Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

penny

Member
Dobra, moge stwierdzic, ze KODI na PUS6561 nie dziala prawidlowo. Czesc filmow zacina, gdy na wbudowanym odtwarzaczu wszystko jest plynne. Nie wiem od czego to zalezy, bo dotyczy to filmow do 720p po 2160p w HDR. Wbudowany odtwarzacz odtwarza wszystko.

Android w tym wypadku jest dla mnie BEZUZYTECZNY. Dochodza jeszcze do tego krytyczne bledy systemu. Jeszcze minus za przekazywanie dzwieku. Kilka sekund mija zanim wejdzie dzwiek na Kino Domowe (funkcja ActiveLink).

Miałem to samo po którejś tam aktualizacji Kodi, wróciłem do starszej (ostatniej ze starym menu) i jest normalnie. Kombinowałem z ustawieniami nic nie pomagało. Na wbudowanym chodziło normalnie. Jest jeszcze VLC, ale używam Kodi. Do tego telewizora trzeba cierpliwości i nie zawsze najnowsze wersje znaczy najlepsze. Zewnętrzne rzeczy, niedostępne w Google Philipsa, instaluje przy pomocy explorera i instalek ściągnietych na pendrive.
 

penny

Member
universal media player na kompie, pozniej udostepnilem sobie w programie pewne foldery, ale to nie koniecznie dzialalo, wiec udostepnilem normalnie foldery w sieci domowej i czasami korzystam. Tylko w kodi cos tam trzeba ustawic jeszcze w sensie znalezc "serwer/kompa" i zapisac. Wsio dziala, ale najlepiej przez Kodi, bo czesto jest problem z napisami, formatem itp.
 

arcpl

Member
@jkl777
@penny

na standardowym playerze działa dobrze, bo ma limit bitrate obrazu a kodi takiego limitu nie posiada i dlatego się przycina/buforuje, przy lepszych 1080p czy 4K z HDR
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
@jkl777
@penny

na standardowym playerze działa dobrze, bo ma limit bitrate obrazu a kodi takiego limitu nie posiada i dlatego się przycina/buforuje, przy lepszych 1080p czy 4K z HDR

Gdybys przeczytal moje wczesniejsze wpisy wiedzialbys, ze to nie problem z bitrate czy przepustowoscia. Odtwarzam przez Kodi plynnie 4K, a 720p zacina.

Ale znalazlem problem. Na 100% tna sie pliki "Xvid". U mnie na kodi tna wszystkie pliki w tym formacie. Jeszcze mam problem z jednym w 4K "2160p.4K.UHD.BluRay.x265.Atmos TrueHD.7.1"

KODI musi naprawic odtwarzanie formatu Xvid.

// To jest raczej zwiazek z odswiezaniem, w zaleznosci od ilosci klatek w materiale.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Gdybys przeczytal moje wczesniejsze wpisy wiedzialbys, ze to nie problem z bitrate czy przepustowoscia. Odtwarzam przez Kodi plynnie 4K, a 720p zacina.

Ale znalazlem problem. Na 100% tna sie pliki "Xvid". U mnie na kodi tna wszystkie pliki w tym formacie. Jeszcze mam problem z jednym w 4K "2160p.4K.UHD.BluRay.x265.Atmos TrueHD.7.1"

KODI musi naprawic odtwarzanie formatu Xvid.

// To jest raczej zwiazek z odswiezaniem, w zaleznosci od ilosci klatek w materiale.

