PHILIPS 65PUS8807 kalibracja ekranu

Undrwood

New member
Witam wszystkich,

Ostatnio kupiłem w/w telewizor, śledziłem forum bez rejestracji. Widziałem, że Kiki go polecał. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z obrazu, żadnego cloudingu czy przejść tonalnych. Mam jednak kilka problemów ze złapaniem dobrego obrazu. W Dolby Vision i HDR10+ (netflix, Disney +) ciemne sceny są bardzo ciemne, aż za bardzo. Nawet w jasnych zdarza się, że część „zacieniona” jest po prostu czarna i niewidoczna(trochę poprawiło sytuację zwiększenie poziomu czerni z 50 na 70, ale tak chyba nie powinno być) , z kolei jasne sceny bywają tak jasne, że razi w oczy. Zwłaszcza w przypadku czerwonych/niebieskich obiektów np. Samochodów. W przypadku podpiętego Xboxa Series X jest też problem. W Menu obraz jest bardzo jaskrawy na granicy „rażenia”, w grach w trybie „HDR Gra” jest w miarę ok, chociaż tutaj jest bywa momentami nieprzyjemnie za jasno. W trybie HDR Gra nie ma żadnego problemu z czernią. Można to jakoś sensownie ustawić? Czy w grę wchodzi tylko fachowa kalibracja, ew. zwrot urządzenia? Kolory są super, nie ma żadnych artefaktów. Obraz jest mega mocny tyle że w ciemnych scenach zbyt ciemny, a w w jasnych zbyt jasny. W filmach nie korzystających z DV i HDR10+ nie ma żadnego problemu. Jest super. Na HBO Max też wszystko działa ok. W zwykłym trybie film ,jakość jest ok. Największy problem jest przy Netflixie, Amazon Prime i Disney+, gdzie telewizor informuje o systemie wyświetlania. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 
Do góry