Philips 65” za 8-10k vs Samsung 65S95C

Devas

New member
Cześć,

przymierzam się do kupna nowego telewizora (obecnie mam 43PUS6412). Już nawet mam faworyta Samsunga 65S95C, nawet jest na promocji (8500zl), ale stara miłość do ambilighta nie daje spokoju.
Pomożecie wybrać alternatywę/konkurenta ze stajni Philipsa? Mnogość serii i modeli powoduje już we mnie zawrót głowy :p

Dane wejściowe:
  • do 10k, najlepiej ~9k
  • 65cali (więcej nie podoba się drugiej połówce, a i pewnie w budżecie będzie ciężko zmieścić)
  • salon z aneksem, oglądanie z kanapy w 2-3 osoby, odległość ok 3,2m od telewizora, telewizor będzie zawieszony na ścianie, mniej więcej na środku kanapy
  • oglądanie głównie wieczorami, ale w dzień też fajnie żeby było coś widać 😉 telewizor będzie zlokalizowany prostopadle do dużego okna ze wschodnią ekspozycją w odległości ok 1-2m od tego okna, na obecnym budżetowym philipsie 43PUS6412 w dzień prawie nic nie widać 😉
  • głównie Netflix, HBO i inne takie, w przyszłości dojdzie konsola, ale głównym priorytetem są filmy i seriale
  • telewizor będzie działał 5-10h dziennie
  • telewizor powinien być na lata, obecny właśnie kończy 6 i przeżył kilka przeprowadzek
  • ogólnie preferuje cienkie ramki i najlepiej 4stronny ambilight, ale 3stronny będzie też ok
  • propozycje inne niż Philips też wchodzą w grę, zwłaszcza jak telewizor będzie „ładny”
  • w przyszłości będzie dokupiony soundbar (też możecie polecić coś dobrego cena/jakość)

Jeśli nie dodałem jakieś istotnej informacji to przepraszam i proszę o sugestię.

Z góry pięknie dziękuję!
 

Devas

New member
Można prosić ciut więcej komentarza w stosunku do 65S95C?
PS. Wszystkie opcje wydają się być poza budżetem 10k.
 

krateczka

New member
Devas- Ja mam ten samo problem, nie wiem co wybrać :) rozmyślam nad Philips 65'' Oled+ 908 oraz Sony Bravia XR-65A84L. Na dzień dzisiejszy bardziej jestem za sony, ale philips też ciekawy chociaż dla mnie trochę za drogi na chwile obecną. Samsunga nie chce ze względu na brak androida i Dolby Vision.
 
Devas- Ja mam ten samo problem, nie wiem co wybrać :) rozmyślam nad Philips 65'' Oled+ 908 oraz Sony Bravia XR-65A84L. Na dzień dzisiejszy bardziej jestem za sony, ale philips też ciekawy chociaż dla mnie trochę za drogi na chwile obecną. Samsunga nie chce ze względu na brak androida i Dolby Vision.
a84l nie może się równać z 908. Jego konkurentem jest 808. Analogiem dla 908 jest A95L, który jest jeszcze droższy.
 

krateczka

New member
a84l nie może się równać z 908. Jego konkurentem jest 808. Analogiem dla 908 jest A95L, który jest jeszcze droższy.

Tak, zdaję sobie sprawę że nie ma co ich porównywać. Podaję tylko dwa różne modele budżetowe, uważam że sony jest wystarczający jednak Philips robi wrażenie na papierze nie wiem jak rzeczywiście bo mało opinii o nich no i jednak prawie 5 tyś różnicy
 

hbdyz

Member
A może popatrz na 818? Niby nie jest to najlepsza generacja (bo taka to 908), ale jako posiadacz 818 nie mogę narzekać - materiały 4K wyglądają naprawdę bardzo fajnie i bez drugiego telewizora obok to nawet nie wiem, czy na jakimś innym mogłoby to wyglądać lepiej.

A za zaoszczędzone pieniądze kup sobie soundbar. :p
 
Nie no A95L jest lepszy, a A84l lepszy od 808.
Błąd. A84L to reimagined A80k (a84k). Korzysta z tej samej platformy SONY ATV 2022 co "K" na tym samym starym procesorze MT5895 z 2020 roku i tym samym panelu (nawiasem mówiąc najjaśniejszym w 2023 roku wśród konkurencji, który ma jasność jak OLED718).

Ale 808-818 to telewizor na nowej platformie TRM231 opartej na najnowszym procesorze Pentonic 1000 (MT5896) + jaśniejszy panel niż w 2022 roku.

To powiedziawszy, 818 jest tańszy niż Sony. Więc philips jest lepszy i tańszy. Jest na "świeżym" sprzęcie, a sony na starym.

Jedynym Sony 2023 na nowym procesorze jest A95l, który również ma pentonic 1000

Dla porównania: pentonic 1000 jest nawet na LCD philipsa, takim jak PUS8518 - budżetowy telewizor. Nikt inny tego nie robi.

 

zychu5

Member
Błąd. A84L to reimagined A80k (a84k). Korzysta z tej samej platformy SONY ATV 2022 co "K" na tym samym starym procesorze MT5895 z 2020 roku i tym samym panelu (nawiasem mówiąc najjaśniejszym w 2023 roku wśród konkurencji, który ma jasność jak OLED718).

Ale 808-818 to telewizor na nowej platformie TRM231 opartej na najnowszym procesorze Pentonic 1000 (MT5896) + jaśniejszy panel niż w 2022 roku.

To powiedziawszy, 818 jest tańszy niż Sony. Więc philips jest lepszy i tańszy. Jest na "świeżym" sprzęcie, a sony na starym.

Jedynym Sony 2023 na nowym procesorze jest A95l, który również ma pentonic 1000

Dla porównania: pentonic 1000 jest nawet na LCD philipsa, takim jak PUS8518 - budżetowy telewizor. Nikt inny tego nie robi.

Bez znaczenia, Sony ma po prostu lepszy obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej za 9800 masz 65oled 907 Philipsa z ambilightem.
model 908 jest z 11.999 zl
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
W klasie cena do jakości świetne modele i z lepszym wyposażeniem jak Samsung.
 

Marlo

Active member
Najgorzej to być fanbojem sprzętu jednej marki, Thomson, JVC , Sharp , Toshiba,
LG, Sony , Samsung, Philips, TCL, to w temacie TV, sprzęt audio jaki miałem,
Hitachi, Yamaha , Kenwood, Technics, Sony , Cambridge Audio, Marantz, Nad,
Xindak, Advance Acoustic, dlatego po co się ograniczać do sprzętu jednej marki,
i toczyć fanowskie spory ,czy lepszy jest sprzęt X czy może Y.:)
 
Do góry