Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

zdzislaw561

New member
A może ściągnąć aktualizację na pendrive ze strony Philipsa i tak wgrać
U mnie nie miałem problemu z wgraniem aktualizacji.
Można też spróbować wgrać w nocy-wtedy na łączach jest mniejsze obciążenie.
 

Bastess

Member
Aktualizacje zainsalowałem bez problemu. Pobrałem paczkę przez neta.

Ale niestety dalej występuje problem z bufforowaniem treści 4k z youtube. Możecie sprawdzić jak Wam śmiga YT?

Pozdro!

_________________

Zaraz po tym wpisie yputube zaczął śmigać odtwarzając treści 4k. Zobaczymy jak będzie dziś po południu. Dodam, że mam telewizor podłączony do neta po kablu. Szybkość łącza 20 Mb/s.
 
Ostatnia edycja:

zdzislaw561

New member
Pus 7181

Już kiedyś pisałem,że przy odtwarzaniu filmu 4K lub Full HD należy na pilocie gdzie jest OK nacisnąć dolny przycisk i przejść do ostatniego okienka na dole po prawej stronie-tam jest ikonka ustawienia od 480 do 2160. Jeśli film buforuje to zmniejszać tak długo aż nie będzie buforować. TO DZIAŁA
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem,że przy odtwarzaniu filmu 4K lub Full HD należy na pilocie gdzie jest OK nacisnąć dolny przycisk i przejść do ostatniego okienka na dole po prawej stronie-tam jest ikonka ustawienia od 480 do 2160. Jeśli film buforuje to zmniejszać tak długo aż nie będzie buforować. TO DZIAŁA
Oczywiście jak masz małą szybkość interneru to tak można kombinować. Jeżeli masz te powiedzmy 30Mb/s, to przez Wi-Fi powinno działać bez problemu. Po aktualizacji ja zrobiłem ponowną instalację TV i działa bez problemu.

49PUS7101
 

zdzislaw561

New member
Pus 7181

Masz rację.
Tylko ja mam router w drugim pokoju i dzieli go ściana betonowa i jest problem.
Jak przeniosłem router do tego samego pokoju co jest telewizor - to działało.
Najlepiej działa na kablu.
 

zdzislaw561

New member
Pus 7181

Dla pewności jak będziesz odtwarzał film 4K to sprawdź tak jak to opisałem w poprzednim wpisie bo u mnie gdy odtwarzam film 4K telewizor sam automatycznie wybiera i najczęściej jest to 780p a jak ustawię 2160p wtedy buforuje.
 

Bastess

Member
Wczoraj jeszcze testowałem YT i jakby wszystko się odblokowało. Treści 4k przestały bufforować i można nareszcie oglądać je płynnie. Zobaczymy jak będzie dziś po południu. Dodam, że mam telewizor podłączony do neta po kablu. Szybkość łącza 20 Mb/s.
 

zdzislaw561

New member
Pus 7181

Jak wszystko już będziesz miał dobrze to sprawdź jaką masz rozdzielczość (opisałem to w moim poprzednim wpisie) Na YT pisze że filmik jest 4K a przy odtwarza jak sprawdzam jest 720p.
Mój telewizor automatycznie wybiera taką rozdzielczość,że nie buforuje dopiero jak zwiększę na 2160p zaczyna się problem,ale obraz przy 2160p to bajka.
 

Bastess

Member
Jak wszystko już będziesz miał dobrze to sprawdź jaką masz rozdzielczość (opisałem to w moim poprzednim wpisie) Na YT pisze że filmik jest 4K a przy odtwarza jak sprawdzam jest 720p.
Mój telewizor automatycznie wybiera taką rozdzielczość,że nie buforuje dopiero jak zwiększę na 2160p zaczyna się problem,ale obraz przy 2160p to bajka.

Wiem o co chodzi. Praktycznie za każdym razem sprawdzam czy rozdzielczość nie przełącza się do niższej. Wczoraj wszystko śmigało przy 2160p.

Pozdro!
 

hugon2

New member
Wiecie może jak ustawić obraz dla wszystkich aplikacji na raz? Teraz mam tak, że TV ma swoje ustawienia ISF, Netflix swoje i każda aplikacja osobno też swoje. Czy da się ustawić za jednym zamachem dla wszystkich?
 

LooLek

Member
Cześć
Pytanie laika ;-) Czy po aktualizacji opragramowania trzeba wprowadzić na nowo swoje ustawienia obrazu? I czy utrzymuje się kalibracja?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinna się utrzymać.
Ale zawsze masz certyfikat z wydrukiem gdy się coś działo aby powrócić do ustawień kalibracyjnych.
 

Bastess

Member
Przed chwilą znowu testowałem treści 4k z YT. No i znowu lipa hehe :) Ten sam problem jak przed aktualizacją. Jak to u Was wygląda?

Pozdro!
 
Status
Zamknięty.
Do góry