Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

kaneda1984

New member
No właśnie obraz w tym philipsie był strasznie nie wyraźny, obok niego wisiała Manta 4K i miała o dziwo żywsze kolory, sprzedawca ze sklepu starał się w ustawieniach coś pozmieniac ale toza wiele nie dało, Czyli chyba dobrze że wybrałem Sony szkoda tylko, że nie kupiłem 55 cali :( ciekawe czy istnieje możliwość wymiany telewizora w euro AGD na ten droższy ? :p
Mój jest już rozpakowany i złożony Ale chyba wedle prawa jest 14 dni na zwrot:D
 

uwencjusz

New member
Zrobilem. W ustawieniach trzeba zmienic rodzaj odtwarzacza na STARY



Jest UPDATE Kodi 17.5 Jest troche lepiej z Xvid, nie idzie plynnie, ale nie przycina. Tak jakby w niskiej ilosci klatek bylo caly czas odtwarzane. Pozmieniam ustawienia akceleracji i zobacze czy jest jakis wplyw na plynnosc.

Jak możesz sprawdź jeszcze SPMC o którym wspomniałem poniżej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1384980-post3064.html
 

jkl777

Member
Jak możesz sprawdź jeszcze SPMC o którym wspomniałem poniżej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1384980-post3064.html

Wywalilem wszystko zbedne z pamieci (lacznie z netflixem i jakimis bzdurami google). Nigdy procesory (rdzenie) na 100% nie sa obciazane przy XviD.

A co do IPLA. Niestety, na starym odtwarzaczy nie wszystko dziala. Nie da sie wielu pozycji odpalic, bo nie dziala przycisk OGLADAJ.

// ZNOWU ZWIECHA! Nie wspominam nawet, ze Ambilight HUE co chwila sie krzaczy i trzeba od nowa parowac wszystkie punkty oswietlenia.
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
No właśnie obraz w tym philipsie był strasznie nie wyraźny, obok niego wisiała Manta 4K i miała o dziwo żywsze kolory, sprzedawca ze sklepu starał się w ustawieniach coś pozmieniac ale toza wiele nie dało, Czyli chyba dobrze że wybrałem Sony szkoda tylko, że nie kupiłem 55 cali :( ciekawe czy istnieje możliwość wymiany telewizora w euro AGD na ten droższy ? :p
Mój jest już rozpakowany i złożony Ale chyba wedle prawa jest 14 dni na zwrot:D
Ludzie przestańcie być tacy naiwni, sprzedający chciał żebyś kupił Sony i Ty to zrobiłeś, inny sprzedający będzie chciał żebyś kupił Philipsa i też go kupisz bo inne modele będą mieć kiepski obraz, tak działają sprzedawcy w sklepach, kupisz to co Oni chcą a nie to co Ty chcesz. Dałeś się nabrać na proste triki sklepów ale oczywiście życzę zadowolenia z Sony.:D
 

Michor

New member
Witam,

od miesiąca posiadam tv 55PUS6561/12 i pare dni temu stwierdzilem w nim nieprawidlowosci :

1) Pionowy pasek z lewej strony ekranu przechodzący na całej wysokości ekranu (dołączyłem zdjęcia, lecz w rzeczywistości ten pasek jest bardziej widoczny niż na zdjęciach). Ten pasek jest widoczny ogólnie i przy oglądaniu wydarzeń sportowych, czy oglądaniu filmów, czy też graniu na konsoli,

2) podczas oglądania meczy piłki nożnej, czy też graniu na konsoli w gre Fifa, widać jakby przebarwienia i plamy na matrycy (minimalnie) oraz szerszy pionowy pas przechodzący przez środek matrycy. Jest to widoczne gdy obraz jest bardziej dynamiczny. Natomiast ten pasek, o którym wspominałem w pkt 1 widać zawsze.
Tak wyglada problem z moim tv.

Zgłaszałem już ten problem do Philipsa, ale jak na razie jeszcze się do tego nie ustosunkowali

Pytanie dla bardziej ogarniętych użytkowników i bardziej znających się na sprawie niż ja :)

Czy oni coś na to zaradzą, czy oleją sprawę? Jest to nowy telewizor i moim zdaniem nie powinien mieć takich wad, tym bardziej, że nikt nie dał mi go za darmo.:)

Jeszcze jedno pytanie...jeżeli ktoś wie, to jakie parametry obrazu ustawić, aby było najmniej widać te wady?

Z góry dziękuję.
Czekam z niecierpliwością za odpowiedzią.
 

Attachments

  • DSC_0688.jpg
    DSC_0688.jpg
    424,5 KB · Wyś: 79
  • DSC_0690.jpg
    DSC_0690.jpg
    423,7 KB · Wyś: 77

jkl777

Member
Witam,

od miesiąca posiadam tv 55PUS6561/12 i pare dni temu stwierdzilem w nim nieprawidlowosci :

1) Pionowy pasek z lewej strony ekranu przechodzący na całej wysokości ekranu (dołączyłem zdjęcia, lecz w rzeczywistości ten pasek jest bardziej widoczny niż na zdjęciach). Ten pasek jest widoczny ogólnie i przy oglądaniu wydarzeń sportowych, czy oglądaniu filmów, czy też graniu na konsoli,

2) podczas oglądania meczy piłki nożnej, czy też graniu na konsoli w gre Fifa, widać jakby przebarwienia i plamy na matrycy (minimalnie) oraz szerszy pionowy pas przechodzący przez środek matrycy. Jest to widoczne gdy obraz jest bardziej dynamiczny. Natomiast ten pasek, o którym wspominałem w pkt 1 widać zawsze.
Tak wyglada problem z moim tv.

Zgłaszałem już ten problem do Philipsa, ale jak na razie jeszcze się do tego nie ustosunkowali

Pytanie dla bardziej ogarniętych użytkowników i bardziej znających się na sprawie niż ja :)

Czy oni coś na to zaradzą, czy oleją sprawę? Jest to nowy telewizor i moim zdaniem nie powinien mieć takich wad, tym bardziej, że nikt nie dał mi go za darmo.:)

Jeszcze jedno pytanie...jeżeli ktoś wie, to jakie parametry obrazu ustawić, aby było najmniej widać te wady?

Z góry dziękuję.
Czekam z niecierpliwością za odpowiedzią.

To jest NORMALNE. Takie same "objawy" mam na Panasonicu (ten "pasek przy krawedziach", jaki i banding), a brat na LG. Uroki technologii. Trzeba bylo siedziec na plazmie, albo kupic OLED.

Banding mozna ograniczyc: podswietlenie na minimum; jasnosc/gamma jak najwyzej.
 

jkl777

Member
A u mnie znowu sie TV KOMPLETNIE zawiesil. To oprogramowanie to pic na wode. Ambilight+HUE wywala sie, ActiveLink wywala sie, zwiechy podczas ogladania. Kto to wypuscil?
 

loituma

New member

loituma

New member
Dobra. Doszedłem z powrotem jako tako do ładu.
Najpierw Ipla. Okazało się, że poprzednio miałem starszą wersję, która o dziwo nie zaktualizowała się automatycznie. Po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownie, oraz po przestawieniu, jak sugerował wyżej kolega, odtwarzacza na "stary" Ipla działa prawidłowo.

Teraz Kodi.
Tak jak pisałem wcześniej, po przeczyszczeniu danych i pamięci podręcznej, Kodi ruszyło normalnie na wersji 17.5, jednak pozbawiłem się zainstalowanych wtyczek, dodatków i ustawień.
Musiałem pobawić się z tym od nowa. Okazało się, że w międzyczasie dodatek Exodus przestał być wspierany i nie można go już zainstalować.
Na szczęście został zastąpiony dodatkiem Covenant i wszystko wróciło do normy.

Nie mam żadnych problemów ze stabilnością i normalną pracą telewizora, tak jak kolega @jkl777. Nie zawiesza się. Wszystkie funkcje działają płynnie i prawidłowo.

Być może u kolegi pomogłaby ponowna instalacja systemu telewizora.
 

gregoryfx

Member
Witam, poza dwoma trybami dzien, noc mozna wyregulowac RGB? W pozostalych trybach mam problem z kolorem czerwonym i wchodzi on na rozowy. Korzystajac w trybie gra i pozostalymi z tym problemem sie borykam, gdzie m.in w tym trybie ta regulacja jest wylaczona.

Moze tryb serwisowy, gdzie ogolnie bym zmienil parametry?
 

Dax88

New member
Banding mozna ograniczyc: podswietlenie na minimum; jasnosc/gamma jak najwyzej.


Dziwne że nikt o tym przed kupnem nie wspominał, no ale to już nie istotne.
Mógłbyś powiedzieć o jakie podświetlenie Ci chodzi? bo chyba źle szukam i tego nie widze, jasność mam, ale podświetlenia nie znalazłem..
 

MORGMORG

New member
Czy komuś udało się odpalic amazon video prime żeby było po polsku i mozliwosc wyboru napisow tudziez lektora na philips 6561? Kuzwa jaja se robia pieprzneli apke na3 kraje na krzyz i happy
 

arcpl

Member
Kodi w wersji na Android TV to jest totalna porażka.
1. Przycinanie się filmów, buffering (raz czyta raz nie)
2. W przypadku Telewizora brak dźwięku DTS HD, DD+,DD True HD z powodu braku przesyłu przez HDMI Arc (Działa tylko standardowy DD/DTS) nawet pomimo tego android tv nie ma kodeków do DTS HD, True HD.
3. Jako że z Kodiego korzystam tylko poprzez streaming z PC, wersja na Androida nie łączy się poprzez Samba nie może wykryć kompa wogóle, (próbowałem też na telefonie to samo), jedyna opcja to Upnp ale wtedy nie ma okładek do filmów więc odpada.

Problemy jakie sprawiał zmusił mnie do kupienia zwykłego taniego boxa na androidzie i podmiana softa na LibreELEC, teraz wszystko działa.

1. Bazuje na zwykłym linuxie, zoptymalizowany i bezproblemowy zero problemów z filmami bufferingiem, 4K, HDR wszystko działa bez problemu.
2. Wspiera wszystkie standardy dźwiękowe.
3. Działa Samba są okładki jest gites.
4. Częste aktualizacje, poprawki optymalizacyjne, dobre community.
 

miet55

Member
Bez reklam
Po raz pierwszy wstawiłem na YT mat. 1080p 60 fps i lipa - przycina!!! Mam takie dobre 15 mb/s i na Galaxy S5 idzie dobrze. Znajomy wstawił 1080p/50 i też jego materiał tnie. 30 klatek idzie dobrze. Nie ma tu przypadkiem trochę winy nowa apka od YT?
 

arcpl

Member
Po raz pierwszy wstawiłem na YT mat. 1080p 60 fps i lipa - przycina!!! Mam takie dobre 15 mb/s i na Galaxy S5 idzie dobrze. Znajomy wstawił 1080p/50 i też jego materiał tnie. 30 klatek idzie dobrze. Nie ma tu przypadkiem trochę winy nowa apka od YT?

A inne filmiki 60fps przycina?
Ja u siebie mogę 4K 60fps ogladać przez wbudowaną aplikację bez żadnych przycinek.
(najnowsza aktualizacja youtube + najnowszy soft do TV)
 
Do góry