Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
Działa Wam wyszukiwanie głosowe na najnowszym sofcie (000.005.038.068)??

To jest paranoja - powrócili do usterki którą usunęli kilka softów wcześniej - ponownie po naciśnięciu mikrofonu na pilocie TV wisi i tylko wtyczka z kontaktu!!!

Czy to nie jest powód do oddania TV do sklepu jako niezgodnego z umową??
 

DJ82

Member
Właśnie zgłosiłem telefonicznie... Pan wysłuchał moje żale i powiedział że przekaże dalej...

TV mam już prawie rok a jeszcze nigdy nie działał w 100% tak jak powinien...

Jeszcze 2 funkcje mnie zastanawiają:

1) TV powinien mieć możliwość streamingu na tablet/smartfon - jak to niby działa bo nigdzie nie jest opisane???

2) W instrukcji jest napisane że ma multiroom i też nigdzie nie jest opisane jak to ma działać...
 

tomeko12

New member
Na tablecie lub telefonie musisz zainstalować aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tpvision.philipstvapp lub https://itunes.apple.com/pl/app/philips-tv-remote/id880945867?l=pl&mt=8. Parujesz z telewizorem i możesz oglądać na tablecie lub telefonie to co aktualnie leci na ekranie telewizora (ew. można zmieniać kanały na tablecie i TV). Wg opisu z Telewizor Philips. Philips Smart TV | Philips gdy TV posiada dwa tunery, to powinno się dać oglądać różne programy na tablecie i telewizorze, ale jest to kłamstwo, można oglądać tylko to samo.
 

DJ82

Member
Faktycznie - można oglądać to co jest aktualnie na TV ale TYLKO z DVB-T lub DVB-S

Niestety multi room nie wiadomo jak działa chociaż jest w instrukcji...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz bezprzewodowo przysyłać obraz z jednego telewizora w domu na drugi, pod warunkiem, że znajduję się on w sieci działania tego samego wifi.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie po aktualizacji telefon nie łączy się z TV przez Google Cast, za to w druga strone czyli przesyłanie obrazu z TV na telefon za pomocą aplikacji Philips TV remote działa.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z użytkowników obniżał soft z wersji wyższej na niższą, np z 068 na 028 za pomocą trybu awaryjnego telewizora czyli Android system recovery. Czy to jest bezpieczne dla telewizora?
 

DJ82

Member
marmac500 - zainstaluj ponownie TV (niestety wszystko trzeba ustawiać od nowa) i powinno wszystko zacząć działać.

xw9 - noszę się zamiarem zejścia do niższej wersji softu ale jeszcze się za to nie zabrałem. Jest opisane na XDA jak to zrobić. Jeśli miałbym schodzić do niższej wersji to wybrałbym tą słynną wersję BETA (chyba nr 41) była jak dla mnie najbardziej stabilna i wszystko działało - nawet HEVC z DVB-T i DVB-S!
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie na XDA ktoś opisał, że: podpiął pena z softem niższym, włożył wtyczkę do sieci, wszedł do systemu recovery androida w tv, wybrał załadunek oprogramowania z pendriva i operacja zaniżenia udała się. W ten sposób ładowałem u siebie soft 55, gdyż źle zaladował się on gdy podpiąłem pena podczas oglądania telewizora. Skutek był taki, że po restarcie ekran świecił kolejno na czerwono, zielono, niebiesko, szaro, biało i tak cały czas był zapętlony. Dopiero z menu recovery androida załadowało się ono prawidłowo. Natomiast soft 68 wszedł bez problemu gdy tv był załączony, ale mam kłopoty z włączaniem telewizora. Też myślę o wersji 41.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Można. Jednak jak pobierzesz BD Tool ze sklepu Play, to bezpośrednio z tej apki można zainstalować Chrome.
 

DJ82

Member
Czy nie macie wrażenia że TV klatkuje?? Na szybkich scenach zawierających dużo szczegółów TV klatkuje!!! Najnowszy soft...
 
Do góry