Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

miet55

Member
Bez reklam
A inne filmiki 60fps przycina?

Z innymi różnie bywa. Jakiego masz neta? Softy mam aktualne. Pokusiłem się i odinstalowałem aktualizacje YT. Nie cięło, tylko starsza wersja ma do 720p.
Na najnowszej nie ma wyboru rozdzielczości :-( więc nawet nie wiem jaką wyświetla.

@arcpl, jaki masz TV? chcesz na swoim testnąć to co u mnie tnie?
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Z innymi różnie bywa. Jakiego masz neta? Softy mam aktualne. Pokusiłem się i odinstalowałem aktualizacje YT. Nie cięło, tylko starsza wersja ma do 720p.
Na najnowszej nie ma wyboru rozdzielczości :-( więc nawet nie wiem jaką wyświetla.

@arcpl, jaki masz TV? chcesz na swoim testnąć to co u mnie tnie?

Internet mam 50Mbps, telewizor 55PUS6561.
Możesz podesłać linka do youtube przetestuje.
 

arcpl

Member
Posiada już ktoś Xbox One X podłączonego do tego tv? Zastanawiam się, czy to dobry model do grania w 4K. ;)

Gram na PC, często 2K, bo z 4K komputer mój sobie średnio radzi - w TV włączony tryb komputer oraz profil gra.
Gra się bardzo fajnie, opóźnień jako takich nie odczuwam, ale gram tylko gry singleplayer i na kontrolerze od xboxa 360, bo w gry multiplayer to tylko na monitorze (2K).

Dodatkowo nie mogę na PC uruchomić HDR, brak odpowieniej wersji HDMI w karcie graficznej jak i wsparcia, jednak Xbox One X 4K z HDR będzie napewno super wyglądać.
 

mziel

New member
A inne filmiki 60fps przycina?
Ja u siebie mogę 4K 60fps ogladać przez wbudowaną aplikację bez żadnych przycinek.
(najnowsza aktualizacja youtube + najnowszy soft do TV)

Jak włączysz w YT statystyki dla nerdów (jakaś pluskwa czy inny bug jest symbolem), to masz tam:
- jaka jest rozdzielczość pobieranego/wyświetlanego obrazu - w tym przypadku interesuje nas 1 wartość, bo druga z oczywistych względów jest zawsze ultra hd, u mnie najczęściej zaczyna ciągnąć od 1080p lub 2560×1440 (jeżeli dobrze pamiętam, na bank wyżej niż 1080p), dopiero po jakimś czasie wskakuje 3840×2160 i to nie przy każdym materiale,
- jaka jest prędkość pobierania,
- ile sekund zbuforowało.

Znalazłem ostatnio filmy demo samsunga i te jako jedyne od początku ciągnęły się w 4k.
 

arcpl

Member
To nie jest mój film ale tnie podobnie. Ten jest akurat na 1080p/50fps
https://youtu.be/raLYwalGvcI

Muszę przeprosić, wcześniejsza moja deklaracja że działa 4K 60fps bezproblemowo była błędna,
po sprawdzeniu statystyk dla nerdów dziwnym trafem filmy 1080p jak i 4K działają w natywnych rozdzielczościach ale tylko w 30FPS!
Nie wiem co się podziało, wcześniej mi normlanie odpalało i działało, tak jakby youtube po aktualizacji wyłączył obsługę 60fps.

Co do materiału podesłanego wykrywa go w 50fps ale strasznie się przycina,jakby z 20fps tak jak u Ciebie.
oO masakra jakaś, przecież było dobrze...

EDIT: A czy przypadkiem nie nowy soft nugat 7.1 nie spieprzył tego?
Aktualizacja też z błędami, np. u mnie po aktualizacji nie można zmienic koloru ściany Ambilight,
sam resetuje się na kolor Biały, a ścianę mam w kolorze czarnym wiec całkowicie inny :)
Ale świeci Okej.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Odbiegnę nieco od tematu TV i podzielę się jeszcze jedna informacją. Pozostając przy YT, to nie wysyłajcie materiału przez smartfona lub tablet. Zanim rozpocznie się wysyłka, następuje jakieś przetwarzanie i mat. wysyła się o 10 razy szybciej aniżeli z PC. Jakość zdecydowanie gorsza. Chciałem szybko wysłać film 4,5GB. Faktycznie w 30 min. znalazł się na YT. Niestety, trzeba było wysłać ponownie przez PC. Co tam, 10h mieliło, ale wyszło dobrze ;)
 

barti7k

New member
Witam wszystkich. Poszukując nowego tv dla siebie trafiłem na to forum. Przebrnąłem przez ten wątek i mam zapytanie :)
Otóż posiadam w 1 pokoju philpsa 49pus6561 i jak dla mnie wszystko jest z nim w porządku - nie jestem jakimś "obrazofilem" :) tv służy mi raczej do zwykłego oglądania tv a bardziej córce:) - będąc zadowolony z 49" postanowiłem zakupić do drugiego pokoju 55" czyli przedmiotowy 55pus6561.
Ale niestety egzemplarz jaki otrzymałem niestety mnie nie zachwycił - niby wszystko ok - ale wieczorne oglądanie (film z czarnymi pasami u góry i dołu) i niestety zauważam dość wyraźny Light bleeding na środku matrycy przy górnej ramce i w niemal całym prawym górnym rogu. Wystarczy włączyć ambilight i problem znika ale oglądanie w ciemnym pomieszczeniu powoduje że widzę to z daleka :) - tv odsyłam zgadzając się na inny egzemplarz. Wczoraj otrzymałem inny egzemplarz i niestety to samo w tych samych miejscach dokładnie - choć zdecydowanie mniejsze to jednak wciąż widoczne (na 49" tego poprostu nie mam). Dobijając do brzegu - dziś już zgosiłem zwrot tego 2 egzemplarza i tu moje pytanie:
Próbować z kolejnym egzemplarzem 6561 czy może zamienić na 55pus7101 bo w tej chwili na słynnym portalu są w tej samej cenie. Warto brać 7101 czy cudów odnośnie light bleedingu też nie oczekiwać?
 
Ostatnia edycja:

wrona418

New member
Witajcie. Mam pytanie i problem z tym tv... Kupiony pod koniec września, praktycznie nówka, a już pod matrycą na samym środku ekranu jest muszka. Niestety już padła, więc nie ma opcji jak w metodach z internetu że sobie pójdzie w kierunku latarki ustawionej przy krawędzi ekranu. Mam pytanie czy mogę to reklamować w ramach gwarancji?
 
Do góry