Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

Daniel1974

New member
Oglądałem ten tv i tez mam zamiar go kupić,ale jeszcze sie zastanawiam,byłem w euro agd i był facet od philipsa,wszystkie nowe modele bez 3D będą,ja lubie filmy w 3D wiec musze kupić coś z modeli z tamtego roku,czytałem że umiera 3D bo produkcja matryc jest droższa,czyli będą oszczędzać na nas jeszcze bardziej,a ceny wyższe oczywiście,ten tv 55pus7600 ma matryce 100hz VA,obraz ma bardzo ładny,puścił mi film na nim z pena i na modelu 7150 i była różnica jakości obrazu,mówił mi że teraz w philipsach beda matryce LG IPS we wszystkich bo podpisali umowe z nimi,zapytalem sie go czy na sklepie mają tego thomsona serii 9 nano crystal,odpowiedział mi że nie,bo mogłoby sie okazać że by łyknął wszystkie tam telewizory,moja matka ma 49pus7170 i śmiga wszystko na nim,ruter wifi z telefonu i też bez zacinki,ja mam 42pfl5008h i nieraz sie przytnie ale to nie komputer,wiec tez w miare dobrze śmiga,tv innych marek tez nie odbierają uhd z satelity,jest tylko dźwięk bez obrazu,tak tez jest w sony,dopiero aktualizacja w lipcu ma to zmienić,a samsung to produkuje takie sztosy że po roku te suhd stoją poprzepalane z przeswitami po bokach na matrycy po bokach i to na wystawie w sklepie,wiec drodzy forumowicze,firmy będą nas dalej mamic marketingiem że co roku niby lepsze,a flaki tv będą z roku na rok coraz slabsze by wiecej na nas zarobić i będą kazali nam płacić po 8tysi za sztuke,oni myślą chyba że 8 tysięcy to 800zlotych i każdy z nas co chwile będzie kupował nowy model,na zakończenie napisze jeszcze z ten facet od philipsa powiedział mi ze philips aktualizacje robi nawet dla modeli z 2011roku,ale to chyba kita mi wcisnął
 

tomeko12

New member
Jest nowy, oficjalny soft R0.5.38.52 (pewnie niedługo będzie można pobrać):
Changelog:
QV151E_R0.5.38.52 (software creation: 23 march 2016 / software publish-date: 6 april 2016)
- Replacer for the 5.38.28 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- New pre-defined channel list for Switzerland
- Fix for TV Hang-up / Reboot when Scart device is connected
- Data Partition corruption recovery implemented
- Improvement for TV not waking up from standby
- Google Security Patches and CTS fixes
 

DJ82

Member
Co do softu 0.5.38.41 - po przywróceniu ustawień fabrycznych chromecast działa znowu prawidłowo.

tomeko12 - gdzie znalazłeś informację o tym nowym sofcie??

Dziwi mnie to że nie ma info o tym że działa HEVC z DVB-S chyba że na 0.5.38.41 działa a na R0.5.38.52 już nie...
 

DJ82

Member
Trzeba wgrać i zobaczyć - może jeszcze dzisiaj mi się uda to dam znać.

Wgrałem i chyba jest gorzej niż na tej ostatniej wersji BETA (0.5.38.41)

pierwsze co się rzuca w oczy to brak HEVC na DVB-S i jakby wszystko wolniej działało...

Jeszcze "zainstaluje ponownie TV" a potem na chwilę odłączę z prądu zgodnie z zaleceniami i zobaczymy jak będzie się sprawował...

Nawet po "ponownym zainstalowaniu TV" HEVC na DVB-S nie działa a na 0.5.38.41 wszystko działało... do tego kanały 4k które wcześniej się wyszukiwały bezproblemowo teraz TV ich nie znajduje!!!

Myślałem że mnie już nic nie zdziwi w tym TV ale jak wersja BETA może być lepsza od oficjalnej??
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Nawet po "ponownym zainstalowaniu TV" HEVC na DVB-S nie działa a na 0.5.38.41 wszystko działało... do tego kanały 4k które wcześniej się wyszukiwały bezproblemowo teraz TV ich nie znajduje!!!

Czy możesz podać jakiś przykład konkretnego kanału w DVB-S, używającego HEVC, który na wersji 41 się wyszukiwał i działał, a teraz nie działa?
BTW: czy jest możliwość zrobienia downgrade?
Bo zastanawiam się, czy warto w ogóle instalować wersję 52.....
 

DJ82

Member
wszystkie kanały FTA 4k z Astry i Hotbirda na sofcie 41 działały bezproblemowo. np Fashion 4k - teraz nawet ten kanał się nie wyszukuje...
Downgrade da się podobno zrobić ale jeszcze tego nie przerabiałem - jak znajdę chwilę to się pobawię bo moim zdaniem najnowszy soft to krok do tyłu w porównaniu do 41...
 
Do góry