Philips 65PUS9435/12 ocena i pyt. techniczne

uzi_88

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu nowego tv 65 cali, salon 35m2, mocno nasłoneczniony, odległość od tv 3,5m. Budżet 6500 zł, zakup tylko na raty z wpłatą własną(około 2,5tyś). Zależy mi na dobrej czerni, brak smużenia obrazu, szybkie działanie aplikacji typu youtube, netflix. Zeszły model 55pfs8209, dawał radę. Myślę nad modelem 65PUS9435/12. Co możecie mi powiedzieć na jego temat? w internecie bardzo mało opinii. Zastanawia mnie, że matryca w tym nowym modelu ma tylko 50hz, czy nie będzie to strzał w kolano, przechodząc z pfs8209? Najważniejsze pytanie techniczne, czy w modelu 65PUS9435/12, można odłączyć nogę/podstawę od tv? nie chciałbym wieszać tv na ścianie razem z ta nogą wbudowana w soundbar, wolałbym aby był osobno. Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc, jestem również otwarty na inne propozycje telewizorów.
 
Ostatnia edycja:

akbmicro

New member
Kupiłem ten telewizor kilka dni temu. Wszystkie aplikacje działają bardzo szybko, ale wiele na pewno zależy też od połączenia internetowego. Ja, na routerze Wi-Fi, mam średnie pobieranie powyżej 150Mb/s, oczywiście można na kablu i będzie szybciej. Tak więc z internetu, Dolby Vision (Netflix), Youtube, video z Tidal bez zarzutu. Z obrazem miałem problem z kablówką, klatkowanie, smużenia, obraz z meczu piłkarskiego tragiczny, itp., ale to jest mój kiepski kabel bo i na starym TV tak bywało. Kabel zmienię, a doraźnie pomogło ponowne zamontowanie wtyczek i to już***dało dużą poprawę...
Szybko działa funkcja Google Assistant umożliwiająca głosowe uruchamianie aplikacji i wyszukiwanie. Chociaż***tu mam mały problem. Mam ustawiony język polski i czasami jak podaję wyszukiwanie po angielsku, to zamiast szukać tłumaczy na polski to co powiedziałem :). Na szczęście rzadko.
Ja mam ten telewizor w sypialni 12m, to oglądam z 2 metrów i mniej, no i dzisiaj nie wiem jak mogłem oglądać fullHD na mniejszym, a co dopiero 4K...
Co do kalibracji to na razie zrobiłem na szybko i jest dobrze, na pewno nie tak jakby chcieli twórcy filmów, ale najważniejszy krytyk...żona jest zadowolona, ale wcześniej moja żona kazała mi poprawiać profesjonalną***kalibrację bo jej się***obraz nie podobał....więc u mnie pro odpada.
So do soundbara, to niestety nie da się postawić na szafce, półce bez niego. Sama podstawa jest bardzo wąska i soundbar jest integralną***częścią***podstawy. Po jego odłączeniu trzeba byłoby przykręcić jakąś listwę. Drugi problem, to soundbar jest podłączony krótkim kablem, akurat takim aby go poprowadzić w podstawie. TV ma też opcję***obsługi głośników bluetooth, ale nie wiem jak to działa, nie sprawdzałem. Można podpiąć też kino domowe, wzmacniacz itp. przez hdmi lub spdif, ale albo jedno, albo drugie. Podłączenie do kina przez hdmi wyłącza spdif. Ja do muzyki mam stare dobre stereo i podłączyłem DAC przez spdif. Acha, MQA i Dolby Atmos działają pod Androidem, sprawdzone po zainstalowaniu Tidal.

PS: Założyłem konto dla tej odpowiedzi....chociaż wcześniej czytałem sporo...
 
