Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
HEVC będzie uruchomiony we wszystkich modelach - również w serii PUS 8000.
Moza pytać o te rzeczy na targach AS.

Jak wyżej pisałem - człowiek z PHILIPSa (nie wiem czy mogę podać imię i nazwisko) w mailu napisał mi że nie będzie w tym modelu... jak i 4k na Youtube
 

miru5

New member
jak zainstalowac te aplikacje albo inne - czy z plików .apk ? Mi zalezy bardzo na Onedrive - jest mozliwość zainstalowania?
 

DJ82

Member
Wszystkie aplikacje niestety można instalować TYLKO ze sklepu - zablokowana jest instalacja z nieznanych źródeł i na dzień dzisiejszy nie da się jej wyłączyć. Onedrive w sklepie niestety nie ma.
 

specmenos

New member
Skype - niezgodny z Pus7600, nie można zainstalować ze sklepu google. W ogóle dobrych aplikacji, zgodnych z TV, jest bardzo mało, wbrew zapowiedziom Philipsa. Niedobrze.
 

specmenos

New member
?Jakie wtyczki do Kodi polecasz?

Jak dodać skrót/widżet do aplikacji, tak aby był widoczny zaraz po włączeniu smarta?. Instalowane aplikacje są widoczne dopiero po wejściu w menu w menedżera aplikacji.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ja bym polecił "hubwizard", wtyczka, która chwilę się instaluje (ostatnio rzekłbym bardzo długo - wolny serwer), jednak po instalacji mamy wszystko co potrzeba i możemy z powodzeniem delektować się KODI :). Można oczywiście jeszcze doinstalować wtyczkę z filmami PL ( takie jak weeb.tv, cda.pl). W linku możecie zobaczyć jak "hubwizard" krok po kroku się instaluje.

https://www.youtube.com/watch?v=Bmm_3YCMgIc

Enjoy!!!
 

DJ82

Member
Szkoda że nie ma sposobu na odpalenie wewnętrznego tunera DVB-S w KODI. Wówczas wszystko byłoby wszystko w jednym miejscu.
 

DJ82

Member
Tak - tylko że ta wtyczka może stremować z jakiegoś zewnętrznego tunera a z wbudowanego nie - chyba że ja nie potrafię tego zrobić...
 

Miyagi

Member
Witam też bylem zainteresowany zakupem tego telewizora, ale po przeczytaniu na forum jakie są z nim problemy to chyba raczej odpuszcze.Więcej jest niewiadomych niż wiadomych.TV 4k nie umiejący obsłużyć 4k.To jest śmiech na sali za takie pieniądze żeby nie móc obejrzeć filmu 4k z Youtuba oraz z satelity.I nie przekonuje mnie gadanie że jak wejdzie do Polski Netflix to będzie działać 4k z satelity.A orientuje się ktoś czy Youtub będzie w przyszłości działał w 4k czy juz jest przesądzone że nie?? Tak więc narazie czekam myślałem nad zakupem na święta ale napewno nie za te pieniądze.Bardzo bym chciał tv a Ambilightem, ale też aby inne bajery działały.Wyższe serie mają niby obsługiwać wszystkie te rzeczy ale niestety kasa będzie też inna a pewności i tak nie ma na 100% że będzie wszystko chodziło.
 

tomeko12

New member
YouTube raczej nie będzie działał, bo używa kodeka VP9, którego nie obsługuje chipset telewizora. Pozostałe problemy są związane z softwarem, więc ich działanie zależy od dobrej woli Philipsa.
 

runforestrun

New member
@Guzioo_PL
Czy Hubwizzad zmienił u Ciebie sposób buforowania tzn skonfigurował go tak by buforował więcej niż standard? Ja mam problemy z ustawieniem advancedsettings.xml. Nie działa niezależnie czy ustaiwę na ładowanie do RAM czy na dysk. Nie wiem o co chodzi.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Szczerze powiem, że korzystam z Hubwuzzard i nie zmieniałem tych ustawień. Jedynie w Genesis ustawiłrm, żeby najpierw ładował HD + napisy, bo z tego korzystam najczesciej.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 

DJ82

Member
Filmy HEVEC 4K z YT gra z pena. Sprawdzałem w sklepie.
Netu nie mieli więc YT nie sprawdzałem.

Czyli nie z YT tylko z pliku. To działa faktycznie. Ale problem jest że jak z YT włącza się film na TV to max rozdzielczość jaką można ustawić to 1080p a na Sony z Androidem jest pełne 4k.
 
Do góry