Philips 70PUS7304/12 - problem, czy standard w tych matrycach?

H@M

New member
Hej, :eek:k:

Temat wynikł w między innymi w innym wątku, ale chciałbym dedykować dla tych problemów z matrycą osobny wątek.

Proszę o informację od osób, które mają ten TV lub sprzedawców, czy to co widzicie na załączonych zdjęciach to norma w tej klasie monitorów, czy raczej wada kwalifikująca sprzęt do wymiany lub naprawy?

Z góry dziękuję za Wasze komentarze! :blagam:

WhatsApp-Image-2020-01-09-at-23.06.14-e1578653420360.jpeg


WhatsApp-Image-2020-01-09-at-22.49.19-e1578653503876.jpeg


WhatsApp-Image-2020-01-09-at-22.49.22-e1578653428279.jpeg


WhatsApp-Image-2020-01-09-at-22.49.20-1-e1578653495867.jpeg
 

szwedu666

New member
na 55/7334 calach srebrzą mi się narożniki i trochę miejsce przy guziku i czujce ir ale raczej bardziej równomiernie to wygląda.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

H@M

New member
Ok, dowiedziałem się, że jest kwestia tzw. złej lub dobrej jednorodności czerni, z ang. "Clouding" i "Flashlighting", czyli chmurki i latarki ;).

Dla zainteresowanych: https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/black-uniformity-clouding-flashlighting

Teraz pytanie, czy ktoś z Was na tej podstawie skutecznie wymienił TV LCD na nowy, wolny od tej wady, czy ciężko będzie?

Moim zdaniem, taki obraz jest niedopuszczalny i powinien być bardziej równomiernie oświetlony.
 

albert41

New member
U mnie w 7334 też są takie ciemne smugi w rogach na białym tle, nawet bardziej widoczne więc raczej będzie to norma.

Miga mi również ekran, przy wyświetlaniu białego obrazu.
U Was tez tak jest?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ok, dowiedziałem się, że jest kwestia tzw. złej lub dobrej jednorodności czerni, z ang. "Clouding" i "Flashlighting", czyli chmurki i latarki ;).

Dla zainteresowanych: https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/black-uniformity-clouding-flashlighting

Teraz pytanie, czy ktoś z Was na tej podstawie skutecznie wymienił TV LCD na nowy, wolny od tej wady, czy ciężko będzie?

Moim zdaniem, taki obraz jest niedopuszczalny i powinien być bardziej równomiernie oświetlony.

Ja bym na twoim miejscu REKLAMOWAŁ , a jak będą stwarzać problem to powiedz im tak : weś pan sam na kilka dni i po oglądaj na tak wadliwym podświetleniu , bo wina jest w kompletnym podświetleniu a dokładnie w laminatach które są za matrycą
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te zdjęcia są prześwietlone za długi czas migawki.
Takim zdjęciem jak prześwietlisz czas to nawet Oled tak będzie na zdjęciu wyglądał.
Skróć czas migawki bo przecież napisy na telewizorze masz czytelne
a nie rozmazane jak widać. O to się mogę założyć !
Na pustej matrycy też nie sprawdza się podświetlenia, bo wówczas nie działa wspomagający procesor. A po to został zamontowany.
Skróć czas migawki i zrób jeszcze raz zdjęcia.

Najlepiej sprawdzać przy kalibracji przed zakupem.
 

H@M

New member
Te zdjęcia są prześwietlone za długi czas migawki.
Takim zdjęciem jak prześwietlisz czas to nawet Oled tak będzie na zdjęciu wyglądał.
Skróć czas migawki bo przecież napisy na telewizorze masz czytelne
a nie rozmazane jak widać. O to się mogę założyć !
Na pustej matrycy też nie sprawdza się podświetlenia, bo wówczas nie działa wspomagający procesor. A po to został zamontowany.
Skróć czas migawki i zrób jeszcze raz zdjęcia.

Najlepiej sprawdzać przy kalibracji przed zakupem.
Ok zrobię inne zdjęcia, ale ja te pełny widzę własnymi oczami podczas ciemnych scen a nie ze wychodzą tylko na zdjęciach..., ale co z pionowymi pasami szarości?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jak zauwazylem, wiekszosc uzytkownikow modeli Fila z 2019 narzeka na swiecaca czern bez wzgledu czy to matryca IPS czy VA. Ja mam model 70PUS6704 i tez czern swieci po rogach. Moze nie ma takiej tragedii ale przyzwyczajony jest do "oledowej" czerni modelu 8102, wiec troche drazni oko. Najwiekszy problem mojej sztuki to swiecacy pixel. Moje zdjecia ponizej.
 
