Philips 65 oled 934 - problem po aktualizacji

trops55

Member
Mam pytanie do użytkowników oledów 934, czy po ostatniej aktualizacji oprogramowania występują u was problemy. U mnie są kłopoty z dźwiękiem po włączeniu tv
- brak dźwięku na wszystkich wyjściach HDMI z dekodera kablówki i odtwarzacza BluRay
- brak dźwięku na wyjściu optycznym i subwoofera
Odłączenie tv od zasilenia na krótki czas przywraca dźwięk, następnego dnia to samo. Natomiast nie ma problemu z dźwiękiem z aplikacji You Tube i Netflixa
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie coś wczoraj mi się wydawało, że subwoofer jakby się wyciszył. W innym wątku na tym forum pisaliśmy o tym, że przy kolejnej aktualizacji wyłączyli wyjście subwoofera. Po naszych licznych mailach do Philipsa naprawili to ale i widzę, że chyba znów to zepsuli.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

jleoniuk

New member
Mam ten sam problem z Philips 55OLED804/12. Przy oprogramowaniu TPM191E_R.001.004.100.000. nie było żadnych problemów, na początku października zaktualizowałem oprogramowanie i zaczęły się problemy z dźwiękiem dokładnie takie jak opisuje trops55. Po kontakcie z serwisem Philipsa otrzymałem stare oprogramowanie z instrukcją jak go wgrać. Problem ustąpił do zeszłego tygodnia, bo telewizor automatycznie się zaktualizował do nowej wersji i problem powrócił. Ponownie wgrałem poprzednią wersję oprogramowania problem z dźwiękiem ustąpił, ale teraz po każdym uruchomieniu tv mam komunikat o nowej wersji oprogramowania, który muszę odrzucić, co jest trochę denerwujące.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja natomiast sprawdziłem i w moim 65OLED934 subwoofer działa na aktualnym oprogramowaniu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

teszoslaw

New member
U mnie (65OLED934) - subwoofer "nie żyje" - praktycznie nie słuchać. Nie wiem jak było wcześniej (przed aktualizacją) bo dzisiaj podłączyłem po raz pierwszy ale jak rozumiem to może być kwestia oprogramowania tv :/ Jakieś propozycje? Przywracać do poprzedniej wersji? Czekać na update - jakie macie doświadczenia?

Wersja softu: TPM191E_R.101.001.123.008
 
Ostatnia edycja:

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że w ustawieniach tv masz włączone wyjście subwoofera?
Wersję oprogramowania mam tą samą. Faktem jest, że wydaje mi się jakby sub grał nieco słabiej... jutro to potestuję
 
Ostatnia edycja:

teszoslaw

New member
Tak, w ustawieniach - włączone. Przy wyłączonym nie ma zupełnie nic. Przy włączony - coś tam słychać ale straaasznie słabo mimo, że sub na max. Przy podłączeniu subwoofera do innego źródła dźwięku - jest ok. Kable też sprawdziłem.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to dziwna sprawa, ja obecnie oglądam film i słychać suba, ale problemy, o których piszesz miałem przed obecnym softem. Spróbuj zrobić reset ustawień.
Można też napisać maila do Philipsa.

Mimo wszystko widząc konkurencyjne LG-ki, Samsungi czy Soniacze to Bogu dziękuję, że wybrałem ten "szrot" ;)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

jleoniuk

New member
Pokazała się nowa wersja oprogramowania TPM191E_101.001.123.009 - 2020/12/15. ​Zaktualizowałem TV wczoraj i na razie problem z dźwiękiem ustał.
Ale czy na pewno to jeszcze trocha czasu trzeba poczekać i obserwować.
 

towalski

Member
Dobrze, że nie kupiłem tego szrotu.. Nie zazdroszczę wam.


Szrotem nazywasz TV, który ma jeden z najlepszy możliwych do osiągnięcia obrazów filmowych w warunkach domowych, do tego a dobrej cenie?

Wow. 12 postów. Jeżeli w każdym wnosisz tyle do społeczności, to lepiej dla wszystkich, jakbyś w ogóle się nie wypowiadał.
 

BartQ88

New member
Panowie, u mnie po aktualizacji problem występuje nadal. Czy wam nowy soft naprawił tą kwestię? Zgłosiłem do serwisu Philipsa i mają przyjechać i sprawdzić ale boję się że nic nie zrobią, zabiorą tv ze sobą i będę 3 tygodnie bez ekranu :|
 

jleoniuk

New member
BartQ88- dzisiaj pojawiła się nowa wersja oprogramowania.
Może coś pomoże.

TPM191E_101.001.208.001 – Date: 2021/01/25
- Teraz Dolby Atmos są poprawnie identyfikowane podczas odtwarzania z USB
- Naprawiono problemy z wyjściem przedwzmacniacza subwoofera
- Ulepszenia PlayFi i AmbiAir
- UI i poprawki tłumaczeń
- Naprawiono problemy z formatowaniem dysku twardego PVR
- Poprawa stabilności połączenia WiFi
- Poprawa stabilności
- Ogólne ulepszenia
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj wjechała kolejna aktualizacja. Ktoś wyczaił co się zmieniło?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

marnin

New member
dżwięk

Panowie OLED 854 i od pewnego czasu dokładnie te same problemy z dźwiękiem. Niezależnie jak podłączę urządzenia zewnętrzne, to TV raz włącza się z dźwiękiem, często bez dźwięku i tylko odłączenie od prądu i ponowne włączenie usuwa problem na kilka włączeń TV. Po wgraniu tego wstecznego oprogramowania , które mi polecono na infolinii problemu nie było do czasu ponownej aktualizacji. Zgłosiłem naprawę gwarancyjną, ale z pewnych przyczyn nie oddałem TV do serwisu ( telefon, że go zabiorą miałem gdy byłem w pracy i nie mogłem specjalnie wyjść), niemniej Pan technik powiedział, że zgłaszane są problemy z dźwiękiem, oni te tv zabierają i nie stwierdzają problemów, że być może jakieś podłączone urządzenia powodują problem, bla bla. Także problem jest najprawdopodobniej z softem, może philips coś poprawi. Pozdrawiam
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
W 934 jest teraz wszystko ok. Sub gra jak się należy.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry