Philips 65pus8818 białe plamy na czarnym tle

Kontra11

New member
Cześć, odebrałem dziś tv i mam takie plamy na czarnych ekranach (te zdjęcie z ustawień to ta prawie środkowa pionowa linia to z ustawień ale ta kolejna na prawo to właśnie jej być nie powinno) i po prawej pionowy szary pas. Pytanie czy zwrócić tv jeśli w tych modelach tak bywa czy zgłosić reklamację?

I pytanie o kalibrację, znajdę w sieci propozycje ustawień?

Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG_0163.jpeg
    IMG_0163.jpeg
    1,4 MB · Wyś: 168
  • IMG_0162.jpeg
    IMG_0162.jpeg
    1,5 MB · Wyś: 167

Palec86

New member
Witam ! Też dzisiaj podpiąłem sprzęt i mam pasek chyba nawet dokładnie w tym samym miejscu co Ty . Daj znać jeśli masz jakieś rozwiązanie
IMG20231127001501.jpg
 

irift

Member
odnośnie 65pus8818 miałem przygode z tym tv, finalnie przyszły do mnie 3, ostatni był już w miarę poprzednie cos jak na zdjęciach wyżej do tego wypalone piksele w dwóch. Co do 3 oddałem go bo ten tv ma ogólnie mizerną jakość obrazu ( tak wiem znawcy mi zaraz powiedzą że nie mam kalibracji i będzie super extra ) ustawienia dostałem o właściciela forum Pana Kiki i fakt cos tam lepiej to wyglądało ale dalej słabo i stwierdziłem że nie wart tych pieniędzy mimo że napaliłem się na ambilighta. Ciąg dalszy nie w temacie tego ale potem skusiłem sie na oleda od philipsa 718 i co? różowe zafarby widoczne na biały sceneriach ( np śnieg, niebo, ale i biała odzież ) oddałem do sklepu i żeby było śmieszniej pan który przyjmował tv sprawdził sobie bo powiedziałem dlaczego go zwracam sprawdził i przyznał mi rację a że miał taki sam na wystawie wziął mnie żeby sprawdzić to samo i na kolejnym taki sam rózowy zafarb z lewej strony, Pan powiedział że "mam pan racje też nie chciałbym takiego TV" sklep ME. Nigdy więcej Philipsów. Przepłace za sony tak jak zrobiłem to z tym starym tv którego mam już 12 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak oceniacie u mnie plansze białą i czarna z YouTube 65PUS8807 ?
 

Attachments

  • IMG20231128153355.jpg
    IMG20231128153355.jpg
    1,7 MB · Wyś: 104
  • IMG20231128155948.jpg
    IMG20231128155948.jpg
    1,3 MB · Wyś: 106

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
odnośnie 65pus8818 miałem przygode z tym tv, finalnie przyszły do mnie 3, ostatni był już w miarę poprzednie cos jak na zdjęciach wyżej do tego wypalone piksele w dwóch. Co do 3 oddałem go bo ten tv ma ogólnie mizerną jakość obrazu ( tak wiem znawcy mi zaraz powiedzą że nie mam kalibracji i będzie super extra ) ustawienia dostałem o właściciela forum Pana Kiki i fakt cos tam lepiej to wyglądało ale dalej słabo i stwierdziłem że nie wart tych pieniędzy mimo że napaliłem się na ambilighta. Ciąg dalszy nie w temacie tego ale potem skusiłem sie na oleda od philipsa 718 i co? różowe zafarby widoczne na biały sceneriach ( np śnieg, niebo, ale i biała odzież ) oddałem do sklepu i żeby było śmieszniej pan który przyjmował tv sprawdził sobie bo powiedziałem dlaczego go zwracam sprawdził i przyznał mi rację a że miał taki sam na wystawie wziął mnie żeby sprawdzić to samo i na kolejnym taki sam rózowy zafarb z lewej strony, Pan powiedział że "mam pan racje też nie chciałbym takiego TV" sklep ME. Nigdy więcej Philipsów. Przepłace za sony tak jak zrobiłem to z tym starym tv którego mam już 12 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć.
Ciekawe jak szybko Twój post w "tajemniczych" okolicznościach "zniknie"? 🤔 ;)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak Ty je oceniasz?
Bo ocena jakości wyświetlanego obrazu na podstawie wklejonych na forum zdjęć telewizora zrobionych telefonem jest raczej słabym pomysłem.
Te plansze białe i czarne są według mnie dobre. Natomiast oglądając telewizję, jak jest np. biały ekran i kamera się przesówa to widać jakby takie chmórki, nie wiem jak to nazwać.
Ustawiłem tryb obrazu osobisty i ściągnąłem kontrast ekranu że 100 do 75 bo za mocno świecił i zmieniłem na ciepłą temperaturę kolorów.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na materiale z YT jedyne co bym testował to jakość poprawiacza obrazu. YT ma tak tragiczną kompresje, że z białej planszy zrobi różne odcienie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widoczne jest trochę jak by efekt brudnego ekranu podczas szybkiego przesuwania się kamery. Chyba że to wina włączonego jakiegoś upłynniacza?
 

dawmajos

New member
Korzystam od kilku dni z modelu 65 8818 - problemy jakie wyżej wspomniani mają są mi obce, na szczęście u mnie matryca cała bez żadnych kwiatków. Co do samego TV, w kwestii wykonania i rozwiązań w postaci obrotowej podstawki na duży plus, chwilowo musialem wybrać takie rozwiązanie i to naprawdę ułatwia życie i komfort ustawiania TV. Przechodząc do obrazu: ustawienia fabryczne przejaskrawione i prześwietlone, sporo dały tipy od kikiego. Jeśli chodzi o wrażenia ze strimingów (telewizji nie oglądam) jest bardzo poprawnie. Sprawdzałem na różnych filmach z różnych ram czasowych: Gladiator i pierwsze sceny z walki Rzymian z Germanami - o nic się przyczepić nie można, sceny dynamiczne, ciut ciemniejsze. Kroniki Riddicka - film w swojej konwencji ciemny - żadnych problemów z czerniami, wszystko widoczne. Nowy Top Gun - ładne żywe kolory, sam film mocno „ciepły”, sceny lotnicze bez zarzutu. YouTube przy odpalaniu różnych testowych filmów w rozdziałach 4K z załączonym hdrem ładne dla oka, brak ścięć, płynnie przechodzenie kadrów, kontrast. Google TV świetny, full aplikacji, łatwe w obsłudze. Ale żeby nie było tak kolorowo - czernie - ja wiem, że to nie jest czerń wybitna, taka widziałem w oledzie LG u kolegi, ale on dał za tv dwa razy więcej niż ja, jest ona akceptowalna i dla kogoś kto przerzucił się, że starego Phillipsa, to i tak bajka. W cenie do 3700-3800 dobry zakup, cokolwiek więcej uważam za przepłacenie.
 
Do góry