Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

brodacz

Active member
Bez reklam
Witajcie. Mam pytanie i problem z tym tv... Kupiony pod koniec września, praktycznie nówka, a już pod matrycą na samym środku ekranu jest muszka. Niestety już padła, więc nie ma opcji jak w metodach z internetu że sobie pójdzie w kierunku latarki ustawionej przy krawędzi ekranu. Mam pytanie czy mogę to reklamować w ramach gwarancji?

Mi to zrobili w ramach gwarancji. Musisz tylko przesłać ostre zdjęcie.
 

jkl777

Member
Kodi aktualizuja, a XviD dalej TNIE. Dzis z ciekawosci odpalilem najnowsza wersje na swoim smartfonie (CPU 4xrdzenie, GPU jakies Mali, 2 GB RAMu, IPS FullHD) i co... Xvid leci PLYNNIE. Po to TV z androidem, zeby Kodi dzialalo bez problemu, a tu mamy "chłyt małkietingowy".
 

arcpl

Member
Kodi aktualizuja, a XviD dalej TNIE. Dzis z ciekawosci odpalilem najnowsza wersje na swoim smartfonie (CPU 4xrdzenie, GPU jakies Mali, 2 GB RAMu, IPS FullHD) i co... Xvid leci PLYNNIE. Po to TV z androidem, zeby Kodi dzialalo bez problemu, a tu mamy "chłyt małkietingowy".

Z tego powodu, jak i braku dźwięku TrueHD / DTS HD po HDMI Arc do kina domowego kupiłem najtańszego boxa na chipsecie s905X i wgrałem oprogramowanie LibreELEC na Linuxie,
wszystko działa bez najmniejszego problemu.
Android TV nie jest zły, fenomenalny ma streaming (z kompa ładnie przesyła youtube i inne stronki które wspierają cast, to samo z telefonem przesyłanie obrazu itp. działa fenomenalnie) aplikacja spotify ładnie działa jak i netflix 4k hdr 5.1 dodatkowo zdecydowanie oprogramowanie przyspieszyło po aktualziacji na nougata.

Niestety do Filmów się nie nadaje. Wbudowany player niby czyta płynnie wszystko ale to tylko z powodu limitu maksymalnego bitrate, co do kodi, przycina buforuje

Do filmów używam LibreELEC a jak chce sobie posłuchać muzyki czy netflixa to Android TV.
Bez stresów i problemów.
 

mastergc

New member
Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany tym TV to w RTV Euro AGD mają na niego mega promocję Black Friday Week na 49 calowego za 2090 PLN.
 

mirmur1

Member
Ale co mucha ???


:))))))))))))))))))))))))))

wbrew pozorom nie jest do śmiechu...
mi na szczęście zdechła i po puknięciu w ekran spadła na dół gdzieś pod ramkę i jej nie widać :krol:





osobiście po ostatniej aktualizacji mam problem z przesyłaniem strumieniowym...podwójny obraz i nie da rady tego ustawić :cry:
 
Ostatnia edycja:

ian

New member
Jakiś miesiąc temu pisałem , że przy odtwarzaniu filmów 4K na telewizorze 55pus6561 z podłączonego dysku przycinało ale potem się uspokoiło .
Niestety problem z przycinaniem 4K powtarza się ciągle. Czasem film idzie płynie a innym razem ciężko się doczekać aż przestanie zrywać.

Wygląda to tak, że film odtwarza się kilka sekund i zatrzymuje się na sekundę czy pół i znów idzie
dalej. Co ciekawe dioda dysku miga wtedy intensywnie i nie przestaje migać nawet jak wyłączę całkiem odtwarzanie z dysku . Tak jakby android coś równolegle z tego dysku czytał.

W zasadzie nie udało mi się odkryć jakiejś metody na poprawę sytuacji. Czasem pomaga ponowne podpięcie dysku, czasem chwilowe wyłączenie odtwarzacza (odtwarzam na systemowym bo kodi zachowuje się jeszcze gorzej, zwłaszcza po przewinięciu filmu ciągle buforuje).

Filmy 1080p odtwarzają się zazwyczaj bez żadnych problemów.

Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie ?
 

mik61

New member
Jakiś miesiąc temu pisałem , że przy odtwarzaniu filmów 4K na telewizorze 55pus6561 z podłączonego dysku przycinało ale potem się uspokoiło .
Niestety problem z przycinaniem 4K powtarza się ciągle. Czasem film idzie płynie a innym razem ciężko się doczekać aż przestanie zrywać.

