PHILIPS 58PUS8546 najlepsze ustawienia

kawiusz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,

Poszukuję sprawdzonych ustawień obrazu dla mojego tv philips.
Wykorzystywany jest do kablówki (model CI+) oraz do gry na konsoli.

Chętnie wypróbuję polecane przez was ustawienia.
 

Wasiu84

New member
Cześć,

Poszukuję sprawdzonych ustawień obrazu dla mojego tv philips.
Wykorzystywany jest do kablówki (model CI+) oraz do gry na konsoli.

Chętnie wypróbuję polecane przez was ustawienia.

Witam,

Możesz opowiedzieć o wrażeniach z tv. Szczególnie jak się sprawuje w ciemnych scenach?
Naczytalem się na różnych forach polskich i zagranicznych o problemach serii 8 z wyświetlaniem ciemnych scen.
Artefakt, zlewanie się czerni w jedną wielka plamę (słaba paleta odcieni czerni).
Jak pod tym względem oceniasz tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to jest właśnie kalibracja - do ciemnych scen.
Wówczas się nie zlewa.
Jak ktoś nie ma kalibracji i ustawia po swojemu może mieć wielkie plamy czerni ( nie tylko w tym modelu)
 

kawiusz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie tv rewelacja. Było trochę zabawy z kalibracją, przetestowałem kilka opcji dostępnych w necie. Zdecydowanie najlepsza opcją są ustawienia od kikiego.
Zero problemów z czernią.

TV bezproblemowy, android działa płynnie. Ambilight też robi robotę.

Najlepiej podlaczyć swój zestaw stereo lub soundbara.

Polecam z czystym sumieniem.
 

everlastx

New member
Cześć.
Jestem nowy na forum, więc na początku Witam Was. Niedawno stałem się posiadaczem 75PUS8506, niestety na domyślnych ustawieniach obraz nie wygląda najlepiej (przynajmniej w porównaniu do Sony XF9005) dlatego zwracam się z pytaniem, czy posiada ktoś i mógłby udostępnić konfigurację kalibracyjną dla tego TV? Z góry dziękuję.
 

CoNyPL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry! Też podpinam.sie do tematu. Posiadam taki sam model jak kawiusz. Próbowałem go skalibrować w oparciu o ustawienia do modelu PUS7855. I tak jest lepiej niż na oryginalnych, jednak podejrzewam, że można coś lepiej i chciałbym również wypróbować ustawienia tutejszych ekspertów. :)
 

P-A-X

New member
Hej,

podczepię się pod wątek, bo też chciałbym zdobyć jak najlepsze ustawienia do tego modelu. :)
Jestem nowy na forum... co to znaczy, że ktoś jest niebieski? Bo ja na razie to jestem zielony w temacie telewizorów. ;)

Poza tym mam kłopot z efektem tzw. opery mydlanej w materiałach HDR na Netfliksie.
W trybie "dolby vision ciemny" płynność ruchu jest OK, ale obraz za ciemny. Za to w pozostałych dostępnych trybach obrazu jest albo brazylioza, albo przekłamane kolory. Da się te tryby jakkolwiek edytować? Bo nie znalazłem na to sposobu. W głównych ustawieniach upłynnianie mam wyłączone, ale te tryby HDR ignorują to ustawienie.

Z kolei w Amazon Prime dostępnych jest więcej trybów HDR (za to bez Dolby Vision) i tam mogę np. wybrać HDR film (wygląda dobrze) albo nawet zwykłe tryby nie-HDR.

Jest też tryb HDR personal - nazwa sugeruje, że powinien on być edytowalny, ale tu znów pytanie: jak i gdzie go modyfikować? Jak na razie mam wrażenie, że te tryby kompletnie ignorują ogólne ustawienia obrazu.

Proszę, pomóżcie, bo filmów na Netfliksie nie da się oglądać!:-(
 

Rafkoz

New member
Cześć,

jestem nowy na forum, więc na wstępie witam Wszystkich. Z racji, że padł mój wysłużony Samsung, dokonałem zakupu Philipsa 43PUS8546. Z góry byłbym wdzięczny za pomoc w kalibracji obrazu – tv służy głównie do filmów - Netflix/Disney +

Dzięki, pozdrawiam i życzę udanego weekendu
 

Magda5128

New member
Witam, jakiś czas temu na prezent dla rodziców zakupiłam również telewizor Philips 58PUS8546 i Niestety nie jestem zadowolona z jakości obrazu … Z pewnością da się to ustawić dobrze, jednak sama nie posiadam odpowiedniej wiedzy i nie radzę sobie z tym … Dlatego tez wychodzę tutaj z prośba o pomoc w ustawieniu tego dobrze ;) Pozdrawiam
 

Rafkoz

New member
Hej najlepiej jak odezwiesz się do kikiego na pewno Tobie pomoże - napisz w czym dokładnie jest problem z jakością obrazu i do czego tv ma służyć
 
Do góry