Philips 65OLED856/12 - prawda o wypalaniu.

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od zawsze miałem Samsungi, z których byłem bardziej lub mniej zadowolony.
Aż przyszedł czas, aby kupić kolejny telewizor, ale tym razem chciałem spróbować (nie mogę zaakceptować faktu że Youtube w moim Samsungu pozwala tylko na odtwarzanie w FHD) czegoś nowego i wybrałem Philips 43PUS7354 który oczarował mnie jakością obrazu, HDRem, systemem Ambilight mimo że to budżetowy telewizor. Android działa perfekcyjnie, szybko, stabilnie. W porównaniu do mojego dużego Samsunga który ma już 5 lat za którego zapłaciłem wtedy ponad 9TPLN, wypada wzorowo, wolę patrzeć na tego 43'' Philipsa, niż 55'' Samsunga. Wtedy już postanowiłem że kolejny to musi być Philips.


Teraz stoję przez wyborem telewizora który zastąpi wspomnianego Samsunga, i myślę właśnie o 65OLED856. Oglądam różne Fakty z tymi paskami, NC+, YouTube, młody gra na PS5.
Ale boję się efektu wypalania! Nie chcę za rok lub 3 lata widzieć artefaktów na ekranie. Wiem, są tam inteligentne systemy rozpoznające statyczne fragmenty obrazu, ale mimo wszystko gdy czyta się w sieci, problemy pojawiają się nawet po kilku miesiącach.
Czy na prawdę jest się czego bać? Czy używając OLEDa włączamy funkcje chroniące piksele, zmniejszamy kontrasty, jasności, tracąc na jakości tylko po to by przedłużyć życie naszej matrycy ?
Czy może lepiej, aby nie martwić się, nie szukać kompromisu między jakością a trwałością, może MiniLed?
 
Ostatnia edycja:

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej ja też przez długie lata byłem wierny Samsungowi. Jednakże niecałe dwa lata temu zdecydowałem się na 65OLED934 i była to świetna decyzja. Aczkolwiek po drodze były problemy po aktualizacjach softu (np. wyłączyli wyjście subwoofera itp. niuanse, które w kolejnych aktualizacjach były naprawiane). Obecnie nie mam żadnych problemów z matrycą. Wszystkie piksele świecą, nie ma powidoków.

Jednakże sprawdź czy input lag Philipsa nie będzie problemem przy graniu na PS5. Ja na PS3 przy Fifie nie zauważyłem problemów. Pytanie jak przy innych grach.

Ogólnie jednak tv warty swych pieniędzy. Obraz żyleta. Wszystkie apki śmigają jak się patrzy.

Jedynym minusem jest brak aplikacji z moich kamer CCTV domu i tym samym brak możliwości wyświetlania ich na TV.



Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Obecnie nie mam żadnych problemów z matrycą. Wszystkie piksele świecą, nie ma powidoków.
Jeśli matryca jest OK to bardzo fajnie i niech tak zostanie jak najdłużej.
Powidoków nie ma bo one mają w zwyczaju samoznikanie po krótszym lub dłuższym czasie.
Gorzej jak pojawią się wypalenia bo wtedy albo przyzwyczajasz się do "gratisowego obrazu" na matrycy albo wymiana matrycy.
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Oczywiście nie można wykluczyć,że za jakiś czas ekran oled pozostawi jakieś "gratisy" i z pewnością trzeba się z tym liczyć.
Na portalach aukcyjnych można spotkać 3-letnie oledy philips czy lg,ale są to nieco starsze generacje,więc być może nie miały one wbudowanych systemów minimalizujących wypalenia.
Co do dbania o oleda to myślę,że zmniejszenie jasności/kontrastu w tym pomoże a uważam tak,ponieważ u mnie przy zmniejszonej jasności konieczność odświeżania matrycy występuje bardzo rzadko,natomiast przy nieco większej jasności odświeżanie było konieczne po około 5h.
Tak naprawdę jaką technologię nie wybierzesz to możesz mieć problem-nie wiem czy teraz kupi się tv na 10 lat:)
Np w samsungach (włącznie qled) sporo widziałem tv w których widoczne są paski pionowe czy poziome.
W lg nano,natomiast ogromne wypalenia.
Co pokaże mini led,czas pokaże.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
OLED 936? To nie kwestia pieniędzy, jednak czytając to forum można wyciągnąć wnioski że czy to telewizor za 5, 8 lub 14TPLN to jak każdy OLED po kilkunastu miesiącach pokaże wypalenia. Przecież żona by mnie ukrzyżowała gdyby coś się zaczęło pojawiać, albo gdybym jej ograniczał programy śniadaniowe które które dolne paski kochają. Gdybym miał pewność że minimum 3 lata wszystko będzie ok, ale perspektywa przepychania się z serwisami nie jest zachęcająca.
Muszę OLED jeszcze przemyśleć.
 