Dlatego ja to olałem i postawiłem boxa z LibreElec, zero problemów z filmami a i dzwiek TrueHD i DTS HD Master.
 

ente

New member
Mam problem z niektórymi filmikami w 4k na youtube. Część jest w porządku a niektóre przy 4k się zwężają i wygląda to jak w załączniku. Wielkie pasy na dole i u góry, jak zmienię jakość na 1440 to jest w porządku tylko w najnowszej aktualizacji apki youtube nie ma możliwości zmiany jakości tylko automatycznie puszcza w najwyższej i żeby obejrzeć coś normalnie muszę odinstalować aktualizacje.
Ktoś też tak ma i ma na to sposób?

przykładowy link:
https://www.youtube.com/watch?v=rNWW0QRWWPQ

załącznik:
20170901_163914.jpg
 

arcpl

Member
Mam problem z niektórymi filmikami w 4k na youtube. Część jest w porządku a niektóre przy 4k się zwężają i wygląda to jak w załączniku. Wielkie pasy na dole i u góry, jak zmienię jakość na 1440 to jest w porządku tylko w najnowszej aktualizacji apki youtube nie ma możliwości zmiany jakości tylko automatycznie puszcza w najwyższej i żeby obejrzeć coś normalnie muszę odinstalować aktualizacje.
Ktoś też tak ma i ma na to sposób?

przykładowy link:
https://www.youtube.com/watch?v=rNWW0QRWWPQ

załącznik:
View attachment 15599

Wszystko jest tak jak być powinno, film który załączyłęś jest w proprocjach 21:9 Ultrapanoramicznej, mało spotykanej na youtube ale obecnej, a telewizory mamy 16:9 dlatego masz pasy u góry.

Co do youtuba racja pochrzanili go już totalnie, praktycznie nieużywalny, niby ładny ale z obciętymi funkcjami np. wyboru jakości.
 

ente

New member
Nie rozumiem. W jakości 1440 wyświetla się normalnie 16:9 a w 2160 w 21:9?
Przecież proporcje się nie zmieniają tylko jakość.

p.s. W aplikacji youtube usunęli zmianę jakości a dali statystyki dla nerdów w tym miejscu :/
 

Macias17

New member
Ustawienia u mnie na wszystkie żródła :
TRYB OBRAZU-FILM
Komputer -wył
wzmocnienie kolorów -minimum
temperatura barwowa -normalny
tryb kontrastu -najlepszy obraz
kontrast dynamiczny -wył
czujnik światła -włącz
Ultra resol -włącz
redukcja szumów -maksimum
redukcja MPEG -maksimum
perfect natural motion -maksimum
clear LCD -włącz

kolor ściany- czarny
Ambilight - śledzenie wideo/jaskrawy

polecam spróbować ;)

Perfect natural motion w tym tv to jakaś porażka. Wokół ruchomego obiektu pojawiają się kwadraty jak na youtube w 144p. Perfect natural motion najlepiej wyłączyć w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

yoshi89

New member
Witam.
Przeczytałem prawie cały wątek o tym Philipsie i noszę się z zamiarem zakupu tego modelu: 49PUS6561. Kupować będę w x-komie, a jako, że mam do nich zaufanie to myślę, że nie będzie problemu ze zwrotem w przeciągu 14 dni, a taką ewentualność też biorę pod uwagę. Generalnie jeśli chodzi o tv to oglądam filmy tylko z komputera oraz gram w Fifę. PC podłączony przez hdmi. Wszystkie funkcje typu przeglądarka, youtube i inne bajery (aplikacje) zbytnio mnie nie interesują. Telewizję oglądam rzadko, za to często wieczorem zasiadamy z drugą połówką i odpalamy jakiś film. Ambilight bardzo nam się spodobał, ale nie jest to kluczowy wybór tv. Teraz mam LG42LA691S, odtwarzania z dysku nigdy nie użyłem, z przeglądarki nie korzystam, po prostu rzucam film z kompa i tyle.
Najchętniej kupiłbym 50' monitor bez tych wszystkich zbędnych funkcji :).
No ale do rzeczy, bo mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:
1) Czy po kupnie tv, podpinając kablem hdmi, wybiore sobie rozdzielczość 4k i tyle? Oznaczę port jako PC i będę miał ten nisky input lag o którym mowa w teście?
2) Co z filmami w formacie .mkv z HDR'em, czy odpalając przez VLC telewizor sam wykryje, że jest HDR i uruchomi go? Czy musi być jakiś specjalny kabel/funkcja/odtwarzacz? Dźwięk mnie nie interesuje bo przesyłam po optyku z kompa na swoje Logitechy, a one bez problemu dekodują mi DTS'a.
3) Mam kartę GTX 1070 która posiada HDMI w wersji 2.0, czy po zakupieniu odpowiedniego kabla bez problemu prześlę rozdzielczość 4k na ten tv?
4) No i najważniejsze, ta całą chroma 4:4:4, o której czytam i nie bardzo rozumiem.

