Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

rafal20x

New member
czy wyżej wymienione objawy da się wyeliminować poprzez ulepszony algorytm ulepszania obrazu?
Jak zauważyłem w jednym z trybów polepszających obraz prezentuje się elegancko bez smużenia, tylko ta poświata na pewno da się to jakoś zniwelować albo całkiem usunąć czy to kwestia matrycy ? elektroniki odpowiedzialnej za wyświetlanie?
Czy z nowym software te wady zostaną usunięte?
 

rafal20x

New member
Zaawansowane Ustawienia> kontrast obrazu na 35 wyeliminowało poświate wokół samochodu
Styl obrazu:Naturalny
Kolor:60
Ultra resoultion: ON
Redukcja szumów:Minimum
Redukcja zniekształceń MPEG:minimum
Ruch Perfect Natural Motion: MAX
Clear LCD:OFF
Gamma:-4
Wzmocnienie kolorów:średnio
Temperatura barwy:Normalny
Powoli zaczyna to jakoś wyglądać znika smużenie i brak poświaty ale niski ten kontrast ustawiony
Ewidentnie trzeba dopracować soft
Nie wiem co wprowadza tryb gry oprócz lekkiego smużenia i niby niższego Input Lag, kiedy na Tym PNM: 3/4 albo MAX jest obraz żyleta:)

201511270_sxrerrh.jpg
 
Ostatnia edycja:

Angael

New member
Ja bym raczej poszedl w kierunku Clear LCD : ON i Natural Motion: Minimum , Redukcja szumow i zineksztalcen calkowicie wylacz bo przeciez zrodlo masz bardzo dobrej jakosci, wzmocnienie kolorow wylacz bo po co przebarwiac , ultra resolution tez OFF bo po co sztucznie ma wyostrzac caly obraz.
 

rafal20x

New member
Ja bym raczej poszedl w kierunku Clear LCD : ON i Natural Motion: Minimum , Redukcja szumow i zineksztalcen calkowicie wylacz bo przeciez zrodlo masz bardzo dobrej jakosci, wzmocnienie kolorow wylacz bo po co przebarwiac , ultra resolution tez OFF bo po co sztucznie ma wyostrzac caly obraz.

Z ultra resolution obraz jest bardziej wyraźny, lepiej się grafika prezentuje
 

kozlos

Member
Panowie podpowie może ktoś jaką aplikacja zrzucić ekran tabletu na tv.? Aplikacji samsunga tv nawet mi nie wyszukuje.

Inna sprawa, czy warto kalibrować tv? Osobiście dla mnie obraz jest akceptowalny i tak się zastanawiam czy warto wydać te kilka złotych

I jeszcze jedna sprawa . Czy jest jakaś aplikacja a może wtyczka np do Kodi, która umożliwia np odtwarzanie filmów z internetu? Np z serwisów takich jak cda, weeb.tv etc?
 
Ostatnia edycja:

moto2004

Member
Rafał i jak się sprawuje PUS7600 na PS4 ? Polecasz go do gier ? Jak się sytuacja ma w przypadku jak włączysz 3D grając np w GTA5 ? Czy to skalowanie do 4k zdaje egzamin w przypadku gier ?
 

rafal20x

New member
po włączeniu 4k widać ostrzejszy obraz, nie mam porównania z innym tv żeby stwierdzić czy nadaje się do gier:) jak dobrze ustawisz to obraz wyglada jak żyleta, ale czasem widać smużenie szczególnie przy jasnych scenach.
Ma ktoś ustawienia kalibracji pod ten tv ?
 

Angael

New member
Nie ma szans zebymoje ustawienia po klaibracji pasowaly do twojego tv ale jesli chcesz pogladowo to prosze bardzo:
KOLOR- 58
KONTRAST- 23
OSTROŚC- 5
WZM-WYŁ
TEMP-WŁASNE
CZERW 123, ZIEL 111, NIEB 67, CZER BL -2, ZIEL BL 2, NIEB BL -1
JASNOŚĆ- 49
KONTRAST OBRAZU - 88
GAMMA- 0
CLEAR CD- WŁĄCZONY
 

rafal20x

New member
Nie ma szans zebymoje ustawienia po klaibracji pasowaly do twojego tv ale jesli chcesz pogladowo to prosze bardzo:
KOLOR- 58
KONTRAST- 23
OSTROŚC- 5
WZM-WYŁ
TEMP-WŁASNE
CZERW 123, ZIEL 111, NIEB 67, CZER BL -2, ZIEL BL 2, NIEB BL -1
JASNOŚĆ- 49
KONTRAST OBRAZU - 88
GAMMA- 0
CLEAR CD- WŁĄCZONY


ten sam model 55pus7600 ?
 

rafal20x

New member
całkiem całkiem wygląda ta konfiguracja :) choc nieco wpada w niebieski z nutą zielonego :) taki lekko przyciemniony. Ale nie męczy oczu.
Wcześniej miałem duży kontrast mocno jasny dawał po oczach.
 

