PHILIPS 55PUS9435 czy inny TV + JBL 5.1.?

Michalku

New member
Dzień dobry!


Mam spory dylemat dotyczący wyboru TV. Generalnie będzie on wisiał w salonie z otwartą kuchnią, łącznie ok. 30m2, odległość od odbiornika ok 2.5m. Bardzo spodobał mi się Philips 55PUS9435 ze względu na ambilight i soundbar (lubię dobrą jakość dźwięku) - cena od 4 do 4,5k. Moje wątpliwości wzbudziła jednak spora liczba krytycznych ocen względem produktów tej marki, szczególnie w przypadku Philipsa 58US8535/12. Czy model o którym wspomniałem wcześniej (55PUS9435) ma podobne problemy z obrazem co 58US8535/12? Na temat tego drugiego na forum zostało napisane kilkaset stron i wolałbym uniknąć podobnego rozczarowania.


Alternatywą (niestety bez ambilight) mógłby być telewizor od 55 do 65 cali (ogranicza mnie waga - będzie wisiał na cienkiej ściance działowej) w cenie ok. 3.5 tys zł, jednak wtedy musiałbym dokupić soundbar (myślałem od JBL 5.1) co łącznie daje kwotę ok 5.5 tys. Sam soundbar miałbym na lata, więc uważam, że to dobra inwestycja, jednak obawiam się, czy tak mocne urządzenie ma sens w bloku z upierdliwymi sąsiadami. Myślałem o np. XH9096 lub XH8096 w połączeniu właśnie z JBL 5.1.


Co sądzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb zdecydowanie Sony 55XH95 za 4999 zł .
Plus pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 

SDman

Banned
Mam spory dylemat dotyczący wyboru TV. Generalnie będzie on wisiał w salonie z otwartą kuchnią, łącznie ok. 30m2, odległość od odbiornika ok 2.5m. Bardzo spodobał mi się Philips 55PUS9435 ze względu na ambilight i soundbar (lubię dobrą jakość dźwięku) - cena od 4 do 4,5k.

To piękny i TV, do tego stopnia, że żona chciała kliknąć mi zakup (chce powrót do ambilight) tuż przed wigilią jak był w promocji za 3,5k.
Moim zdaniem nie powinien więcej kosztować. Pewnie po kalibracji będzie grał dobrze ale babol w postaci braku wyjścia na Suba dyskwalifikuje go całkowicie, a to nic trudnego do zrobienia bo
Philips 32PF9976 z 2005r miał takie rozwiązanie i przez 4 lata u mnie grał z małym schowanym sub`em
od Creativ`a.
https://www.youtube.com/watch?v=w0_qZnr3CM4
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mało kto chce do 32" podłączyć suba - więc producent nie brał sobie nawet tego do głowy.
 

SDman

Banned
Kiedyś to był Philips -prawdziwy, obecnie mogli by się lepiej postarać w końcu to seria 9.
Błędem inżynierów w modelu PUS9435 jest barak podłączenia dowolnego subwoofera, taką możliwość mają OLED`y serii 935/12.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips był i jest Philips.
Ci sami pracownicy, Ci sami inżynierowie od lat !
Te same miejsca produkcji , te same laboratoria.
Jeszcze więcej nagród na świecie od testerów, dziennikarzy, specjalistów.Po to wymyślono soundbary nawet za 299 zł ,żeby poprawiać jakość dźwięku coraz bardziej płaskich telewizorów.
 

SDman

Banned
Nie zmienia to faktu, że w tym przypadku popełniono błąd, pozbawiając tej możliwości. Seria 9 i jej cena powinna zobowiązywać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak w tytule wątku, soundbar JBL Bar 5,1 rozwiązuje wspaniale jakość dźwięku i żadna inna protezo tego nie zastąpi. Żaden telewizor z własnym dźwiękiem nie da jakości jaką ma Bar 5,1. Więc skupmy się na telewizorze.
Jeśli z ambilightem to tylko podany Philips.
Jeśli płynność , głębia, skalowanie - to Sony XH90.
 
Do góry