Philips 55PUS7502 vs 55MU7002

Mangus112

New member
Witam,
W skrócie, TV 55" do 4k zl, odległość ok. 3m, 4k.
Obecnie przyglądam się na 55MU7002 - 4050zł VA/lokalne wygaszanie.
Philips 55PUS7502 - 3899zł. IPS/Ambilight
Jak oceniacie te 2 TV, wg was, który lepszy? Jak android na philipsie?
Zależy mi na panelu bez cloudingu i dse. W samsungu clouding niweluje lokalne wygaszanie, z kolei philips ma Ambilight, który oszukuje zwrok i zwiększa głębie. Podobny efekt osiągnę podczepiając diody za samsungiem.
 

klonxxx

Banned
Jeśli nie musisz oglądać pod dużym kątem to MU7002 zagra dużo lepiej niż Philips z kiepskim IPS-em.
Chyba że potrzebujesz i masz czas na użeranie się z androidem to kup Philipsa kosztem dobrego i płynnego obrazu (lepszy kontrast,lepsza czerń,lepsze systemy poprawy płynności).
Tizen samsunga spokojnie daje radę ma większość potrzebnych aplikacji,nie zainstalujesz na pewno KODI (jak masz ochotę korzystać z między innymi z nielegalnych streamów to lipa).
Pamiętać trzeba również że na androida brakuje wielu aplikacji i musisz instalować wersje dla smartfonów ,które się fatalnie obsługuje.
 

strazakp

Banned
Z tych dwóch tylko Samsung! Przede wszystkim VA ale i lepszy Smart bo bardziej stabilny. Lampki z tyłu daj sobie spokój. Bajery nie mają oszukiwać wzroku tylko ta jakość ma być na ekranie dobrze wyświetlana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight niesie dużo radości, daje ochronę oczu, podnosi wizualnie kontrast, podnosi estetykę wrażenia i przy filmach i przy grach.
 

rafaaaal

Member
Jednym słowem co kto lubi - musisz sam sprawdzić:)
Ja mam Samsunga bo mnie dyskoteka ambilight po prostu po jakiś czasie irytuje, a bez tego TV jednak traci.

Dla mnie lepsza matryca VA, lepszy kontrast i czerń, niby gorsze kąty widzenia jednak szczerze nie widzę pod lekkim kątem tragedii.

Z kodi nie korzystam, a smart Samsunga śmiga pięknie.
 

Mangus112

New member
@strazakp
Chodzilo mi 55" do 4k. 65" chyba bylbym za duży, jakbym chciał wydać 6k to chyba poczekałbym na nowe serię 2018.
W euro mu8002 / 5999 + 500 zl na karcie
EDIT:
A co z LG: 55sj850v, mam obecnie LG jestem zadowolony. IPS daje radę z lokalnym wygaszaniem, choć wieczorem rewelacji nie ma.
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
LG 55sj850 -Początkowo chciałem go kupić, po oględzinach w sklepie, wyglądał nawet całkiem spoko (obraz tylko testowy). Wiadomo jednak że w domu i jak jest ciemno będzie zupełnie inaczej.
Więc przemówił papier i zalety matrycy VA - dlatego wybrałem Samsunga i nie żałuje.
 

kosimazaki12

New member
@strazakp
Chodzilo mi 55" do 4k. 65" chyba bylbym za duży, jakbym chciał wydać 6k to chyba poczekałbym na nowe serię 2018.
W euro mu8002 / 5999 + 500 zl na karcie
EDIT:
A co z LG: 55sj850v, mam obecnie LG jestem zadowolony. IPS daje radę z lokalnym wygaszaniem, choć wieczorem rewelacji nie ma.
Promocja jest ale jak byłem w sklepie to kierownik sprawdzał w systemie i dostępne są tylko egzemplarze po ekspozycji. Także podziękowałem i zamówiłem w saturnie. Po za tym do kupienia tylko w sklepie stacjonarnym.
 

