Philips 65PUS7101 clouding

Ice_The_Flow

New member
Witam,

zakupiłem Philips 65PUS7101 i przeszkadza mi w nim clouding na czarnym tle widoczny na zdjęciu:


n1c1x3n7d1do_t.jpg
[/URL][/IMG]


TV nie kosztował mało i denerwuje mnie, że ma jakieś wady. Mam jeszcze kilka dni na możliwość zwrotu bez podania przyczyny. Jak sądzicie koledzy - ta technologia tak ma czy wymienić na inny model/ egzemplarz czy zostawić. Nie mam porównania może teraz TV tak mają - wcześniej używałem plazmy Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdza się podświetlenia na pustej matrycy bo nie włączony jest backlight.
Włącz materiał filmowy i zdjęcie zrób tak aby przysłona była zdecydowanie krótsza. Bo zdjęcie jest prześwietlone.
 

Ice_The_Flow

New member
Nie jestem specem od fotografii, ale takie zdjęcia udało mi się wykonać:

51ssqq.jpg


2usbpch.jpg


atvp12.jpg


czarne tło z testu z youtube

2hn2hxs.jpg
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Ice_The_Flow, żeby zauważyć problemy na ciemnym tle, koniecznie wyłącz "polepszacze" kontrastu.
kiki nie opowiadaj głupot o braku podświetlenia na pustej matrycy. To dlaczego jest jasna? Świeci światłem odbitym od księżyca? :D
Wtedy właśnie najlepiej widać wszystkie wady. Wiem coś o tym...
 

FoX88

New member
Gwarancja nie uwzględnia cloudingu więc możliwości tak naprawdę masz dwie:
1. Pogodzenie się z takim stanem jak jest.
2. Zwrócenie tego TV póki masz możliwość i spróbować drugą sztukę tego samego TV albo coś innego wedle uznania.

Nikt Ci nic tutaj magicznego nie wykombinuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zawsze reklamować w serwisie. Niech ocenią sami.
Wg mnie na zdjęciach które teraz zrobiłeś clouding przy załączonym obrazie jest naprawdę minimalny.
paw3los - nie wpisuj głupot. Bo teraz różnicę miedzy pierwszy zdjęciem a kolejnymi widzi nawet niedowidzący.
 

Paw3los

New member
paw3los - nie wpisuj głupot. Bo teraz różnicę miedzy pierwszy zdjęciem a kolejnymi widzi nawet niedowidzący.
Różnice widzisz, ponieważ aparat tak przedstawił scenę. Wiesz bardzo dobrze, że to, co widzi aparat, ludzkie oko odbiera inaczej - szczególnie w ciemnych sceneriach (jest o tym artykuł w sprawie testów TV i zdjęć z nich pochodzących).
Poza tym nie pisałem nic o cloudingu, tylko o tym, że nawet pusty ekran przy włączonym TV jest podświetlony - Ty twierdziłeś inaczej. Intensywność podświetlenia ograniczają programowe funkcje regulacji jasności i kontrastu, co za tym idzie - podświetlenia (właśnie dlatego też drugie zdjęcie może być ciemniejsze).
Niestety nie przegadasz mnie w tej kwestii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam zamiaru przegadywać kogokolwiek.
Nie sprawdza się podświetlenia matrycy jak nie działa backlight !
 

Paw3los

New member
Kiki nie oslabiaj mnie. Backlight to właśnie podswietlenie. A ono jest aktywne zaraz po włączeniu TV. Nie wazne, czy jest obraz, czy nie, ono się zawsze świeci. Regulowane jest jego natężenie. Może być też strefowo wyłączane.
I Ty doradzasz ludziom zakupy...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podniecaj się.
Backlight wyrównuje i reguluje różnice podświetlenia na podanym obrazie.
A epitety zachowaj dla siebie - bo ja też potrafię obrażać jak zajdzie potrzeba!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Postaraj sie rozmasować ekran. Zwrocic zawsze zdążysz. Te nowe matryce są na tyle miękkie, że w takich miejscach można spokojnie (delikatnie) przyciskac i nie pękają. Ja zrobiłem to na 55" i pomogło. Zacznij właśnie od tego miejsca w środku po lewej stronie. Obserwuj jak to wpływa na podświetlenie i podążaj w odpowiednim kierunku. Zazwycza to kwestia wyprostowania luminoforu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry