Philips 58pfl9956h

bildex

New member
Witam!
Kupiłem ten telewizor w marcu. I mam problem z tym TV.
Proszę o pomoc kolegów.
Jak zaczęło się Euro 2012 zacząłem oglądać mecze. Niestety przez sam środek TV pionowo widać szary cień na zielonej murawie im szybciej jest przesuwanie kamery na boki to bardziej się zaostrza.
W miejscu stałym prawie niewidoczne.
Zadzwoniłem do Philipsa powiedziałem co jest i co się dzieje. Przyjechali i zabrali TV. Po tygodniu oddali został wymieniony jakiś procesor.

OK , podłączyłem przy 2 Panach którzy przywieźli TV z serwisu , włączam mecz znów to samo.
Oni zauważyli i stwierdzili że do wymiany matryca. I tego samego dnia co przywieźli znów go zabrali.

TV nie było 3 tygodnie , wymienili matryce i coś jeszcze od Ambilightu.
Znów przyjechali postawili podłączyłem i właczyłem mecz o znów to samo . Pionowo przez centralnie środek ekranu udzie szary cień szerokości ok 2 cm.

Następnego dnia znów dzwonie do Philipsa , powiedziałem im że TV był w serwisie wymienili matryce i dalej to samo.
Philips orzekł bym zadzwonił do serwisu i nich go znów przyjmą, i ja tak zrobiłem i zgłosiłem problem.
Tv był znów zapisany do zabrania.

Następnego dnia dostaję telefon z serwisu , dzwoni osoba która naprawia TV. Mówi mi że tak musi być , bo jest to duży ekran . Tak będzie i koniec bo to jest clouding.

Zaczeliśmy rozmawiać wkońcu serwisant powiedział że nie weźmie na serwis tego TV.
Rozłączyliśmy się i ja znów telefon do Philipsa i powiedziałem im wszystko od nowa.
Zamówili serwis do mnie z technikiem bym mu pokazał co się dzieje.
I czekam na serwis teraz.

Mam do was pytanie czy w tym TV występuje clouding?
Clouding to są jasne pola na ekranie a nie ciemny pasek?
Jak oglądam filmy i jest czarny ekran wszystko jest miodzio , nie ma odcieni jasności gdziekolwiek.

Natomiast jak oglądałem Indianę i akcja działa się na pustynie na kremowym tle i jest ruch na boki znów pojawia się szary cień na środku ekranu.
Pomóżcie co mam zrobić i jakie są wasze przypuszczenia co może byc z tym TV.

Pozdrawiam Przemek
 

bildex

New member
Możesz wkleić zdjęcie ?
Bo nie wiem jak to wygląda.
Kurde cięzko zrobić zdjęcie tego. Jest to przy szybkim ruchu na boki.
Był serwisant z Radomia stwierdził że to nie wygląda za dobrze, jak na taki TV.
Czekam na ich odpowiedź.
Zobaczymy.

Zrobiłem takie zdjęcie ale prawie nic nie widać na tym.
Czarnymi kreskami zaznaczyłem ten cień. Ale jest słabo co widoczny.
W rzeczywistości widać go lepiej.

Przy podswietleniu ekranu (jakby jarzeniówkami) z bliska widać czarną smugę przez środek.
Cloudingu prawie nie ma,

Pozdrawiam
philips.jpg
 

Słaby

New member
Witam,

ja też nic nie widzę. Myślę, że każdy z nas jakby się zaczął przyglądać znalazłby wady w swoim TV LED (ta technologia tak ma). Pytanie tylko na ile Ci to przeszkadza? Szukając sobie TV wybrałem model w którym wady są minimalne co nie oznacz że ich nie ma:)

pozdrawiam darek:)

PS. Jeśli Ci naprawdę przeszkadza ten pasek to walcz do skutku bo zamiast cieszyć się oglądaniem będzie Cie irytować ta wada (wiem to z własnego doświadczenia)
 

Fenervil

New member
U mnie też

Też to mam. W CRT z 2004 roku. 29PT9009 Pixel Plus. Dokładnie po środku biegnie pionowy szary pasek. Widoczny przy meczach, scenach z niebem a zwłaszcza z pustynią. Pamiętam że wtedy reklamowałem telewizor. Serwis przywiózł z powrotem nic nie robiąc. Przyzwyczaiłem się z biegiem lat.
 

szybal

Banned
Witam miałem podobne problemy z 9706 najpierw szare kropki po wymianie szare paski wymieniony na 8007 po miesiącu padła matryca wymieniony jak na razie ok.Tych pasków nie ma prawa być!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

bildex

New member
Witam!
Przesyłam wam zdjęcia najlepiej jak to widać. Jest to na czarnym tle z napisem Philips.
Widać czarny pionowy pas. Ten czarny Pas widać na ciągle, czy to SAT , PS3 czy Blu ray.
Ewidentnie widać przy ruchu jadnolitego koloru ekranu na boki np. mecze.
Co o tym sądzicie?
DSC06343.JPG


DSC06345.JPG

DSC06346.JPG

DSC06345.JPG
 

bildex

New member
Mi, powiedzieli w serwisie że już raz matryce wymienili, z tym że tak samo wgląda.
Nie wiem czy wymienili czy "leją wodę"
Co zrobić w takiej sytuacji?
Koleś technik z serwisu mówi mi że to clouding. Tyle że clouding jest całkiem co innego niż czarny pas po środku ekranu.
 

Tomasz93

Member
Mi, powiedzieli w serwisie że już raz matryce wymienili, z tym że tak samo wgląda.
Nie wiem czy wymienili czy "leją wodę"
Co zrobić w takiej sytuacji?
Koleś technik z serwisu mówi mi że to clouding. Tyle że clouding jest całkiem co innego niż czarny pas po środku ekranu.

To nie jest żaden clouding, takie rzeczy zwykło nazywać się banding, który jest najbardziej widoczny w sytuacjach jakie opisałeś - np. podczas transmisji piłki nożnej. Wpisz sobie w wyszukiwarkę banding i zobacz jak to wygląda na innych telewizorach.
 
Do góry