W teście jest info o trybie GRA
"Tryb ten nie jest jednak odpowiedni do używania z komputerem, bowiem nie pozwala uzyskać pełnej rozdzielczości barw (przy sygnale 4:4:4/RGB) przez co drobne kolorowe elementy są mniej czytelne. By telewizor działał jako pełnowartościowy monitor należy użyć stylu aktywności "Komputer" (Obraz -> Zaawansowane -> Typ aktywności -> Komputer). Input Lag nie wzrasta."

Ktoś ma może podpiętego PC'ta i jest w stanie wytłumaczyć mi po ludzku o co chodzi i jak to wygląda w praktyce?

Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienie i pomoc :)

Clouding i banding swoją drogą, też mam zamiar to sprawdzić i zobaczyć czy wartości są dla mnie akceptowalne, jednak najważniejsza jest dla mnie współpraca w/w modelu z podpiętym komputerem.
 

AMOKwroc

New member
Ja mam podpiętego PC pod ten TV i powiem ze 4k działa w 60fps jednak HDR nie . Ja mam podpięty TV kablem HDMI 2.0 + przejściówka na displayport gdyż moja karta nie posiada hdmi 2.0 . Może jeśli podłączysz bezpośrednio kablem hdmi 2.0 będzie hdr działać nie wiem niestety .
 

yoshi89

New member
Ok, telewizor kupiony.
Chroma 4:4:4 działa po podpięciu PC'ta kablem hdmi 2.0
Fifa leci płynnie, wszystkie filmy działają bez problemów.
Mam jednak pytanie, jak sprawdzić działanie HDR'a?
Pobrałem Sampla testowego, wrzuciłem na USB i nie czyta pliku. Z komputera po uruchomieniu telewizor nie wykrywa HDR'a.

Ktoś tutaj wrzucał screen:

postimg.org/image/x8dfqygxd/

Nie mam takiego menu po prawej stronie. Skąd najlepiej odpalić materiał HDR żeby w ogóle zobaczyć powyższe menu? z youtube'a włączyłem ale nic się nie zmienia.
 

arcpl

Member
Ok, telewizor kupiony.
Chroma 4:4:4 działa po podpięciu PC'ta kablem hdmi 2.0
Fifa leci płynnie, wszystkie filmy działają bez problemów.
Mam jednak pytanie, jak sprawdzić działanie HDR'a?
Pobrałem Sampla testowego, wrzuciłem na USB i nie czyta pliku. Z komputera po uruchomieniu telewizor nie wykrywa HDR'a.

Ktoś tutaj wrzucał screen:

postimg.org/image/x8dfqygxd/

Nie mam takiego menu po prawej stronie. Skąd najlepiej odpalić materiał HDR żeby w ogóle zobaczyć powyższe menu? z youtube'a włączyłem ale nic się nie zmienia.

https://drive.google.com/uc?export=download&id=0Bxj6TUyM3NwjaWhMNXdMdnpZWnM
 

DRONL

New member
KIKI czy mógłbyś sprawdzić, czy ten pilot z obsługą poleceń głosowych pasuje do PUS6561 - tylko TY dysponujesz takimi możliwościami.

Dzięki z góry.

dron
 
Do góry