Wygląda to tak, że film odtwarza się kilka sekund i zatrzymuje się na sekundę czy pół i znów idzie
dalej. Co ciekawe dioda dysku miga wtedy intensywnie i nie przestaje migać nawet jak wyłączę całkiem odtwarzanie z dysku . Tak jakby android coś równolegle z tego dysku czytał.

W zasadzie nie udało mi się odkryć jakiejś metody na poprawę sytuacji. Czasem pomaga ponowne podpięcie dysku, czasem chwilowe wyłączenie odtwarzacza (odtwarzam na systemowym bo kodi zachowuje się jeszcze gorzej, zwłaszcza po przewinięciu filmu ciągle buforuje).

Filmy 1080p odtwarzają się zazwyczaj bez żadnych problemów.

Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie ?



Robiłeś update do android 7? Co prawda mam 55PUS6551 ale nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem filmów 4K może twój dysk nie daje sobie rady co to jest USB 2.0 3.0? Do jakiego gniazda wkładasz USB czarnego czy niebieskiego (3.0)
 
D

Deleted member 121090

Guest
wbrew pozorom nie jest do śmiechu...
mi na szczęście zdechła i po puknięciu w ekran spadła na dół gdzieś pod ramkę i jej nie widać :krol:





osobiście po ostatniej aktualizacji mam problem z przesyłaniem strumieniowym...podwójny obraz i nie da rady tego ustawić :cry:

Żebyś nie musiał dopłacić.
Kupiłeś jeden TV a teraz masz dwa!
 

Dax88

New member
Witam, czy komuś pojawił sie problem z wyszukiwaniem materiału w IPLI? bo u mnie po przeciśnięciu CZERWONEGO wbiciu np numeru odcinka 2566 i przejechaniu na pozycje enter nic sie nie dzieje, muszę wyjść na back, zjechać na dół, wjechać z powrotem w pole szukania, żeby numer odcinka sie cały podświetlił i wtedy już bez wbijania numeru zatwierdzam enterem i działa... kiedyś tego problemu nie było, czy ktoś może sprawdzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W swoim Philipsie po update do ANdroida 7,0 też nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem filmów 4K .
Sprawdź faktycznie najpierw internet.
 

slawek77

New member
Witam, czy komuś pojawił sie problem z wyszukiwaniem materiału w IPLI? bo u mnie po przeciśnięciu CZERWONEGO wbiciu np numeru odcinka 2566 i przejechaniu na pozycje enter nic sie nie dzieje, muszę wyjść na back, zjechać na dół, wjechać z powrotem w pole szukania, żeby numer odcinka sie cały podświetlił i wtedy już bez wbijania numeru zatwierdzam enterem i działa... kiedyś tego problemu nie było, czy ktoś może sprawdzić?
Tak, mam to samo. Też ostatno z tym walczyłem, ewidentnie coś pod ten model sknociła ipla. Netfix, showmax nie ma problemu.
 

ian

New member
Robiłeś update do android 7? Co prawda mam 55PUS6551 ale nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem filmów 4K może twój dysk nie daje sobie rady co to jest USB 2.0 3.0? Do jakiego gniazda wkładasz USB czarnego czy niebieskiego (3.0)

Update do 7 robiłem i mam wrażenie , że to po tej aktualizacji się popsuło.

Dysk mam z USB 3.0, podpinam go zazwyczaj do USB 2.0 (czarne gniazda) ale podpięty do niebieskiego też przycina. Przed aktualizacją korzystałem tylko z gniazda 2.0 (bo na 3.0 dysk nie chciał zadziałać) i filmy 4K nie przycinały.

Dzisiaj mam pożyczony inny dysk (też 3.0 ale nowszy) i na tym dysku zacinanie praktycznie nie występuje. Potestuję go jeszcze przez weekend i dam znać jakie będą wnioski.
 

grzesiek1945

New member
A w ustawieniach obrazu w Tv masz ustawiony PC włącz? Ewentualnie tryb gry jeszcze włącz, ja codziennie po kilka godzin przeżucam obraz z pc na TV i jest git, mam tylko problem z 4k HDR a dokładnie z gradientami na TV, kolorki nie przechodzą płynnie tylko są wyraźne skoki kolorów. Zmienię na kabel HDMI 2.0 i sprawdzę czy pomoże.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry