Philips 58PUS8506 - kalibracja obrazu

R

runer

Guest
Cześć, chciałbym odświeżyć wątek.
Próbowałem kupić 58PUS8535, ale ostatecznie stanęło na 8506.
Jest szansa, że ktoś podzieli się kalibracją do 8506? :)
 

Kamilos322

New member
Telewizor Philips 58PUS8506/12

Witam serdecznie potrzebuje kalibrację do tego modelu PHILIPS 58PUS8536/12 58" Ktoś może mi podesłać
 
Ostatnia edycja:

M1chaLL

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hejka! Kupiłem właśnie Philipsa 58pus8506 i chciałem się zapytać czy znalazłaby się osoba, która podzieli się kalibracją do ww modelu? Pozdrawiam!
 

Wasiu84

New member
Witam,

Czy ktoś wie jak wyłączyć tv całkowicie? Tak, aby po uruchomieniu znów ładował się android. Wczesniej miałem tcla i tam przytrzymywało się parę sekund przycisk wyłączenia tv i pokazywała się opcja wyłącz / uruchom ponownie.
W philipsie to nie działa i nie udaje mi się całkowicie wyłączyć telewizora, przycisk off na pilocie powoduje że tv wygasza tylko ekran- przechodzi w stan gotowości.
 

7slawek

New member
Moje ustawienia

Witam.

Mam tv 43PUS8536 to samo co PUS8506. Swoje ustawienia mam z podstawowej kalibracji ekranu z Media Expert oraz wykorzystałem jedną kalibrację z forum HDTV dla PUS 8535. Może nie są one doskonałe, ale dla mnie na pewno lepsze od domyślnych ustawień w tym tv. Ciągle poszukuję lepszych ustawień.
Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i YouTuba:
Kolor – 50
Kontrast podświetlenia – 50 (dla YouTuba 70)
Ostrość – 3 (dla YouTuba 9 lub 5 w zależności od treści)
Jasność – 40
Redukcja szumów – minimum
Redukcja zniekształceń MPEG – minimum
Ultra resolution – wyłącz
Wzmocnienie kolorów – wyłącz
Gamma kolorów – normalny
Temperatura barwowa – własne
Dostosowanie punku bieli:
2-punktowe: 125, 126, 127, 0, -1, -2
20-punktowe:
1: -10, -13, -12
2: -8, -12, -10
3: -5, -5, 0
4-20: 0, 0, 0
Kalibracja kolorów – wszystkie kolory na 0, 0
Tryb kontrastu – zoptymalizowany do obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz (dla YouTuba - wyłącz)
Kontrast dynamiczny – wyłącz
Kontrast obrazu – 100
Czujnik światła – wyłącz
Gamma – 0
Style ruch – wyłącz

Chętnie wypróbuję czyjeś dobre ustawienia do tego tv.

Pozdrawiam.
 

7slawek

New member
Micro dimming pro

Witam.

Moje przemyślenia poparte próbami ustawienia obrazu (moje ustawienia w komentarzu powyżej) w tym tv sprowadzają się do tego, że może obraz psuje zbyt agresywnie programowo ustawiona funkcja "micro dimming pro", czyli rozjaśnianie i ściemnianie obrazu w zależności od treści obrazu i oświetlenia bodajże w około 6 tyś. strefach ekranu. W wyniku działania tej funkcji powstaje lekka mgiełka w obrazie, której do końca nie można zniwelować. Nie ma zadawalającej głębokości, wyrazistości obrazu. W menu obrazu nie można wyłączyć lub zminimalizować tej funkcji. Może da się to zrobić w menu serwisowym, do którego wchodząc pojawia się komunikat o utracie gwarancji na tv. Mam nowy tv więc nie próbowałem. Może spróbuję to zrobić po 2 latach.

Ponadto moim zdaniem Philips przesadził z ustawieniami kontrastu, których jest aż cztery: kontrast podświetlenia, tryb kontrastu, kontrast dynamiczny, kontrast obrazu. Przez co odpowiednie wyregulowanie kontrastu staje się nie lada sztuką. W moim poprzednim tv LCD Philips 32PFL9604 były tylko dwa ustawienia kontrastu: obrazu i dynamiczny i obraz był poprawnie wyregulowany w domyślnych trybach, czego nie można powiedzieć o PUS8536 (może chcą dać zarobić sklepom - wstępna kalibracja i profesjonalnym kalibratorom).

Ponadto wstawiają matryce jak leci, w zależności jakie posiadają (VA, MVA, IPS), może również różnych producentów matryc, a ustawienia software są w każdym tv identyczne, niezależnie od rodzaju zastosowanej matrycy.

Podsumowując obraz w tym tv po samodzielnej, subiektywnej kalibracji jest dość dobry, szczególnie na plus zasługuje szeroka paleta kolorów, szeroki zakres ustawień, dobry Ambilight, płynnie działający Android, PVR i TimeShift, dopracowany pilot z klawiaturą. Mankamentem jest niestety zamglony, lekko niewyrazisty, pozbawiony tzw. głębi obraz. Może da się to zniwelować poprzez profesjonalną kalibrację.

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak poprawić jakość obrazu w tym tv?

Pozdrawiam.
 
Do góry