Ostatnia edycja:

cyk_

New member
cześć
przymierzam się do Philips 70PUS7304, może ktoś podsumować swoje wrażenia z używania tego telewizora ?
w szczególności:
* jaki jest kąt widzenia, od którego zaczyna się degradacja obrazu ? np. stojąc w odległości 2,5m ile można przesunąć się w prawo lub lewo poza bok telewizora ?
* czy jest odczuwalne opóźnienie w głosie przy podłączeniu słuchawek po bluetooth ?
* działanie chromecasta - jakieś problemy ?
* odtwarzanie zdjęć/filmów w wysokiej rozdzielczości z zewnętrznego dysku
* krótko jakie wady odczuwa się w praktycznym użytkowaniu
z góry dziękuję
 

omnia

New member
No nie no SEBOL, wiadomo, że clouding zawsze będzie wadą telewizorów LCD, ale jak na taki model to według tych zdjęć nie masz na co narzekać. Winowajcą jest głównie podświetlenie typu Edge.
 

grzmojciech

New member
Cześć,


podpinam się pod temat, ponieważ mam podobny problem i chciałbym Was prosić o radę.



Zakupiłem model 70PUS7304/12 - przyszedł w poprzednim tygodniu. Telewizor wygląda na nowy i nieużywany.



Po weryfikacji okazało się, że ma kilka martwych pikseli (około 6) - da się z tym żyć. Problemem jest natomiast zaobserowana biała poświata przebijająca na czerni. Na początku było ją widać tylko przy całkowicie czarnym ekranie. Teraz jest ona zauważalna także na ciemnych, niejednolicie czarnych planszach. Na zdjęciu widać ją w prawej dolnej części ekranu.



Telewizor kupowałem przez internet, więc w razie czego mam możliwość dokonania zwrotu - chociaż wolałbym tego nie robić, bo przypadł mi do gustu. Prośba o waszą ocenę i sugestie, co może być przyczyną i czy stanowi to ewentualnie wadę produktu. Poniżej zdjęcia:



 

Attachments

  • 20200504_205802.jpg
    20200504_205802.jpg
    664,2 KB · Wyś: 142
  • 20200504_210612.jpg
    20200504_210612.jpg
    614,1 KB · Wyś: 83
  • 20200504_210411.jpg
    20200504_210411.jpg
    449,8 KB · Wyś: 72
  • 20200504_210347.jpg
    20200504_210347.jpg
    332,2 KB · Wyś: 79

szwedu666

New member
No nie no SEBOL, wiadomo, że clouding zawsze będzie wadą telewizorów LCD, ale jak na taki model to według tych zdjęć nie masz na co narzekać. Winowajcą jest głównie podświetlenie typu Edge.
Przecież te philipsy są back lit z micro dimming.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

grzmojciech

New member
Jaki masz ustawione podświetlenie matrycy ?


Czy chodzi Ci o poziom Kontrastu? Na tych zdjęciach był 100. Sprawdzałem wszystkie predefiniowane ustawienia obrazu i na każdej z nich widać te rozjaśnione miejsca.


Dodam tylko, że w rzeczywistości to jest jeszcze bardziej widoczne - zdjęcia tego w pełni nie obrazują.
 

grzmojciech

New member
Nie , jaki tryb podświetlenia matrycy ?
Masz kalibrację ?




Telewizor jest na ustawieniach predefiniowanych. Jedynym tryb jaki skonfigurowałem sam to ten znaleziony na jednym forum w internecie, gdzie wszystkie dodatkowe opcje/ulepszacze są wyłączone.


Podpowiecie, czy to co mi się pojawia jest normalne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki tryb podświetlenia matrycy ?
Dynamiczny?
Film?
Użytkownika ?
Standard ??
itd...
Jaki ?
 

leon245

New member
Witam
Dzisiaj przyszedł do mnie ten telewizor i mam inny trochę problem z tym telewizorem. Podczas oglądania Youtube filmów lub bajek w lewym górnym rogu pojawia się taki pasek jak na zdjęciach. Przy oglądaniu telewizji lub bajek czy filmów z pendrive tego nie ma tylko z Youtube.
 

Attachments

  • IMG_20200506_213606_1.jpg
    IMG_20200506_213606_1.jpg
    28,6 KB · Wyś: 35
  • IMG_20200506_213617.jpg
    IMG_20200506_213617.jpg
    12 KB · Wyś: 25
  • IMG_20200506_213628.jpg
    IMG_20200506_213628.jpg
    23,7 KB · Wyś: 31
Do góry