Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

pike

New member
Masz rację. z wbudowanych apek tylko netflix youtube i tuba FM. Innych nie instaluje bo były zwiiechy pewnie tym spowodowane. Do samego Antka pewnie byłaby lepsza malina niż to wbudowane w tv.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

dejwis218

New member
Czyli używasz go jako monitora.
Nic dziwnego, że nie sprawia problemów, skoro wszystko dzieje się na urządzeniu zewnętrznym, a nie w tv.

Soft robi się problemem, gdy próbujesz użyć tv w celu dla którego został stworzony - czyli jako odbiornik telewizji, z zaawansowanymi funkcjami.
I tu już niestety jest kiepsko, a fajny obraz nie rekompensuje problemów i nie działania podstawowych funkcji.
Ciekawe jest to czy te wszystkie problemy to jest wina Android TV czy samego tv i jego wadliwej konstrukcji itp. hmm ...
Posiada może ktoś tv innej marki na Android TV lub miał z nimi styczność by coś kolwiek na ten temat powiedzieć ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak nie wgrywasz zakłócających się wtyczek - Philips gra normalnie.
Sony ma jeszcze model z Androidem.
 

Cavallino

Banned
Jak nie wgrywasz zakłócających się wtyczek - Philips gra normalnie.

Mój nie ociera sie nawet o normalne działanie, niezależnie od tego czy jest świeżo po resecie, czy nie.
A niektóre aplikacje TRZEBA zainstalować, żeby zastąpić funkcje, które nie działają w oryginalnym sofcie (np. odtwarzanie avi).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwie firmy maja ten sam Android.
Ja mało korzystam więc nie znam wszystkich jego możliwości.
Ale jak będziesz miał szczegółowe pytania napisz na PW dom Ci kontakt do kolegi, on Ci pomoże.
 

rafal20x

New member
Telewizor nie radzi sobie z plikami MPEG-4 Visual (XVID ) po 21 sekundach zawiesza się, gdzie można zgłosić to do poprawki ?
Pewna aktualizacja dodała wsparcie dla filmów 4K nagranych Samsungiem S5, S6 mogliby poprawić te kodeki, wcześniej działały filmy (XVID).
 

rafal20x

New member
Jest nowe oprogramowanie z 20 kwietnia version:000.005.038.055 testował już ktoś ?
Właśnie instaluje i sprawdzę czy kodeki od filmów działają.
Wczoraj po włączeniu TV od razu się zawiesił na tym wcześniejszym oprogramowaniu i zauważyłem, że niektóre filmy przestały działać poprawnie.
Jeszcze z rok, dwa i może w końcu dopracują software :))
 

Cavallino

Banned
Telewizor nie radzi sobie z plikami MPEG-4 Visual (XVID ) po 21 sekundach zawiesza się, gdzie można zgłosić to do poprawki ?
Pewna aktualizacja dodała wsparcie dla filmów 4K nagranych Samsungiem S5, S6 mogliby poprawić te kodeki, wcześniej działały filmy (XVID).

Nigdzie.
Zgłaszane było wielokrotnie do Philipsa, również przeze mnie osobiście, niestety mają to w d....
Taka firma.
Nawet nie raczyli odpowiedzieć.
 

rafal20x

New member
Nowe oprogramowanie wprowadziło nie wiele, nic się nie zmieniło, kodeki MPEG4 Visual (Part2) nadal zawieszają cały film (sporo materiałów jest własnie w tym kodeku).
Dobrze działają natomiast kodeki:
H.264(MPEG-4 AVC)
H.265 (HEVC)
MPEG4 (XVID)
 

pike

New member
Witajcie. A udało wam się uruchomić napisy do pliku video. Mam tv połączony z Synology ale napisy. Srt za nic nie startują.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

pike

New member
Tak ale wklejac napisy do wszystkich filmów troszkę lipa. W specyfikacji napisali że działają. Ale wiemy już ze wszystko nie Działa :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
W odtwarzaczu wbudowanym dzialaja tylko napisy txt, tez mam z tym problem bo wiekszosc plikow posiadam w str., Odtwarzacz VLC widzi zasoby sieciowe bez problemu w przeciwienstwie do Mx Playera wiec proponuje zainstalowac. Niestety ani jeden ani drugi nie radzi sobie z odtwarzaniem plikow 4K, nie maja (nie widza) wsparcia sprzetowego TV i odtwarzaja je poklatkowo lub wcale.
 

tomeko12

New member
Ja u siebie używam dysk NAS wraz z KODI. NAS udostępnia pliki przy pomocy SMB, które odtwarzam na Philipsie przy pomocy KODI. Niestety wymagana jest dodatkowa konfiguracja pliku advancedsettings.xml opisana w Fix Kodi buffering problems! Here's how to modify the Kodi cache - AndroidPCReview, gdyż domyślnie zainstalowane KODI nie radzi sobie z materiałami FHD z dużym bitratem. Po takiej konfiguracji filmy da się oglądać, niestety nie mogę poradzić sobie z bardzo lekkim drżeniem (obraz nie jest idealnie płynny) w niektórych scenach przy 23.976fps (przy odtwarzaniu przez DLNA przy pomocy wbudowanego odtwarzacza efekt ten nie występuje). Inne filmy działają poprawnie. Ogólnie oglądam przy pomocy KODI, a jak mnie drażni brak idealnej płynności, to dorzucam .srt do .mkv i oglądam przy pomocy wbudowanego odtwarzacza.
 

pike

New member
Dlatego marzy mi się wsparcie androida w postaci Ds Video od synology. Na Samsungu działa idealnie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dlatego marzy mi się wsparcie androida w postaci Ds Video od synology. Na Samsungu działa idealnie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Nie próbowałeś instalować tej aplikacji na TV? Może również bedzie działać świetnie. Ja niestety nie mam NAS więc nie sprawdzę ale zainstalować się da przez apk :)
 
Do góry