Philips 65pml9008/12 clouding

Sebo167

New member
Dzień dobry,
w piątek kupiłem telewizor Philips 65pml9008/12 i niestety zauważyłem takie objawy jak na zdjęciach. Głównie chodzi mi dolną krawędź wyświetlacza. Tak jakby z krawędzi wychodzą białe poświaty. Do tego na załączonych zdjęciach, czerń nie jest jednolita, miejscami występują białe przebarwienia. Na domiar złego dzisiaj rano gdy włączyłem TV, ekran lekko się podświetlił, włączyło się Ambilight, ale brak było obrazu. Odpaliłem film na YT i tu zdziwienie, dźwięk normalnie słychać, Ambilight reaguje tak jakby coś się wyświetlało na ekranie, ale obrazu brak. Jedynie bardzo delikatne podświetlenie i coś jakby zarysy ruszających się postaci na filmie. Włączanie i wyłączanie TV nie pomogło, dopiero po odłączaniu od zasilania i odczekaniu kilku minut rozwiązało problem. Co myślicie? Reklamować czy narazie obserwować? Jeszcze te białe prześwity są dla mnie bardzo dziwne, niby podczas oglądania to nie przeszkadza, ale jednak to nowy TV i coś takiego? Chyba, że technologia miniled tak ma?
Pozdrawiam
IMG_5561.jpeg
IMG_5560.jpeg
 

Sebo167

New member
Tutaj jeszcze jedno zdjęcie z głównego menu. Na tym foto wygląda to dokładnie jak w rzeczywistości. Ta dolna krawędź wyświetlacza.
IMG_5564.jpeg
 

Sebo167

New member
Kupiony był w piątek, w DE więc do dwóch tygodni nie ma najmniejszego problemu. Ale czy kwalifikuje się do oddania z obydwu przyczyn? Czy te przebarwienia to normalna sprawa?
 

PiotrekZas

Member
Do 14 dni możesz zwrócić bez podawania przyczyny. Mam to samo w 75 ale w dużo mniejszym stopniu.
Jak go zostawisz to ewentualna wysyłka do serwisu nic nie da. Mój wrocił z "expertyzą", że jest to w normie. Parodia.
Rozglądnij się za inną marką albo OLEDem.
@kiki ma fajne oferty na Oledy.
 

Sebo167

New member
Zapłaciłem za niego 1000€, nie wiem czy znajdę coś w podobnej cenie w technologii oled. Ogólnie bardzo mi się podoba Ambilight i chciałbym pozostać przy tym modelu, ale jeśli @kiki faktycznie coś poleci w podobnych pieniądzach wielkość 65’ to może się skuszę 😀
 

PiotrekZas

Member
W PL w ME stoi po 5500. Może miniLED Samsunga QE65QN85C niewiele droższy.
OLEDy napewno trzeba więcej dołożyć.
Ambilight fajny ale jeżeli TV ma wady, to czy warto się przy tym upierać?
 

Sebo167

New member
Pytanie czy ten model ma takie wady? Czy to akurat kilka sztuk miało wadę produkcyjną? No nic, tą sztukę oddaje i zastanowię się co dalej.
 

PiotrekZas

Member
Jak masz możliwość sprawdzić TV w sklepie z pendrive'a to weź jakiś film z pasami i zobacz na innej sztuce 😀
Wylewy będą widoczne najbardziej jak masz pasy a film ma jesne sceny
 

PiotrekZas

Member
Do QE65QN85C trzeba trochę dołożyć. Ale zapytałbyś na priv @kiki . Może ma jakąś ciekawą promocję.
W ME jest za 5799 i 800 cashback'u od Samsunga na konto.

Wg mnie warto te 500 dołożyć 😀.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety te Philipsy trzeba dobrze sprawdzać przy zakupie.
Oddaj do sklepu i wymień na inny model.
W tej klasie masz już 65" mini ledy - bez tych problemów opisywanych.
Ile masz max kasy ??
 

Sebo167

New member
Niestety te Philipsy trzeba dobrze sprawdzać przy zakupie.
Oddaj do sklepu i wymień na inny model.
W tej klasie masz już 65" mini ledy - bez tych problemów opisywanych.
Ile masz max kasy ??
Celowałbym w podobną kwotę którą zapłaciłem za ten. Kosztował mnie dokładnie 999€ czyli przeliczając na złotówki i lekko zaokrąglając to szukam czegoś do 4500 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba i to naprawdę dobrze sprawdzić przed zakupem.
Tych wadliwych są naprawdę duże ilości.
 

PiotrekZas

Member
Mój jest wadliwy a serwis się na to "wypiął" i stwierdził że jest OK. W sklepie przy mocnym oświetleniu wad podświetlania nie widać niestety.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tych wadliwych są naprawdę duże ilości.
@kiki ...no jak Ty tak możesz mówić o Philipsie ? 🤔
Chyba teksty Ci się pomyliły?
Tu raczej powinien być wpis o ogromnej ilości zadowolonych z kupna tych telewizorów .Poparty oczywiście, dla uwiarygodnienia jakości tego tv linkiem do Ceneo ,oraz forumowego "testu". ;)
 
Do góry