Db-ticus

New member
Hej o co chodzi z tymi kuponami...dzięki za info...pytam bo właśnie prawie sie przekonałem do tego tv ale czytam forum i sie zastanawiam...

kupon dostałem podczas targów AUDIOSHOW na Narodowym na tańszy zakup TV PHILIPSA u Kikiego w sklepie AUDIOVIDEO. W przypadku modelu 65PUS7600 jest to rabat 1000 zł. Miałem w zasadzie dwa kupony ale jeden już wysłałem BARAT-owi. Ja w zasadzie nagrzałem się na model 9600, który niestety w tym roku już sie nie ukaże, a model 7600 po lekturze forum sobie odpuściłem. więc jeszcze jeden kupon posiadam ważny do 16.12.2015.
 

ABKK

Member
Witam!

Napaliłem się na ten telewizor, ale po przeczytaniu tego całego tematu to ręce mi opadły.
Wybaczcie, ale najdroższe TV jakie w życiu kupowałem to do 3000 zł.
Odkładałem od dawna na nowy telewizor, mam do dyspozycji 10 000 zł na 65 cali i naprawdę waham się czy iść w ten model... Nie chciałbym codziennie wieczorem pijąc piwko denerwować się, że wydałem wartość mojego samochodu na TV, które nie jest czymś czym ma być!

Brak 4K dla Youtube czy tam z Satki po prostu masakra!
Brak MIRACAS :(
Problemy z TVN Playerem
Różne opinie na temat KODI, jedni chwalą, drudzy odradzają!
Smużenie przy dynamicznych akcjach
Brak możliwości instalowania "obcych" aplikacji
Tak na prawdę czytając opinie to chyba to całe podświetlanie to jedyna dobra zaleta tego TV :(


Kiedy ma być dostępny nowszy model 9600?
Tylko pytanie czy czekać, żeby zaraz nie kosztował 14 tysięcy w wersji 65 calowej...

I co ja mam teraz robić?



Dla mnie "smużenie" to mało powiedziane. Czasami przy szybkich scenach dalszy plan staje się tak niewyraźny że wręcz nie da się go oglądać. Do tego kilka razy w tygodniu następuje zawieszenie TV i tylko wyłączenie prądu skutkuje. Co rusz słucham w domu że kupilem jakies badziewie za ponad 10 tys zl ehhh..... nie wiem czy to po tej aktualizacji czy po dluzszym uzytkowaniu android dostaje zadyszki ale z tygodnia na tydzien cierpliwosc mi sie konczy.
No właśnie tego się obawiam!
 

barat

New member
Ja się długo zastanawiałem, czy kupić 7600 ... po przeczytaniu, że Android działa w 1080p odpuściłem (i tak, by mieć KODI 4K musiałbym kupić jakiegoś BOXa). Może poczekałbym na 8601, ale też nie mam pewności, że tam będzie lepsza komunikacja Android->Bebechy TV (3D, rozdzielczość, CEC w KODI)...

Ostatecznie kupiłem wczoraj w Saturnie 55PFS8109 za 5047zł i dołożę do tego Raspberry Pi 2 :) "Smart" 720p "wbydowany" w TV będzie wystarczający do TVN Player/Ipla, a reszta po HDMI z Pi2+CEC ... do tego 4-way Ambilight. "Zaoszczędzone" pieniądze pójdą na Soundbar i może kalibracje profilu ISF noc :)

Zatem jak ktoś jeszcze jest zainteresowany kuponem -1000zł na PUS7600 to bardzo chętnie wyślę komuś ten, który dostanę od Db-ticus (napisał, że już wysłał).
 

robototo

New member
Ja się długo zastanawiałem, czy kupić 7600 ... po przeczytaniu, że Android działa w 1080p odpuściłem (i tak, by mieć KODI 4K musiałbym kupić jakiegoś BOXa). Może poczekałbym na 8601, ale też nie mam pewności, że tam będzie lepsza komunikacja Android->Bebechy TV (3D, rozdzielczość, CEC w KODI)...

Ostatecznie kupiłem wczoraj w Saturnie 55PFS8109 za 5047zł i dołożę do tego Raspberry Pi 2 :) "Smart" 720p "wbydowany" w TV będzie wystarczający do TVN Player/Ipla, a reszta po HDMI z Pi2+CEC ... do tego 4-way Ambilight. "Zaoszczędzone" pieniądze pójdą na Soundbar i może kalibracje profilu ISF noc :)

Zatem jak ktoś jeszcze jest zainteresowany kuponem -1000zł na PUS7600 to bardzo chętnie wyślę komuś ten, który dostanę od Db-ticus (napisał, że już wysłał).
... ja jestem zainteresowany..Db-ticus cos wspomniał, że ma drugi też do oddania...ale jeszcze nie znam szczegółów co i jak a myślę o zakupie tylko czytając posty na temat tego tv zaczynam się zastawiam czy warto wywalić 10 koła...szukam tv najchętniej 65 cali w cenie do 10 tys. i jestem w kropce co wybrac...jakby co odezwę sie...
 
Do góry