Philips 6809 Ultra HD TV - bardzo tania seria telewizorów 4K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 6809 Ultra HD TV - bardzo tania seria telewizorów 4K .
Philips podobnie jak inne firmy wprowadzi bardziej ekonomiczne serie telewizorów LCD LED w rozdzielczość Ultra HD i to na dniach.

Nowa seria 6809 obejmuje wersje w przekątnych : 58, 50 i 40 cali.
Wszystkie trzy telewizory będą używać paneli 3.840x2.160 z wejściem HDMI 2.0, a także kodekiem I.265.
Na wyposażeniu jest również Ambilight.
Ich ceny odpowiednio 1799, 999 i 650 euro.
fullhd

 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak ktoś nie szanuje swoich pieniędzy , to może kupować . Ja jednak odradzam:| .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na świecie ludzie kupują modele 4K w dużych ilościach i jakość nikt się nie wystraszył...
W Chinach jest to hit sprzedaży (ogromne) i nikt nie robi z tego tragedii.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Accu, "kup, to się przekonasz" to żadna odpowiedz, miałeś doczynienia z tym tv, czy tak sobie tylko napisałeś na podstawie innych doświadczeń?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawa uwaga. Na razie nikt ich na oczy jeszcze nie widział.
Ale mają być na dniach więc się przekonamy co to za "ptaszek" ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oczywistym jest że nie spotkamy tu matrycy 100hz, czy kontrastu 5000:1, ale po to ma być to budżetowa seria, żeby ktoś kto realnie potrzebuje UHD miał wybór cenowy.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu, "kup, to się przekonasz" to żadna odpowiedz, miałeś doczynienia z tym tv, czy tak sobie tylko napisałeś na podstawie innych doświadczeń?

Witam uprzejmie ,

Miałem "do czynienia" z telewizorem Philips 55PUS7809 . (seria wyżej)
Również zdecydowanie u mnie "odpada" .
Ale to jest moja subiektywna opinia , lecz czasem trzeba włożyć kijek w "szprychy" , aby przejrzeć na
oczy .
Test brytyjski zdaje się potwierdzać moje zdanie .

Philips 55PUS7809 review | TV Reviews | TrustedReviews

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
Coraz wyraźniej widać tendencje do wydzielania serii bardzo tanich telewizorów.

Za sprawą Philipsa ten trend dotyka UHD/4K.

I gwarantuję Wam, że sprzedaż będzie sukcesem.

Marginalna część kupujących lasuje się wykresikami, ilością zer po przecinku, cyferkamiarametrami itd. itp.
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Ten tv nie ma ambilightu. Za to ma miec 100hz matryce - aktywne 3d . Matryca prawdopodobnie toshiby. Ma byc w polowie wrzesnia. Ciekawi mnie porownanie z 7809 ktory ma matryce 50hz i ambi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prosta sprawa dla takich krajów jak Polska to najważniejsza jest cena dla ludzi, a patrząc jak się sprzedaje w ostatnim roku rtv - każdy w necie może poczytać jak spadła sprzedaż tego "działu" w Polsce ile przewidywali analitycy, a ile wyszło w rzeczywistości, to nie ma bata że dla ludzi priorytetem jest cena ... ludzie w Polsce znowu zaczęli oszczędzać, a rtv nie jest pierwszą potrzebą jeśli już coś się używa i daje to satysfakcję.. Więc tanie tv będą się sprzedawać, chyba że będa z nimi problemy natury technicznej..
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jaki ma sens kupowania TV z rozdzielczością 4K???

Przecież praktycznie nie ma w tej rozdzielczości materiałów filmowych do oglądania !!! Zakup byłby uzasadniony gdyby np: 50% programów - materiałów było nadawanych przez stacje TV w tej rozdzielczości.
 

ktp

New member
Tak jak stało w moim katalogu - pojawiło się już oficjalnie na stronie. Cena sugerowana 4999 zł - za 58" czyli super. Niestety nie znalazłem info co do dekodowania HEVC. Aktywne 3D sugeruje matryce 100Hz. Jeżeli tak to będzie ciekawie bo konkurencja daje 50Hz.
 

ktp

New member
Niestety tv posiada HDMI 1.4 czyli limituje sygnał 4k do 24Hz ,25Hz lub 30Hz. Nie ma też HEVC wiec odpada 4k z sieci. Panel Innolux z podświelteniem Edge LED z micro dimming. Kontrast powinien być lepszy niż w 7809.
 
Do góry