PHILIPS 55PUS7303/12 - naprawa

rtoip251

New member
Witam

Dzisiaj obraz w moim TV odmówił posłuszeństwa. Nagle na całej szerokości matrycy pojawiły się pionowe paski, dźwięk działa. Telewizor jest rok po gwarancji.
Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem? Warto to naprawiać?

Pozdrawiam

20220721_101857.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow, słabo to wygląda.
Robiłeś twardy reset ?
Ale ja bym zgłosił do serwisu.
Ktoś miał problemy i wyszła naprawa około 700 zł
 

nagdob

Member
Bez reklam
Typowa usterka. Padł T-con - płytka elektroniczna wysterowująca obraz. Identycznie miałem w Sony. Uważaj z serwisem, żeby cię nie naciągnęli na wymianę matrycy. W Sony to chcieli właśnie zrobić. A T-con kosztuje na chińskim allegro około 120 zł. Skontaktuj się z Karol1976 - jest na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, czy tak zacząłbym od serwisu.
Ocenią , wycenią i będzie wiadomo czy warto.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Tv pojechał na badanie. Po 16 będę wiedział czy matryca czy płytka o której wspomniał nagdob.

Tak czy inaczej zapłacisz minimum 500 zł jak nie więcej. Natomiast u Karola1976 możesz się dogadać co do "dobrej ceny". I jakbym miał wysyłać to właśnie jemu. Pozdro Karol 1976 :smile:
 

philips8109

Member
A ja mam pytanie. Kilka dni temu wystąpiła u mnie podobna usterka którą zaliczylem w moim philipsie. Otóż drodzy forumowicze. Telewizor ma 5 lat. Model 49PUS8503
Foto i link z filmikiem usterki poniżej:

Jak widac występują dwie cienkie linie poziome na jeden piksel, druga linia znika po czasie


Prosze o pomoc w diagnozie usterki ewentualna informacje z naprawą serwisową, na terenie Katowic.

Dzieki wielkie :)
 

Attachments

  • DSC_1579.jpg
    DSC_1579.jpg
    1,8 MB · Wyś: 25
  • DSC_1578.jpg
    DSC_1578.jpg
    2,8 MB · Wyś: 21
Ostatnia edycja:
Do góry