Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdzałem czy jest powiązanie do złącza HDMI, ale napisz na PW dam Ci kontakt i kolega dokładnie sprawdzi.
 

Rokko32

New member
Cóż, TV Philips jest chyba najczęściej komentowanym telewizorem na forach co świadczy, że jest pożądany przez klientów, Ja też ostatnio zauważyłem że pojawiło sporo pozytywnych komentarzy o tym TV na stronach sklepów czyli że jest coraz więcej zadowolonych klientów a Ci wszyscy co piszą że ludzie kupują badziewie i nie wiadomo z czego się cieszą nich lepiej zamilkną, Wiem że zazdrość bywa nieznośna ale jest tyle modeli telewizorów że każdy ma prawo kupić co chce, to że Ty trafiłeś na kiepski egzemplarz nie znaczy że wszyscy taki mają. Ja polecam każdemu ten model, zawsze można przetestować i ocenić samemu a nie wierzyć że wszystko co piszą na forach.
 

miet55

Member
Bez reklam
Ja posiadam, jestem bardzo zadowolony .

Czy każdy w życie jest6 zadowolony ze wszystkiego - nie. I niech tak zostanie.
Kto che kupuje - kto nie chce nie kupuje .
Ale proszę nie opowiadać, że nie ma ludzi którzy są zadowoleni ...

Odniosę się do swojego ostatniego i przedostatniego postu. Do wcześniejszych również. Nigdy np. ja nie powiedziałem, że nie ma ludzi którzy są zadowoleni. Mało, bo nawet sam w pewnym sensie jestem z zadowolony. Chciałbym tylko rzetelnych odniesień do tego co w tym TV jest do dupy! Ty dla przykładu nigdy nie odniosłeś się do wymienionych i argumentowanych wad tego TV. Chyba jest to trochę nieuczciwe.
Czytając zaś bluray'a mam wrażenie jakby był to ktoś o podwójnym niku.
To wszystko z mojej strony, ad vocem.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Myślę, że warto skończyć z dogryzaniem sobie, bo chyba nie po to jesteśmy na tym forum? Każdy ma swoje zdanie i uszanujmy to nawzajem. Dla jednych TV jest super, a dla innych nie do zaakceptowania. Wymiana spostrzerzeń da więcej pożytku zarówno stałym bywalcom forum jak i osobom, które zajrzały tutaj pierwszy raz.
Dziękuję.

49PUS7101
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki za słuszne uwagi - zapowiadam że od tej pory będę trzymał się tej linii wypowiedzi i moderował właściwie.
 

H_o_G

New member
Myślę, że każdy powinien zrozumieć jedno "różni ludzie różne potrzeby" to że jeden widzi jakiś mankament telewizora nie znaczy że drugi go zobaczy.
Jeśli ktoś oczekuje dobrej czerni to nie kupi tego tv, jeśli ktoś oczekuje dobrych kątów to może i kupi ale tutaj ma też znaczenie czy dla kogo jest "dobrą czernią" jest to wrażenie całkowicie subiektywne.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden telewizor na świecie nie jest oceniany z pozycji kątów pionowych , dlatego są określone zalecenia ustawienia modelu lub powieszenia na ruchomym uchwycie. Wystarczy się do nich dostosować.
 

miet55

Member
Bez reklam
@H_o_G, kiki czy ja mówię, że oglądam z takich kątów? Odpowiedziałem tylko, że mimo IPS, widzenie obrazu pod kątem daje dużo do życzenia. U mnie TV stoi na standardowej szafce RTV o wysokości 41cm. Oglądanie z pozycji siedzącej na narożniku jest OK! Jednak gdy wstanę i ustawie się pod delikatnym kątem to jest jedno wielkie mydło. Z tej samej pozycji do niedawna oglądany Philips PFL 6007K (też IPS) to dzień do nocy.
 

iambrg

New member
Panowie (a moze i panie). Przez takie bydło na forum robicie wodę z mózgu co bardziej ogarniętym konsumentom, którzy wola poczytać opinie niz przeczytać 3 linijki opisu w markecie. Jest tyle stron o tym modelu, ze można by zrobić ankietę typu największe + i - dla tych co nie chcą brnąc w te wypociny krzykaczy obu stron. Osobiście posiadam ten model opinię zachowam przynajmniej narazie dla siebie.
Z innej beczki nie wiem czy funkcja nasycenie w ambilight miała jakąś auto aktualizacje czy poprostu jej nie zauważyłem ale na mojej szarej ścianie zrobiła mega różnicę :).
 

bluray

Banned
Oko "kowalskiego" widzi jednak telewizory Philips jako znakomite TV z super parametrem PQ (jakość obrazu), wysokim hardwarem na pokładzie.
6561 już nie kupisz, podobnie 7181 (seria 120 Hz).
6401 także końcówki (60 Hz Android 6.0).

W mojej opinii to brak "golasów" od PHILIPS UHD/HDR na Linuxie (słynna seria 6400 - 2015). A może w 2017 ?

Prywatnie to mam tak:
55" 8008. Nic poza OLED TV LGD mnie nie przekona.
Włączam TV a potem działa pilotem od SAT TV ...

- SOFT do kitu ... O czym Ty piszesz ? Panel jest jaki jest;
Wysoki IPS UHD od LG. Na smolistą czerń to masz wsparcie przez AMBILIGHT.
Jeżeli oglądasz TV w całkowitych ciemnościach to kup szybkiego OLED-a.


Miet 55 masz jakiś archaiczny TV. Prawda taka, że wtedy to były bardzo drogie TV. TOPOWE.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
" czy funkcja nasycenie w ambilight miała jakąś auto aktualizacje czy poprostu jej nie zauważyłem "
No please ; zrób aktualizację przez pendrive ze strony wsparcia technicznego.


Trochę o FOTO:
Ktoś ma fotę 3008 pix na coś tam .. ?
I mu to nie wyświetla na full ekranie. Bo ja takiej foty nie umiem wytworzyć ...


Powstaje pytanie jakim aparatem dostaje się fotę 3008 pix-eli.To oczywista PROWOKACJA !!!


TV PHILIPS radzą sobie doskonale z opcją SLIDE SHOW z równoczesną odtwarzaniem plików muzycznych mp3/flack/WAV. Nawet w wersji 5.1. DTS audio to także rzadka w środowisku TV.
Taki mkv z dts i napisami (nawet txt) TV Philips odtworzy.
 
Ostatnia edycja:
Oko "kowalskiego" widzi jednak telewizory Philips jako znakomite TV z super parametrem PQ (jakość obrazu), wysokim hardwarem na pokładzie.
6561 już nie kupisz, podobnie 7181 (seria 120 Hz).
6401 także końcówki (60 Hz Android 6.0).

W mojej opinii to brak "golasów" od PHILIPS UHD/HDR na Linuxie (słynna seria 6400 - 2015). A może w 2017 ?

Prywatnie to mam tak:
55" 8008. Nic poza OLED TV LGD mnie nie przekona.
Włączam TV a potem działa pilotem od SAT TV ...

- SOFT do kitu ... O czym Ty piszesz ? Panel jest jaki jest;
Wysoki IPS UHD od LG. Na smolistą czerń to masz wsparcie przez AMBILIGHT.
Jeżeli oglądasz TV w całkowitych ciemnościach to kup szybkiego OLED-a.


Miet 55 masz jakiś archaiczny TV. Prawda taka, że wtedy to były bardzo drogie TV. TOPOWE.

Co niektórym to chyba Philips płaci po 20 gr za post, choćby byle jakiej treści.Kto jest mądry to i tak nie wyda 4000 za tak kiepski TV, który ma więcej wad niż zalet i na pewno nie oferuje dobrego obrazu.
 

Ziku90

New member
Ja tam przede wszystkim nie bardzo jestem w stanie zrozumieć o czym te wspomniane powyższe posty są.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

bartosz1987

New member
Posiadam ten tv w wersji 49 cali i ogólnie wszystko jest ok, ale mam jeden problem. Mianowicie co jakiś czas ekran tv mi się wyłącza ... Nie wyłącza się całkiem tv ale tylko ekran i muszę wtedy na pilocie kliknąć opcję "tv" jak chce wrócić do oglądania telewizji lub wybrać "hdmi" jak gram na konsoli żeby wrócić do gry. Dodam że nie ma zależności czasowej tego wyłączania tzn że czasem wyłączy się ekran po 20 min od włączania tv, a czasem po 2h. Wie ktoś co jest przyczyną ? Może jakieś ustawienia tv to wyłącza a ja tego nie mogę znaleźć?

Google Nexus 5X by LG
Podbijam pytanie, ponieważ post zagubił się w zalewie kłótni na temat czy tv jest ok czy nie. Wie ktoś co może być przyczyną tego wylaczania się ekranu? Podczas grania online jest to trochę irytujące

Google Nexus 5X by LG
 
Do góry