Philips 70PUS7304/12 - problem, czy standard w tych matrycach?

leon245

New member
Przy oglądaniu telewizji nie zauważyłem tego jedynie na Youtube pojawia się losowo na różnych filmach ale zawsze w tym samym miejscu. Co to może być?
 

orysiek7

New member
Witam,
tez kupiłem TV Philips, 70PUS7304/12, i chciałbym zapytać czy nie macie problemu z kanałami Telewizji naziemnej (DVBT)? W tym samym miejscu na starym 8-letnim LG, na niektórych kanałach mam jakość sygnału 70% a moc 100%, a na tych samych kanałach w Philips jest tylko 15% i moc 40%, w ciągu dnia tnie się obraz, dopiero wieczorem jest OK, czy ten TV ma aż tak czuły/nieczuły tuner DVBT czy może coś nie tak jest z moim egzemplarzem? Będę zobowiązany za odpowiedź. Pozdrawiam,
 

grzmojciech

New member
Dobra, byłem dzisiaj w dwóch sklepach, których nazw nie będę wskazywał, żeby skonsultować mój problem. W obu usłyszałem, że to problem z podświetleniem (być może od matrycy odkleiły się ledy).

Może komuś przyda się ta wiedza :)
 

adam80

Member
Witam,
tez kupiłem TV Philips, 70PUS7304/12, i chciałbym zapytać czy nie macie problemu z kanałami Telewizji naziemnej (DVBT)? W tym samym miejscu na starym 8-letnim LG, na niektórych kanałach mam jakość sygnału 70% a moc 100%, a na tych samych kanałach w Philips jest tylko 15% i moc 40%, w ciągu dnia tnie się obraz, dopiero wieczorem jest OK, czy ten TV ma aż tak czuły/nieczuły tuner DVBT czy może coś nie tak jest z moim egzemplarzem? Będę zobowiązany za odpowiedź. Pozdrawiam,

Miałem 50PUS6704 i 50PUS7334 i w obu na kablówce ten sam problem, do tego stopnia że nawet ułożenie przewodu antenowego powodowało zanik sygnału, w tym samym czasie na LG i samsungu sygnał 95-100%. Dopiero wymiana końcówki w kablu z oryginalnej zakutej przez montera kablówki na taką gdzie mogłem przylutować kable umożliwiło mi oglądanie TV. Miałem trzy oryginalne kable na żadnym nie dało się oglądać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz w dowolnym czasie, dowolnych godzinach, dowolnej ilości gdzin przesiadywania - telewizor działa normalnie.
Jeśli jest inaczej proszę wymienić na drugi egzemplarz.
Od tego jest gwarancja.
 

orysiek7

New member
Być może problem nie był w TV

Witam,
tez kupiłem TV Philips, 70PUS7304/12, i chciałbym zapytać czy nie macie problemu z kanałami Telewizji naziemnej (DVBT)? W tym samym miejscu na starym 8-letnim LG, na niektórych kanałach mam jakość sygnału 70% a moc 100%, a na tych samych kanałach w Philips jest tylko 15% i moc 40%, w ciągu dnia tnie się obraz, dopiero wieczorem jest OK, czy ten TV ma aż tak czuły/nieczuły tuner DVBT czy może coś nie tak jest z moim egzemplarzem? Będę zobowiązany za odpowiedź. Pozdrawiam,

Po paru dniach:
Wczoraj zmieniłem kabel idący od anteny do TV i zasilacz pod łączyłem przy samym TV. I nagle wszystko idealnie działa, wszystkie kanały naziemne jakość maja teraz 100% a moc albo 99 albo 100% w zależności od kanału. Odbieram teraz nawet Polsat film HD z sygnałem na poziomie 95% gdy wcześniej nigdy nawet takiego kanału u mnie nie można było znaleźć. Problem był w 10 letnim tanim kablu koncentrycznym.
 
Do góry