Ostatnia edycja:

uzi_88

New member
Dzięki serdeczne za odpowiedź, niestety brak możliwości odłączenia soundbara, dyskwalifikuje ten model tv. A szkoda, byłem już praktycznie zdecydowany. Rozumuje z Twojej wypowiedzi, iż nie da się odłączyć tej podstawy od tv? i tak nie używałbym tego dołączonego soundbara, ponieważ mam swój marki bose, który byłby podłączony przez hdmi, a TV wisiałby na ścianie.
 

akbmicro

New member
Jeśli chcesz powiesić TV na ścianie to nie ma problemu. Po prostu nie montujesz wtedy uchwytu do soundbara, jest on inny niż w stojaku na szafkę. Sam soundbar można odłączyć, jest tam wielopinowe gniazdo. Spójrz na instrukcję montażu na stronie Philipsa, ja TV kupiłem dopiero po jej przejrzeniu i sprawdzeniu systemu montażu ściennego z soundbarem. Podstawa, na której stoi na szafkach w prezentacjach jest całkiem inna. U mnie też ostatecznie wyląduje na ścianie, ale najpierw mały remont pokoju.
Na tym ściennym uchwycie do soundbara na pewno da się zamocować każdy inny soundbar bo już nie ma żadnej funkcji mechanicznej jak w stojaku.
 

uzi_88

New member
o to świetna wiadomość :) miałbym do Ciebie kolego prośbę, o zdjęcie tej wtyczki wielopinowej od soundbara, która wpinasz w TV, możesz ją przesłać na mojego maila polimer1988@wp.pl (nie pogardze również zdjęciami samego tv,w necie dostępne są w wiekszości wizualizacje komputerowe). Jeśli to nie tajemnica gdzie kupiłeś ten model i w jakiej cenie. Serdeczne dzięki za zaangażowanie i pomoc
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Cześć,
Ja też poproszę zdjęcia TV jeśli to możliwe. Przymierzam się do zakupu tego modelu ale martwi mnie matryca 50 Hz a jednak przy tej cenie oczekuje już dużo od TV i chciałbym aby był to zakup na kilka dobrych lat. Jak z płynnością i smużeniem przy sporcie? Napisałem Priv do kolegi z prośbą o zdjęcia. Pozdrawiam :)
 

akbmicro

New member
Zdjęcie wtyczki podeślę może jutro. Właśnie syn kupił ten sam model i będziemy go montować, ja musiałbym go ściągać z szafki, rozkręcać zaślepkę itd. Z wyglądu jest to hdmi. Tylko, że wtyk jest konektorowy, jak wewnątrz komputerów. Co do 60Hz to nie mam żadnych problemów z przekazem cyfrowym z internetu. Kablówka gorzej, ale jak pisałem, muszę wymienić przewód koncentryczny.
 

uzi_88

New member
Dzięki serdeczne za fotki. Tv zdążyłem już zakupić, w sobotę :) zamówiłem już potrzebne części wtyki, piny zaciskowe, kabel 12 żyłowy, i będę montował dłuższy przewód. Sam soundbar zaskoczył mnie jakością dźwięku, może nie ma takiego basu jak listwa od bose, ale gra również wyśmienicie. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie dot. czerni, w 5 letnim modelu 55pfs8209, była ona minimalnie lepsza.***
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Kablówka gorzej, ale jak pisałem, muszę wymienić przewód koncentryczny.

Jakość przewodu koncentrycznego nie wpływa na jakość obrazu o ile on jest bez zakłóceń. W przekazie cyfrowym należy zapewnić minimum transmisyjne a później, choćbyś kupił najlepszy przewód, nie zyskasz już zupełnie nic... No chyba, że masz kablówkę analogową, w co bardzo wątpię (w analogu jakość przewodu jest istotna do samego końca).
 
Ostatnia edycja:

akbmicro

New member
Jakość przewodu koncentrycznego nie wpływa na jakość obrazu o ile on jest bez zakłóceń. W przekazie cyfrowym należy zapewnić minimum transmisyjne a później, choćbyś kupił najlepszy przewód, nie zyskasz już zupełnie nic...

