Philips 65PUS8535 - Nowy TV pikselizuje obraz

porlock

New member
Nie wiem z czego to wynika, czy ten egzemplarz tak ma, czy to jakaś nowa "funkcjonalność" ale mój nowo zakupiony posiadany przez jeden dzień TV pikselizuje obraz, na początku myślałem ze to zakłócenia przy dekodowaniu sygnału DVB-C, przy dynamicznych scenach gdzie było dużo ruchu np meczu jakiegoś albo koncertu, publiczność zlewała się w jedna rozpikslizowana plamę, ale zobaczcie co sie dzieje przy odpaleniu filmu z youtube, od razu mowie ze źródłowy materiał nie posiada żadnych artefaktów na krawędziakach. Chyba go oddam bo szczerze mówiąc bardzo się rozczarowałem, a może w jakiś sposób to moja wina i da się temu zaradzić, wszelkie opine mile widziane ?

https://www.youtube.com/watch?v=PaVDaIQh1kk

Chyba będę musiał przeprosić mojego 7 letniego TX-L55DT60E panasonica i zanieść go do naprawy.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Jest to związane z ustawieniami płynności obrazu (Interpolacji klatek materiału wideo). Im płynność jest ustawioana na większe wartości tym większe aetefakty.
Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest ustawienie płynności na styl Kinowy. Tylko wtedy nie będzie efektu "opery mydlanej" więc jak jesteś jej przeciwnikiem, to jest jak najbardziej ok. Natomiast jeżeli podoba się Tobie taki styl obrazu to nie za bardzi masz możliwość zredukować artefakty.
Więcej informacji w Google pod hasłem "TV motion artefacts".


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

jasssu

New member
Koledzy wyżej wyczerpali temat. To wina trybu obrazu: ogólnie wszystkie poprawiacze obrazu polecam ustawiać na umiarkowane.
 
Do góry