Mangus112

New member
@up
Ale w domu mam LG 55LA620s i 47LB671v oba IPS kontrast na poziomie 760-950:1, jakoś dają radę. Mam jeszcze Samsunga 32" z pierwszych wypustów smart TV on ma chyba VA, chociaż po kątach/kolorach wygląda na TN.
Nie mam porównania do dobrego VA z kontrastem 4500:1
Maciej z drugiego forum w ocenie SJ850 poleca IPS, podając jako wadę VA to, że oglądając nawet na wprost patrząc na brzeg ekranu tworzy się już kąt, który może powodować utratę kontrastu. Jeśli tak, a te kąty VA są takie jak w TN to ja podziękuje.
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie są takie, nawet nie ma porównania. Idź do sklepu, większość TV to VA i zobaczy czy na którymkolwiek jest archaiczna technologia TN. Po prostu zacznij od używania nóg i obejrzenia telewizorów w sklepie zamiast od czytania teorii.
 

klonxxx

Banned
W czasie gdzie jest mnóstwo sklepów RTV,kierowanie się tylko teorią z portali to lekka przesada.
IPS ma przewagę tylko jeśli oglądasz pod kątem w każdym innym przypadku wypada gorzej od VA.
TV kupuje się dla obrazu - wybór gorszej matrycy bez takiej potrzeby i to na starcie wiadomo jak się skończy...Chyba że nie dostrzegasz takich mankamentów jak niski kontrast,słaba czerń,srebrzenie.Dodatkowo IPS Philipsa to matryca, na której HDR jest tylko w teorii ponieważ nie posiada certyfikatów i minimalnej jasności aby odczuć to czym jest prawdziwy HDR.
 

Mangus112

New member
@dzięki za uwagi.
W markecie jest po 1 mnóstwo modeli. Po 2 są mocno oświetlone więc nawet różnice między IPS/VA ciężko zobaczyć. Mówię tutaj o średniej półce. 3. Sprzedawcy i tak wciskają sony XE9005/OLEDY, by pokazać różnice w obrazie, a te modele jakość mają bardzo dobrą ale i wysoką cenę.
Staram się skupić na 2-3 modelach, aby porównać. Co do specyfikacji, przeglądałem HDR na paru TV, na ok. poniżej 400dc/m2 nie widziałem jakieś różnicy, powyżej 600-700cd/m2 widać było lepsze detale w bielach, ale i tak najlepiej wypadł oled b7, który jasnością nie kieruje.
Co do opinii, bardziej chodzi o o wady LCD, clouding, banding, dse, które są zmorą LCD, ale niektóre modele lepiej sobie radzą. Testy nie dadzą odpowiedzi bo na ekspo może być lepszy egzemplarz czy skalibrowany poprawnie.
Dodatkowo, tylko dark room pokaże te wady/słaby kontrast/srebrzenie itp a to warunki nie możliwe w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idź do sklepu . Połowa telewizorów jest na IPS.
Jak by wynikało ze słabych wpisów niektórych "specjalistów" powinieneś z daleka pokazać modele IPS . A to nie prawda.
Nie pokażesz IPS bo grają na sklepie i w domu tak samo dobrze jak VA.
Philips ma się dobrze i w jakości i w HDR.
Nie lubię HDR bo to sztuczny twór , który może zniknąć jak 3D.
Obrazu naturalnego nic nie przebije.

Masz wątpliwości co do czerni kup Oleda.
 

strazakp

Banned
Ips gra tak samo dobrze jak va?????? Hehehe Zgadzam się że w sklepie przy świetle sklepowym i nadmiarze telewizorów gdzie oko wariuje to może nie będzie różnicy a nawet plus dla ips...ale w domu to już inna bajka a szczególnie wieczorem kiedy włączymy sobie np film przy nocnej lampce....to już tylko VA!
Miałem Sony z ips i mnustwo niedoświetlonych plam a czerń była szara.
 

tomaszeklolek

New member
Idź do sklepu . Połowa telewizorów jest na IPS.
Jak by wynikało ze słabych wpisów niektórych "specjalistów" powinieneś z daleka pokazać modele IPS . A to nie prawda.
Nie pokażesz IPS bo grają na sklepie i w domu tak samo dobrze jak VA.
Philips ma się dobrze i w jakości i w HDR.
Nie lubię HDR bo to sztuczny twór , który może zniknąć jak 3D.
Obrazu naturalnego nic nie przebije.

Masz wątpliwości co do czerni kup Oleda.


W domu i sklepie tak samo? Musieliby wylaczyc swiatlo w sklepie zeby byly warunki domowe....
 
Do góry