tom357

New member
To akurat w Twoim przypadku ja bym odpuścił oleda.
U mnie mało kiedy są elementy stałe a mimo to mocno się zastanawialem zanim kupiłem oleda.
Gdybym nie potrzebował androida w tv to zapewne kupiłbym qleda.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
wole wydać na tv np w rozmiarze 55" 4 tyś za oleda niż 8 :) a i tak każdy oled bije na głowę wszystkie inne technologie czy to qled itp
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lipton - możesz spokojnie zakładać owe 3 lata na jakość i obcowanie w najlepszej jakości Oled - szczególnie Oled TV 936 Philips.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-wygrywa-slepy-test-z-udzialem-ekspertow.html




Ok, czy ta podstawa na której stoi telewizor jest jednocześnie głośnikiem tego telewizora?
Czy można powiesić ten telewizor na ścianie bez tej podstawy i użyć swojego zestawu audio? Czy ten element nie jest demontowalny i musi wisieć z telewizorem...
 

tom357

New member
Jeśli rozwiązanie jest takie samo w philipsie 936 jak w poprzenich wersjach to odpowiedzi będą następujące.
Podstawa to jednocześnie głośniki tv.
Tv można powiesić na ścianę z podstawą (drugi uchwyt na ścianę do soundbara powinien być w komplecie) jak i można odpiąć sounbar,odkręcić nogę i powiesić sam tv a swój zestaw audio podłączyć pod hdmi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak jak powyżej.
Wygrywasz i tak jakością, skalowanie, obróbką sygnału w Philips 936.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś w tym Philips 936 musi być skoro wspominasz o nim przy każdej okazji :)


Tylko jeśli mam zamiar odpiąć te super głośniki bo chcę swoje super super audio to jest sens kupować ten telewizor? Przecież te głośniki też mają swoją wartość.
 
Ostatnia edycja:

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś w tym Philips 936 musi być skoro wspominasz o nim przy każdej okazji :)


Tylko jeśli mam zamiar odpiąć te super głośniki bo chcę swoje super super audio to jest sens kupować ten telewizor? Przecież te głośniki też mają swoją wartość.


Trochę cię rozumiem bo też miałem taki dylemat czy brać tego Philipsa jeśli nie planuję używać tego soundbara (czyli płacę za coś czego nie będę używał).
A odpowiadając na pytanie, to jak ze wszystkim w życiu - "to zależy na czym ci zależy :)".
Ja, gdy kupowałem swój OLED - długo się męczyłem z decyzją ale skusiła mnie oferta cenowa w Czarny Piątek (pod koniec listopada 2021) - to brałem pod uwagę tylko Philips 936/12 i Sony A90J, oba 65 cali. Brałem pod uwagę tylko te bo zależało mi na systemie Android TV/Google TV i nowym jaśniejszym panelu (w LG to panel EVO).

Ja ostatecznie wziąłem Sony bo:
- przekonał mnie między innymi (bo nad różnymi recenzjami telewizorów OLED i czytania różnych forów spędziłem tydzień) test przeprowadzony przez specjalistów: https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk
- mogłem naocznie obejrzeć jak Sony "gra" w salonie i jak radzi sobie ze skalowaniem programów HD bo przecież kanałów 4K jest jak na lekarstwo - nawet jeśli będziesz dużo oglądał streamingu to o ile na Netflix czy Amazon Prime nowe pozycje to 4K, to cała masa wcześniejszych to 2K - i mogę powiedzieć, że ze skalowaniem obrazu Sony robi wręcz fantastyczną robotę. Niestety nigdzie w sklepach/salonach nie był dostępny tak abym mógł pójść i zobaczyć jak gra Philips.
- w tamtym momencie cena - za Sony (w salonie Sony) zapłaciłem 11.200, była niższa niż tego Philipsa a skoro i tak nie miałem zamiaru korzystać z soundbara bo mam bardzo dobry zestaw kina domowego to po co przepacać.


Jeśli zależy ci na ambilight to w sumie nie masz wyboru bo tylko Philips to ma i kropka.
W innym przypadku to bierz to co ci się bardziej podoba i ewentualnie, jeśli ma to dla ciebie znaczenie, co jest tańsze. Z obu TV będziesz zadowolony. Tak czy inaczej jeśli pułap cenowy jest dla ciebie akceptowalny to bierz OLED z tą nową jaśniejszą matrycą.
 

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gikey, dziękuję za Twój wyczerpujący komentarz. Szkoda że tych głośników nie można podpiąć do mojego pierwszego Philipsa 43PUS735.



Kiki, powiedz proszę jak zobaczyć te oferty dla niebieskich? Szukałem w Strefie dla Klubowiczów ale do tej pory nie znalazłem.




Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kiki napiisał :

Pakiet dla niebieskich bez zmian:
- kalibracja
- wtyczki
- aktualizacja
- sprawdzenie
- dostawa

Wtyczki to pewnikiem do Kodi.
 
Do góry