Philips 65OLED854 Obraz gaśnie na sekundę

Gpear

New member
Philips 65OLED854

Proszę o informację, czy jest to normalne (jakieś czyszczenie matrycy?), że podczas oglądania obraz wyłącza się całkowicie (czarny ekran) na sekundę, może nawet krócej. Ma to miejsce najczęściej w ciągu pierwszych kilkunastu minut od włączenia TV.
Zdarza się to raz lub 2-3 razy, a potem już nie. Nie jest też regułą – czasami obraz po włączeniu ani raz nie zgaśnie przez kilka godzin.

Druga sprawa: zdarza się, że podczas oglądania filmu na YT lub Netflix sygnał sam przełączy się na dekoder (Ultrabox 4K od Cyfry+). Potrafi tak się zrobić nawet 2-3 razy z rzędu, czyli przełączam z powrotem na YT a po kilku sekundach znowu przełącza na dekoder. Nie jest to również regułą, po prostu raz na jakiś czas się tak zdarza. Co może być przyczyną takiego zachowania?
 

Gpear

New member
Odepnij kabel hdmi od cyfry i zobacz jeśli ustąpi to wina kabla HDMI.

Jeśli odepnę kabel od Cyfry, to TV nie przełączy się na Cyfrę, bo nie będzie miał jak, co więc zdiagnozuję?

Kabel nie jest też winny zanikaniu obrazu, bo występuje również na YT i Netflix.
Poza tym kabel mam nowy 2.0.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam przy okazji do Was pytanie jak można się skontaktować z serwisem Philipsa? Numer infolinii 223971504 nie działa. Co robić?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Gpear

New member
Zrobiłem reset TV ale problem z sekundowym zanikiem obrazu pozostał.
Problem pojawia się tylko podczas oglądania przez dekoder, więc może to być wina kabla.
Może powinienem mieć kabel HDMI 2.1 ?
 

snach

Member
Zrobiłem reset TV ale problem z sekundowym zanikiem obrazu pozostał.

Problem pojawia się tylko podczas oglądania przez dekoder, więc może to być wina kabla.

Może powinienem mieć kabel HDMI 2.1 ?
Na 55cx to samo z dekodera 4k canal +. Znika na sekunde. Albo kabel lipa albo dekoder. Strasznie sie bowiem grzeje. Potestuje kablem. Polecacie cos w standardzie 2.1?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kabel nie ma żądnego znaczenia czy 2 czy 2.1 Miałem tę samą przypadłość. Poprostu wymień na inny. To zwykła usterka kabla. Zdarza się.
 
Do góry