Prawda, ale miałem wyraźne zakłócenia. I to rzeczywiście nie przewód, ale wadliwe połączenie we wtyku. W starym TV miałem wyraźne "klockowanie". Zdjąłem i założyłem wtyk jeszcze raz i już nie ma problemu.
Z drugiej strony. Chciałem przełożyć modem do innego pokoju. Mam tam podłączenie starym przewodem koncentrycznym, ponad 10 metrów. TV cyfrowa z modułem CI działa bez zarzutu, a modem dawał bardzo słabą szybkość internetu, z 10 razy mniejszą niż w miejscu gdzie jest teraz. Jedyna różnica to jakość przewodu i jego długość. Właśnie przeszukałem net i znalazłem info o tłumienności sygnału zależnej od jakości kabla (grubość żyły środkowej i jakość ekranu), jego długości (im dłuższy tym gorzej) i częstotliwości sygnału (im wyższa tym większe tłumienie).
 

SDman

Banned
Bo np. design, a po pierwsze kto bogatemu zabroni ? Podobnie jest technologią OLED, są tacy co mają gruby portfel i wypalenia im nie straszne.
 

akbmicro

New member
Serwis firmy Philips wymienił moje stare 65-calowe urządzenie na ten nowy model. Czy jesteś zadowolony ze swoich ustawień? Czy możesz je udostępnić?

Jeszcze trochę***walczę z ustawieniami. Dla TV HD i SD mm ustawione na film. Reszta, to nie przepadam za zbytnim nasyceniem kolorów więc mam to stonowane. Dolby Vision najczęściej zalecają ustawienia na dark i tak miałem. Jednego dnia przełączyłem na bright i okazało się, że na tym TV czujnik światła wszystko ładnie dostosowuje więc zostało. Według mnie DV bright lepiej się***na tym TV sprawdza. Dużo nie pomogłem....:-(
 

agricola

New member
@uzi88, to znaczy, że masz własnego soundbara? Philips ma dźwięk we współpracy z firmą Bower&Wilking, nie byle co. Może się okazać, że gra lepiej niż ten wcześniej zakupiony przez Ciebie.
 

uzi_88

New member
Soundbar od bowers&wilkins gra przyzwoicie jak na swoje wymiary, dlatego też zostawiłem go w połączeniu z TV. Nie użyłem jednak do tego żadnej stopy do soundbara, tylko osobno leży na szafce, a tv wisi na ścianie(niestety z oryginalnym kabelkiem soundbar musi wisieć bezpośrednio pod tv i moim zdaniem nie wygląda to dobrze). Niestety oryginalny kabelek jest za krótki, żeby to uczynić, dlatego dorobilem sobie nowy kabel metrowy (niestety producent nie ma takowego w sprzedaży). Po nowym roku, planuje wprowadzić ten przewód do sprzedaży, o ile będzie takie zainteresowanie/zapotrzebowanie.
 

Jarpiech

New member
Soundbar od bowers&wilkins gra przyzwoicie jak na swoje wymiary, dlatego też zostawiłem go w połączeniu z TV. Nie użyłem jednak do tego żadnej stopy do soundbara, tylko osobno leży na szafce, a tv wisi na ścianie(niestety z oryginalnym kabelkiem soundbar musi wisieć bezpośrednio pod tv i moim zdaniem nie wygląda to dobrze). Niestety oryginalny kabelek jest za krótki, żeby to uczynić, dlatego dorobilem sobie nowy kabel metrowy (niestety producent nie ma takowego w sprzedaży). Po nowym roku, planuje wprowadzić ten przewód do sprzedaży, o ile będzie takie zainteresowanie/zapotrzebowanie.

Witam, chętnie bym się pisał na taki kabel. Zdecydowanie lepiej powiesić dam tv a soundbar położyć spokojnie na komodzie. Proszę o jakiś kontakt
 
Do góry