Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

tomeko12

New member
Całe szczęście niektóre braki mogę "odkryć" po pół roku, albo i później... Brak Miracast mogę stwierdzić w przeciągu 2 lat (no chyba że zdążą to naprawić :)...)
Aha.. i wg obecnych przepisów mam 1 rok od wykrycia wady na zgłoszenie
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Niestety nie jestem wielkim kibicem sportowym i mało oglądam, ale jak się zdarza coś obejrzeć, to nie widzę problemów z płynnością (bywały problemy z jakością obrazu przy krawędzi loga stacji, coś jak by słaba kompresja MPEG, ale daje się to usunąć odpowiednimi ustawieniami obrazu)
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
voice search

People read the instructions! The voice search PHT6550 HAS NO !! VOICE SEARCH IS IN CONTROL PANEL. You can this TV even poetry reading - nothing will happen. Voice search begins on the model PUS7600!
P.S. And after that, then I write that "I have something does not work"....: Поиск:

============================================================
in instruction 6550 is the information from the voice search is only through a smartphone app android app. So I check :) and not working
 

specmenos

New member
65PUS7600

W moim TV, podkreślam w moim egzemplarzu:

- :( Google cast nadal strasznie działa z wybranymi programami;
- :( nie działa Screen Mirroring z telefonu, nie znajduje w sieci telewizora;
- :) udało mi się sparować Samsunga Galaxy S4 za pomocą aplikacji Screen Stream Mirroring, zrzuca cały ekran smartfona (czy jest jakaś możliwość z dźwiękiem?) DLACZEGO nie daje tego w pakiecie PHIPLIPS, chociażby dodając usługę w pilocie z androida???
- :( przeglądarka jest bardzo wolna i nieprzyjemna, brak pointera na ekranie powoduje, że wybierane są treści na ślepo; to samo gdy mam rezultaty wyszukiwania google, nie można przejść na wynik wyszukiwania lub propozycje google, nie ma kursora, a na ekranie wyświetla się klawiatura;
- :confused: najlepiej, gdyby można było przesuwać kursorem w przeglądarce, można wtedy aktywować np. filmy flash na stronach; wtedy byłoby widoczne, co się zaznacza i wybiera, tym bardziej, że na stronach jest czasem problem, nie na każdą zakładkę można przejść strzałkami; bez tego, jak na razie, przeglądanie www, a zwłaszcza wyniki wyszukiwania google są bezużyteczne
- : (klawisze na odwrocie pilota nadal nie rejestrują niektórych znaków, klawiatura jest bezużyteczna;
- :( nadal nie działa wyszukiwanie głosowe (zarówno po aktywacji wyszukiwania na pilocie "na niebiesko", jak i z pilota androidowego na telefonie) (problem musi być po stronie TV)
- :) po wyłączeniu MDM obraz wreszcie wygląda normalnie, nie jest teatralny; TV zapamiętuje ustawienia
- :) odtwarza większość materiałów w 4K
- :( przy AVI na początku odtwarza prawidłowo, po krótkim czasie zawiesza się


Jak na razie minusy górują. Na plus jedynie naprawdę ładny obraz i skalowanie obrazu. Dobre 1080p ogląda się jak 4K.
 
Ostatnia edycja:

specmenos

New member
65PUS7600

Wie ktoś, jak wyłączyć propozycje google, ostatnio włączane lub nowości, pojawiające się w pierwszej linijce u góry nad aplikacjami po włączeniu smarta? Mam wrażenie, że zdecydowanie spowalniają działanie interfejsu. Jest to zupełnie niepotrzebne, "wodotrysk".
 

DJ82

Member
No, no... Robi się ciekawie. Z najnowszej karty informacyjnej na stronie Philipsa wyleciał Miracast...

Czyli co - będzie można oddać TV? Chyba nie o to chodzi...

Trzeba po prostu wywierać presję na PHILIPSie żeby udoskonalali soft bo bardzo dużo od tego zależy...

Znajomy ma Sony z Androidem i twierdzi że wszystko jest z nim OK - działa bez zawieszeń i działa Player TVN... Tylko nie wiem czy mu wierzyć...
 

tomeko12

New member
I jeszcze jedna zmiana:
Było: HDCP 2.2: Tak - wszystkie wejścia HDMI
Jest: HDCP 2.2: Tak, przez złącze HDMI1

Więcej zmian nie stwierdziłem. Jest jeszcze nowa wersja instrukcji obsługi, ale nie sprawdzałem czym się różni od poprzedniej.
 

MICHuVR6

New member
Witam strasznie skacze snierzy sniezy mi obrac przy szybkich akcjach nawet jak ogladam bbc brit (top gear) nawet tez widac to w demomstraci bardzo to widac i pikzele nie wiem co zrobic czy oddac tego philipsa i wybrac cos innego bo slabo to wyglada


(Sory za moj Polski :) )
 
Ostatnia edycja:

MICHuVR6

New member
Niestety nie mam jak nie posiadam aparatu z dobra jakoscia, tak naprawde to nieda sie tego tv ogladac prze te rozmycia niewim czy to moj egzemplarz tylko tak ma
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Niestety nie mam jak nie posiadam aparatu z dobra jakoscia, tak naprawde to nieda sie tego tv ogladac prze te rozmycia niewim czy to moj egzemplarz tylko tak ma

Spróbuj wejść w ustawienia obrazu i w opcjach zaawansowanych wyłącz wszystkie opcję, bądź ustaw na minimum. Po takim "zabiegu" powinno być ok. Wtedy najlepiej krok po kroku włączać opcję i dostosować do siebie.
 

rafal20x

New member
Sprawdź siłę sygnału dla Satelity i TV naziemnej DVB-T, tutaj masz przykładowe zdjęcia:
201510310_srxrxph.jpg

201511010_srxrxpr.jpg
 
Ostatnia edycja:

MICHuVR6

New member
@rafal20x Ja korzystam z dekodera nc+ co prawda slabo ustwiona mam antene ale nawet jak ogladalem film z usb to tez wystepuja

@Guzioo_Pl zaraz to zrobie i zobaczymy
 

eBizo

New member
Mi w pus 7150 działa bez problemu.
Pod USB podpinasz nadajnik (jeden do 2 lub chyba nawet 4 padów) i parujesz zgodnie z instrukcją. Powinien się pojawić komunikat "Kontroler podpięty". Padem możesz np. chodzić pod menu, zmieniać kanały.
 

szajtiis

Member
Mam Sharpa 40 LE830 E idzie na nim 100 % nc + i wystarcza mi jakościowo w zupełności. Zmieniły mi się jednak odległości do Tv i teraz to około 3,2 m i chodzi mi po głowie jakiś większy TV - 55 do 60 cali Zaciekawił mnie 55PUS7600 opcjonalnie Sharp 60uq10e Nie lubię grzebać w ustawieniach zbyt długo (w obecnym nie robiłem tego w ogóle ) mocno mnie to irytuje. Nie mam doświadczenia z ambilight - ponoć fajny bajer. Nie nawdzie efektu smużenia oraz obrazu jak z teatru. Który z tych dwóch tv wyżej wymienionych by się u mnie bardziej sprawdził ( nie wykluczam innego ale musi spełniać powyższe założenia ) Dzięki z góry za pomoc.
 
Do góry