozycyjnych 55pfs8209 za 4999zł a dostajesz 10 bonów na paliwo w BP po 50zł. Czyli wychodzi 4499zł - jak za ten TV to super cena.
Ale mówię zapytaj Kiki-ego dużo pewniejsze źródło i na pewno lepsze wsparcie "jakby co" niż w MM. Sam TV widziałem na żywo, trochę się pobawiłem i z czystym sumieniem polecam.
Gdybym wiedział, że Kiki ma u siebie to bym z Saturnem nie kombinował. Ale jak się z Kikim dogadam to odpuszczę Saturnowi. :) Trudno może 4200zł to mega okazja ale jak mam się z nimi użerać Bóg wie ile to chyba nie warto...
 
Ostatnia edycja:
Do góry